A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
Hello!
Biztos ez,ha a tag dolgozik a cégben és nem munkaviszony vagy megbizásival akkor lesz tagi viszonyos nem ,és arra vonatkozik a szocho minbér 112,5% alap?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az RLB-ben hogy kell beállítani, azt, hogy a munkaviszonyban dolgozó tag utáni szocho alapja 112,5%?
Januárban kézzel írtam át, de februárban elfelejtettem, így önrevíziózhatok.

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Ki kell nyomtatni és elolvasni a szoftverhez az útmutatót, továbbá az rlb.hu felületen hasznos fórumok vannak:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu/User/kettos.php">www.rlb.hu/User/kettos.php</a><!-- w -->

(2.80 MB) 2015.02.12
leírások PDF-ben -> kettős könyvvitelhez

fordított áfa 39.old
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Köszönöm az újabb segítséget...néztük az összesítős kockát, és valóban nem volt bepipálva...azt javítottuk, ami viszont még nem teljesen tiszta, hogy a második ablak (vegyes napló) azért nem világos mert amiket mi kapunk számlát, ott az áfa rész mindig ki van húzva, vagy 0 van írva, legyen az árubeszerzés, vagy áruértékesítés, tehát így akkor a levonható/fizetendő részt nem tudjuk értelmezni a vegyes naplóban Sad
Mit csinálunk akkor rosszul?
Válasz idézéssel
Ha az összesítő nyilatkozatba be kell kerülnie a számlának, az ilyet nem a szokásos módon a pénztárnaplóban kell könyvelni, hanem két lépésben: először a vevő/szállító naplóban, másrészt a pénztárban a kiegyenlítést. S persze ehhez fel kell vinni a partnertörzsbe a vevő/szállító adatait, főleg fontos a közösségi adószám.
Válasz idézéssel
Zsani! Összesítő nyilatkozatot akkor hozza jól, ha a partner törzsadatban be van pipálva az összesítő nyilatkozat kiskocka. A könyvelés pedig fordított áfa pipa, ha devizás akkor az is pipa, és ki tudod választani az àfa megfelelő sorát. A vegyesbe automatikusan könyveli csak először kell a főkönyvi számokat beírni, később má r megjegyzi.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hello!
Hát nem ismerem az összes körülményt de közösségi beszerzésnél forditott adózás van, van fizetendő meg ha lehet levonandó áfa is itt csak a levonható van berakva a sorba.
Az rlb oldalán van leírás jól levan írva mit kell beállitani meg az eu-s beszerzés is:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu/szoftverek.php">http://www.rlb.hu/szoftverek.php</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Köszönöm az eddigi segítséget, sajnos újabb kérdésem lenne:
EU-s árubeszerzés/áruértékesítés RLB módra Smile

Árubeszerzésnél mi most így könyveljük, hogy
átutalással, pl: 815/4542 (áfás tétel bepipálva, áfa % mentes, illetve a bevallás sora 69)

Áruértékesítésnél:
készpénzzel, pl: 931/3811 (áfás tétel bepipálva, áfa% mentes, illetve a bevallás sora 02)

Kérdés, hogy jól csináljuk-e??? Illetve az összesítő nyilatkozatban mikor fogom látni, mert jelenleg nem jelenik meg Sad
(Könyvelés-áfa nyilvántartás-Összesítő nyilatkozat a közösségi értékesítésről itt keresem, de nem hozza Sad )

Szolgáltatásunk még nem volt, de ha lenne, abban tudnátok súgni? Smile
Köszönettel,
Zsani
Válasz idézéssel
RLB honlap - > GYIK - >
Gyakran ismételt kérdések >>

Kettős programmal kapcsolatos témák
cím : Devizás számla forintban (vagy eltérő devizanemben) való kiegyenlítése

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rlb.hu/User/gyik_kerd.php?f=8&t=68">http://www.rlb.hu/User/gyik_kerd.php?f=8&t=68</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok! Kis segitséget szeretnék kérni!

A probléma, hogy euros szállitó számlát dollárban egyenlitettek ki bankszámláról és a számla felvitele után a 'számla kiegyenlitésénél' nem tudok átváltani dollárra. Lehet ilyet csinálni rlb-vel valahogy?

Köszi
Zoltán
Válasz idézéssel
Én az RLB Pénztár programjába hó végével az ecxelről könyvelem bevételként. :oops: Igy a pénztárjelentésem is egyezik!

A szállító,vevő megy a megfelelő helyre. Big Grin
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
szerintem azt,hogy a pénztár szállítói számláit felveszed-e előbb a könyvelésbe az csak tőled függ. Az analitika miatt szerintem jó.[/quote]

Nálunk a legtöbb cégnek van pénztárgép szalagjuk, eddig mi azt egy ecxelben (1-31 nap) vezettük és hó végén berögzítettük a vevői számlákhoz (kp kiegyenlítéssel) 311/9241 ill 46741 (27%) az egész havit egy összegben, ezt pl. az RLB-ben hol tudom rögzíteni??? Vagy minden egyes napi bevétel kéne egyesével??? az jó kis móka lesz, pláne akinek 5 pénztárgépe is van Big Grin
Válasz idézéssel
sidney_ke Írta:Sziasztok,

Mi most fogunk áttérni az RLB-re, eddig dos-os alapú SigmaConto programmal könyveltünk (van olyan aki esetleg még azzal könyvel??)
A kérdésem az lenne, biztos oltári nagy butaság, de jó lenne ezt tisztázni "nálunk" is, hogy amikor megjön egy cégtől a könyvelendő anyag, eddig mi dátum szerint válogattuk szét, ill szállító/vevő, DE az úgy kevés állítólag mert úgy is szét kell h átutalás, vagy készpénzes számlák...és állítólag az RLB-ben a szállítólhoz csak azt kell könyvelni ami átutalásos, ami kp.-es azt a pénztárban kell könyvelni, ez valóban így van???
Mi a SigmaContoban a vegyesben könyveltük (vevő/száll kp és bankos is), bankban könyveltünk a bankszámlakivonatokat, ezek szerint anno full rosszul tanították ezt be nekem/nekünk??? Sad Sad Sad

szerintem azt,hogy a pénztár szállítói számláit felveszed-e előbb a könyvelésbe az csak tőled függ. Az analitika miatt szerintem jó.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Mi most fogunk áttérni az RLB-re, eddig dos-os alapú SigmaConto programmal könyveltünk (van olyan aki esetleg még azzal könyvel??)
A kérdésem az lenne, biztos oltári nagy butaság, de jó lenne ezt tisztázni "nálunk" is, hogy amikor megjön egy cégtől a könyvelendő anyag, eddig mi dátum szerint válogattuk szét, ill szállító/vevő, DE az úgy kevés állítólag mert úgy is szét kell h átutalás, vagy készpénzes számlák...és állítólag az RLB-ben a szállítólhoz csak azt kell könyvelni ami átutalásos, ami kp.-es azt a pénztárban kell könyvelni, ez valóban így van???
Mi a SigmaContoban a vegyesben könyveltük (vevő/száll kp és bankos is), bankban könyveltünk a bankszámlakivonatokat, ezek szerint anno full rosszul tanították ezt be nekem/nekünk??? Sad Sad Sad
Válasz idézéssel
Bocsi lányok!

Én mindig anyk-s programba másolom át. :oops:
Válasz idézéssel
Ha az áfa bevallásról van szó oda én sem tudom soha beírni az előző időszakit, Erzsó! Hogyan kell ezt csinálni?Mindig csak az anyk-s bevallásba tudom csak beírni én is.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Próbáld frissiteni!
próbáltam, de nem működik...
Válasz idézéssel
Próbáld frissiteni!
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Szia!

A 82.sorra gondolsz? simán be tudom írni.

Szia ErzsÓ!
én nem tudok oda beírni :-( valami beállítási hibám lehet?
Válasz idézéssel
Szia!

A 82.sorra gondolsz? simán be tudom írni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

ÁFA bevallásnál az előző időszaki csökkentőt Ti hogy írjátok be? nem jövök rá, mert a program nem enged oda beírni semmit.
Válaszokat előre is köszönöm, üdv:M
Válasz idézéssel
Ildi!
Ezt a topicot ha megnézed,ott kitárgyaltuk---

Re: Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: gugu7 » 2014.09.14. 11:56
Szia Piros!
Az, hogy nézték még nem jelenti azt, hogy szigorú számadás alá kötelező vonni.
Válasz idézéssel
Hát én akkor nagyon eltévedtem a szig.nyilv.kapcsolatban.Köszi Erzsó!
Válasz idézéssel
Ildi!

Nem szigorú számadású a bevételi,kiadási bizonylat..Nem kell! a program adott neki sorszámot és kész.
Ha nem nyomtatsz,az sem baj ezekhez,mert ha elsődleges bizonylatról könyvelsz a számviteli politika szerint,akkor ez sem kötelező,hisz a Tagi kölcsön is alá van írva...a bankosnak meg talán van,bizonylata...
ui: ha vásárolt tömböket használunk,azt kell bevezetni egy füzetbe,hogy milyen tömböket használunk,de ezt csak nyilvántartani kell,nem szigorú. :oops:
Válasz idézéssel
Mivel csak a bankba és a tagi kölcsönre nyomtatok ki így az egyedi biz.szám alapján szigorú számadásba kell venni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég