A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
Sziasztok! Van egy cég aki "szórakozik" a munkavállalók az egyik hónapban 40 -óráról átjelenti 6 órára, a másik hónapba visszejelenteteti 30 órába, aztán vissza, szóval "foglalkoztat" /e miatt már fel is mondtak nála/ de eddig nem is volt problémám, mert az okosság mindig hónap végén jutott eszébe, viszont most az egyik alkalmazottat 6 óráról 40 órára szeretné az egyik alkalmazottat, holnaptól. Hogy fogom tudni ezt az rlb-be számfejteni, és a 08-ason kezelni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
a Nyitás kis kocka nem volt bepipálva... :oops: most már oké Smile
Válasz idézéssel
Hello!
És a törzsbe a számlaszámnál a Nyitás be lett jelölve?
Válasz idézéssel
Szia Erzsó,

Nyitottam, ezért nem értem Sad
Válasz idézéssel
Szia!

Lehet,nincs benne a törzsben,talán nyiss egy ilyen számlát!,vagy valamit...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok,

RLB-ben hogyan tudom felvinni a nyitónaplóba az eddig leírt écs-ket?
Adott egy 143-as összege: 1.778.200.- és adott a 1493-as összege: 1.531.203.-
Hiába vittem már fel a főkönyvi törzsbe a 1493-t, kiír mindig egy hibát: Hibás főkönyvi szám, nem nyitható :evil:

Köszönöm Smile
Válasz idézéssel
Hello!
Elöször a törzsadatokban meg kell adni a technikai számot a 368 v 479 közül amit akarsz használni majd a vevő/szállitónál a könyvelésnél ott lesz hogy pénzforgalmi áfa ilyenkor bepipál és az Áfa esedékesség inaktiv lesz mert a teljesités ideje a fiz határidő vagy mikor könyveled a bankszámlán a jóváirást vagy terhelést az áfát igy könyveli a progi T368 K454 beszerzéskor és majd mikor kifizeted a számlát akkor rakja levonhatóba T466 K368.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban,hogy: nem rég váltottam programot és én is az RLB-t választottam. Egy dolgot viszont a felhasználásnál nem tudok lekezelni.
Az Ügyfelem pénzforgalmi áfás, elég sok a fordított áfa-s számlája mind bejövő és kimenő esetében.
A számlák lekönyvelésével kínlódok, egyszerűen nem tudom "technikailag" lekönyveltetni a FOA-s számlákat, pénzforgalom miatt. Leírnátok hogy is könyveljem le a számlákat?
Nagyon köszönöm Mindenkinek!!!
Szép napot :-)
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Kezdő mérlegképes könyvelő RLB programban tapasztalt könyvelő/bérszámfejtő mentort keres az alábbi főbb témákban:
- főleg kft. bt., de érdekelne EV ill. társasház könyvelése is (továbbá KIVA, KATA, EVA,mentes)
- általános könyvelési tételek (szolgáltatások, közüzemi díjak, árubeszerzés/értékesítés - EU-ból és -ba, ill. 3. országból árubeszerzés - Kína - VPOP-al karöltve)
- Tárgyi eszközök beszerzése, écs.
- Adók, járulékok könyvelése, előírása (IPA, TAO bevallás)
- speciális esetek pl: lottózó könyvelése, POS terminál könyvelése
- Vagyis nyitástól, zárásig MINDEN

Tehát akinek van még kapacitása tanulóval foglalkozni azok jelentkezését szívesen várom, még ha nem is az egész témakörben tud segíteni Smile
Számlákkal tudok szolgálni, de segítségre volna szükségem a helyes könyvelést illetően.
Természetesen nem ingyen kérem, egy megbeszélt helyen, és időben heti 1 vagy ha összejön 2 alkalommal Bp.-en az esti órákban, de mindez személyes megbeszélés kérdése.
Távkapcsolat sem kizárt, minden megoldás érdekel Smile
Ötleteket, javaslatokat privátban kérném, köszönöm! Smile

Zsani
Válasz idézéssel
eniko2005 Írta:Köszönöm Marcsi!
Ezt én is próbáltam, de van szocho kedvezménye (gyes után visszatérőké). Ha beállítom a TV-t akkor nem engedi ezt igénybe venni!
A kedvezm.jár.fülnél nem tudod kiválasztani?
Enikő
Válasz idézéssel
Köszönöm Marcsi!
Ezt én is próbáltam, de van szocho kedvezménye (gyes után visszatérőké). Ha beállítom a TV-t akkor nem engedi ezt igénybe venni!

Enikő
Válasz idézéssel
eniko2005 Írta:A kisdobos (vagy úttörő?) ott segít ahol tud.
Nagyon szívesen.
De a kérdésem továbbra is az hogy az RLB-ben hogy kell ezt beparaméterezni?
Szia! nálam : státusz:TV jogv.:20 lent a kis kockákban az első és a harmadiknál van pipa. Remélem tudtam segíteni. üdv
Válasz idézéssel
A kisdobos (vagy úttörő?) ott segít ahol tud.
Nagyon szívesen.
De a kérdésem továbbra is az hogy az RLB-ben hogy kell ezt beparaméterezni?
Válasz idézéssel
Hello!
Tehát akkor a tagnak bármilyen viszonyban munka-,tagi- vagy megbizási a különös rendelkezést kell alkalmaznia szochonál?
Kösz az infot!!
Válasz idézéssel
Idén változott.
Az Eat. 457. § (1) bekezdése szerint „a közkereseti társaságot, a betéti társaságot, a korlátolt felelősségű társaságot, a közös vállalatot, az egyesülést, az európai gazdasági egyesülést, a szabadalmi ügyvivői irodát, a szabadalmi ügyvivői társaságot, az ügyvédi irodát, a közjegyzői irodát, a végrehajtói irodát, az egyéni céget a tagjával fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező jogviszonyára tekintettel havonta terhelő adó alapja legalább a minimálbér 112,5 százaléka. Az adó alapja legalább az adófizetési kötelezettséget eredményező jogviszony fennállása minden napjára számítva a minimálbér 112,5 százalékának harmincad része, ha a jogviszony nem áll fenn a hónap minden napján.”

Az Eat. nem határozza meg elkülönítetten a társas vállalkozói jogviszonyt, ezért a hivatkozott rendelkezésből az is levezethető, hogy a nevesített kifizetők a tagjukkal fennálló adófizetési kötelezettséget eredményező jogviszonyára tekintettel legalább a minimálbér 112,5 százaléka után kell megfizetni a szociális hozzájárulási adót. Adófizetési kötelezettséget megalapozó jogviszony – egyebek mellett – például a munkaviszony is. A különös szabályok alkalmazása alóli mentesítésre vonatkozó rendelkezések szerint a kifizetőnek akkor nem kell alkalmazni a különös szabályokat, ha tagjuk más kifizetővel is olyan jogviszonyban áll, mely megalapozza a minimálbér 112,5 százaléka utáni fizetési kötelezettséget, és ennek a kifizető eleget is tesz.
Válasz idézéssel
Hello!
Biztos ez,ha a tag dolgozik a cégben és nem munkaviszony vagy megbizásival akkor lesz tagi viszonyos nem ,és arra vonatkozik a szocho minbér 112,5% alap?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az RLB-ben hogy kell beállítani, azt, hogy a munkaviszonyban dolgozó tag utáni szocho alapja 112,5%?
Januárban kézzel írtam át, de februárban elfelejtettem, így önrevíziózhatok.

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Ki kell nyomtatni és elolvasni a szoftverhez az útmutatót, továbbá az rlb.hu felületen hasznos fórumok vannak:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu/User/kettos.php">www.rlb.hu/User/kettos.php</a><!-- w -->

(2.80 MB) 2015.02.12
leírások PDF-ben -> kettős könyvvitelhez

fordított áfa 39.old
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Köszönöm az újabb segítséget...néztük az összesítős kockát, és valóban nem volt bepipálva...azt javítottuk, ami viszont még nem teljesen tiszta, hogy a második ablak (vegyes napló) azért nem világos mert amiket mi kapunk számlát, ott az áfa rész mindig ki van húzva, vagy 0 van írva, legyen az árubeszerzés, vagy áruértékesítés, tehát így akkor a levonható/fizetendő részt nem tudjuk értelmezni a vegyes naplóban Sad
Mit csinálunk akkor rosszul?
Válasz idézéssel
Ha az összesítő nyilatkozatba be kell kerülnie a számlának, az ilyet nem a szokásos módon a pénztárnaplóban kell könyvelni, hanem két lépésben: először a vevő/szállító naplóban, másrészt a pénztárban a kiegyenlítést. S persze ehhez fel kell vinni a partnertörzsbe a vevő/szállító adatait, főleg fontos a közösségi adószám.
Válasz idézéssel
Zsani! Összesítő nyilatkozatot akkor hozza jól, ha a partner törzsadatban be van pipálva az összesítő nyilatkozat kiskocka. A könyvelés pedig fordított áfa pipa, ha devizás akkor az is pipa, és ki tudod választani az àfa megfelelő sorát. A vegyesbe automatikusan könyveli csak először kell a főkönyvi számokat beírni, később má r megjegyzi.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Hát nem ismerem az összes körülményt de közösségi beszerzésnél forditott adózás van, van fizetendő meg ha lehet levonandó áfa is itt csak a levonható van berakva a sorba.
Az rlb oldalán van leírás jól levan írva mit kell beállitani meg az eu-s beszerzés is:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu/szoftverek.php">http://www.rlb.hu/szoftverek.php</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Köszönöm az eddigi segítséget, sajnos újabb kérdésem lenne:
EU-s árubeszerzés/áruértékesítés RLB módra Smile

Árubeszerzésnél mi most így könyveljük, hogy
átutalással, pl: 815/4542 (áfás tétel bepipálva, áfa % mentes, illetve a bevallás sora 69)

Áruértékesítésnél:
készpénzzel, pl: 931/3811 (áfás tétel bepipálva, áfa% mentes, illetve a bevallás sora 02)

Kérdés, hogy jól csináljuk-e??? Illetve az összesítő nyilatkozatban mikor fogom látni, mert jelenleg nem jelenik meg Sad
(Könyvelés-áfa nyilvántartás-Összesítő nyilatkozat a közösségi értékesítésről itt keresem, de nem hozza Sad )

Szolgáltatásunk még nem volt, de ha lenne, abban tudnátok súgni? Smile
Köszönettel,
Zsani
Válasz idézéssel
RLB honlap - > GYIK - >
Gyakran ismételt kérdések >>

Kettős programmal kapcsolatos témák
cím : Devizás számla forintban (vagy eltérő devizanemben) való kiegyenlítése

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu/User/gyik_kerd.php?f=8&t=68">http://www.rlb.hu/User/gyik_kerd.php?f=8&t=68</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok! Kis segitséget szeretnék kérni!

A probléma, hogy euros szállitó számlát dollárban egyenlitettek ki bankszámláról és a számla felvitele után a 'számla kiegyenlitésénél' nem tudok átváltani dollárra. Lehet ilyet csinálni rlb-vel valahogy?

Köszi
Zoltán
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég