A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyvelő program
Sziasztok!

Szeretnék kettős könyvelés programot váltani. Amit eddig használtam, nem fejlesztik tovább. Az új fejlesztés meg kicsit drága lett. Saját vállalkozásunkat könyvelem+néhány kisebb vállalkozást. Olcsó, de jól kezelhető, korszerű programot keresek, ami hálózatban is működik, lehetőleg legyen számlázó modulja is és jól kezeli a devizás tételeket, mert sok a devizás számlánk. Ismertek ilyent???
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A költségek/bevételek optimalizálása érdekében gondolkodom 2. cég alapításán.
Aki 1 irodán belül, de 2 vállalkozás nevében köt szerződéseket az ügyfeleivel (egyikkel X Kft, másikkal Y kft.) az hogyan oldja meg ugyanabban a program rendszerben a könyvelését legálisan?

Mert ugye van egy korlátlan könyvelő programom szerverre feltelepítve, és nem szeretnék venni a másik cégnek is egy korlátlan programot+szervert, ha nem muszáj.
Meg egyszerűbb egy rendszerben látni minden ügyfelet. Számítógépekből számláznék át, tehát eszköze lenne a 2. cégnek is, mellyel eléri az adott szervert.
Lehetséges mondjuk az, hogy X Kft. program és szerver használati díjat számláz Y Kft. felé?

Ha Y Kft. ügyfeleinek viszem az anyagát a hatósághoz, neki hogyan lesz legális programhasználati engedélye?
Mert minden iraton, amit a programmal nyomtatok, X Kft. neve lesz rajta... Lobogtathatom X Kft tanúsítványát + a szerződést X és Y között?

Vagy ez járhatatlan, muszáj teljesen külön kezelni a 2 céget?

Köszönöm a tanácsokat!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most próbálunk áttérni váll. irányítási rendszerre.

Maresz: Mi lett a Kulcs-Softtal? Ezt néztük ki egyiknek.

Zsemle: Hogy boldogulsz a Revolution Iroda++-szal? Mert ez is benne van a pakliban.

Ha valakinek van tapasztalata fenti két rendszerrel, akkor megköszönném, ha megírná. Még ha nem is a teljes rendszert használja.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia!

Köszönöm előre is a tájékoztatót.
<!-- e --><a href="mailto:konyveles72@freemail.hu">konyveles72@freemail.hu</a><!-- e -->

Anita
Válasz idézéssel
Szia Anita !

Hova küldhetem ?

Kont.Sz.A.
Válasz idézéssel
Juj, kont.sz.a ez lehet, hogy engem is érdekelne.
Ha kész lesz a fordítás vagy akár előtte, küldenéd nekem egy rövid összefoglalót a programról?
Köszönöm előre is:
Anita
Válasz idézéssel
Szia !

Ha tudsz várni egy hónapot, lefordítjuk angolra a programunkat.

Üdv.
Kont.Sz.A
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy elérhető árfekvésű progit, ami tud angolul és képes az Excell felé kimutatásokat átadni?

Köszönöm! Smile

A.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy ügyfelem számlázó/készletnyilvántartó programot keres. Gyártó/nagykereskedő cég, webshopja is van, forintban/euróban vesz és elad, belföldre/külföldre egyaránt, sokfajta terméke van, viszonylag alacsony ár/darab.
Nem a legolcsóbbat keresi, hajlandó megfizetni az ár-érték arányt, de használható program legyen. Most a Kulcs-Softot használja, de nincs megelégedve vele, váltani akar.
Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Én leselejtezném az egészet,majd megsemmísítésre leadnám........valakinek!
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségedet Klári!
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Természetesen Gabi!
Meg ette a fene, ha a nagyid konfigurációja+progija használati jogát elvitatnák Tőled. Még a program készítője sem vitatná el.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Még annyi, hogy ezt az ajándékozási papírt ügyvéd nélkül is megírhatjuk, ugye?
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Szia Gabi!
Igen járható út, ráadásul a 94-es proginak és "vas" nak lassan nem hogy értéke nincs, de Neked kell fizetni, hogy kidobhasd, hiszen veszélyes hulladék.
Nyugodtan használd 0 értéken.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
A tanácsotokra lenne szükségem..
Nagyim egyéni vállalkozóként könyvelt otthon, egy 1994-ben vásárolt programmal. A nyomtató+számítógép is kb ebben az időben lett beszerezve.
2009 novemberében itt hagyott minket ,ezért a zárást és 2010-ből pár hónapot én csináltam meg, egyéniként.
Mivel ezeknek az értéke már 0 , a hagyatéki végzésben sem szerepelnek tételesen.
Szerintetek ezt a programot és gépet hogyan tudnám a saját vállalkozásomban használni? (A programozó sem él már, ő sem tud segíteni.)
Az járható út lenne, hogy az egyedüli törvényes örökös nekem ajándékozza?

üdv, Gabi
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Szia Lajos!

A Novitax az integrált rendszer, ha belépsz a kettős könyvelésbe akkor minden kettős könyveléssel kapcsolatos listát ,le tudsz kérni.Amortizációt áthozza az előző évből és automatikusan számolja a beállítások szerint .Kezeli a fejlesztési tartalékot stb... Sőt a listák tartalmát is tudod válogatni a megadott keretek között.Nagyon sok féle listát le lehet kérni. Nem tudom az a progi amit Te használsz milyen. nem akarlak untatni a részletekkel mert ez az oldal nem lenne rá elég. A bér programból egy kattintással le tudod könyvelni a számfejtéseket. Ott is tudod kezelni a szabadságokat, kiléptetésekhez minden dokumentumot kiállít stb.Számfejtés során kezeli a speciális eseteket,ha be vannak állítva stb.stb.Lehet hogy egy kis időt kell rászánni hogy kiismerd,bár a kolleganőmnek ez nem tartott sokáig. Ha kérdésed van még szívesen válaszolok. Szerintem töltsd le a demo verzíót az nem kerül semmibe.És nem utolsó szempont hogy az ügyfélszolgálatosok rendkívül készségesek.Ha vmi gond lépne fel még eddig mindig nagyon hamar megoldották.Remélem segítettem ,
Üdv Kati
Válasz idézéssel
Szia Lajos!

Sajnos nem tudok válaszolni konkrétan a kérdésedre, mivel mi a DOS-os verziót használjuk, pontosabban a kettőst és a bért. Mivel mi már régebben vettük és akkor még csak ez volt így a Windows-os ról nem tudok semmit. De ha a főlapon található számon felhívod a Jeszenszki Editet, biztos, hogy minden kérdésedre kapsz válasz. Ráadásul Ő nem kerekedő, hanem programozó, így nema z a "rádsózom" tipus és szakmai kérdésekben is segít , demót is küld!

Sok szerencsét a progi választáshoz!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Egy-egy kérdésem lehetne még a két progival kapcsolatban? Főleg azért, mert elsősorban tapasztalatokra vagyok kíváncsi és csak utána hallgatnám meg a hivatalos verziót.

A Cosinus oldalát megnéztem, de kicsit régiek rajta az információk. Azt nem tudnád véletlenül megmondani, hogy a különböző programjaikat tudom egy rendszerből is használni, anélkül, hogy ki kellene lépnem? Lehet látszóleg ez egy sokadrangú dolog, de sokat segíteni, ha a különböző listákat nem, illetve mondjuk az écs-t nem kellene többszörösen kiszámolnom, átvezetgetnem.

A Novitaxnál találtam egy Win-Tax nevű integrált rendszert. Katalin, azt írtad, hogy Te több programjukat is használod. Külön-külön, vagy ebben az integrált rendszerben?

Mégegyszer köszönöm a válaszokat:
Lajos
Válasz idézéssel
Szia!

Mi a Cosinus progit használjuk, abból is a dos-ost(még van ilyen Big Grin ), de már úgy tudom van WINDOWS-os is. Komplett ügyviteli rendszer, így kompatibilisek egymással a progik(bér feladás, számlázás a könyvelési progiban). Van honlapjuk, ott találsz leírást és elérhetőséget is. Szerintem érdemes demot kérni vagy letölteni(nem csak a Cosinusnál) és egy kicsit gyakorolni, nézegetni.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Én a novitaxot használom.és bátran ajánlom mindenkinek. teljeskörűen tudok benne könyvelni az adóváltozásokat amilyen hamar lehet beteszik a programba folyamatos a frissítés és mindent tud .Bevallásokat, nyilvántartásokat ,sőt még a kieg mellékletet is meg tudom vele csinálni,csak egyszer kell rászánni az időt a törzsadatok feltöltésével. Az ügyfélszolgálat is korrekt e milban is lehet kérdezni van hogy néhány percen belül válaszolnak de egy napnál tovább még sose vártam a válaszra. szerintem jó. egyesek szerint drága de szerintem megéri az árát, sokszor azt is tudja amit én nem.
Jó munkát és okos döntést. Üdv Kati
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A számadóval volt szerencsém dolgozni!Tényleg mindent tud,beemeli a számlákat,stb...bért nem azzal csináltunk.
Nekem nem jött be a logikája.Könyvelésre! Béreltük,de hamar váltottunk.
Kinek a pap...kinek a papné...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Én még megnézném a Számadó programot is,mert van light változata kisvállalkozásokra és csak a bérprogramot kell hozzácsatolni, A kulcssoftnál 3 programot kell megvenni (számlázó, könyvelő,bér). A Számadós a számlázást rögtön könyveli is.
Én kulcssofttal számfejtek,számadóval könyvelek,mert anyagilag így könnyebb.

üdv Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A mostani könyvelő programommal elég sok a problémám, volt, hogy újra kellett könyvelnem időszakokat egy frissítés után. Ráadásul valahogy két évnyi használat után sem sikerült teljesen megszoknom a logikáját. Ezért lecserélném január 1-vel, de akkor már olyanra, amihez lehet bérszámfejtő modult is kapcsolni és képes a számlázóból érkező számlák feldolgozására.

Próbáltam végig olvasni ezt a témát és utánakérdeztem ismerősöktől, de még mindig nem sikerült egyértelműen kiválasztani egy programot. Jelenleg az Infotéka, a Kulcs-soft és a Novitax közül választanék. Esetleg használt valaki ezek közül többet is? Kb. le tudnátok írni, hogy melyik mit tud?

Nekem főleg kis-, és középvállalkozásaim vannak, egy-két non-profit társasággal.

Előre is köszönöm:
Lajos
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy aki használja, mennyire van megelégedve a NEXON, a LOGA, az OPUS HUMAN és a VT-CONSTELLATION bérszámfejtő programokkal?
Kifizetőhely vagyunk.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Köszi a segítséget. Felhívom őket.
Üdv
üdv: Marnyika

"Legyél olyan nyitott, mint egy gyermek, aki az első perctől kezdve felfedezőképes! "
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég