A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RLB megoldások
tenger Írta:
fied Írta:felteszem a segédletekhez először a munkaszerződés módosítást egységesben + a segédletet hozzá várom a véleményeket és ha meg vagytok vele elégedve, akkor jön a munkaszerződés + belépéskori mutyik is. Kriszta

Szép napot!
Merre keressem ezt amit feltettél!
Nagyon érdekelne! Kérlek segíts!

Köszönöm Big Grin

MEGTALÁLTAM!
Köszönöm!
Válasz idézéssel
fied Írta:felteszem a segédletekhez először a munkaszerződés módosítást egységesben + a segédletet hozzá várom a véleményeket és ha meg vagytok vele elégedve, akkor jön a munkaszerződés + belépéskori mutyik is. Kriszta

Szép napot!
Merre keressem ezt amit feltettél!
Nagyon érdekelne! Kérlek segíts!

Köszönöm Big Grin
Válasz idézéssel
Könyvelési év váltása, kiválaszt, Törzsek nyitó átvétele kipipálni ami kell é sadatok átvétele gomb megnyomása Big Grin
Válasz idézéssel
Johanna,a könyvelési évet átváltottad?
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Igen, az az ügyfél volt megnyitva.
Johanna
Válasz idézéssel
Csak tipp az az ügyfél volt megnyitva akit át akarsz hozni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem boldogulok az RLB-ben a 2009-es nyitással.
Úgy csináltam, ahogy lentebb Ági leírta. Bepipáltam, hogy a főkönyvi törzset meg az alkalmazotti törzset akarom áthozni, mégis üres 2009-ben a dolgozó törzs.
Mit csináltam rosszul?
Johanna
Válasz idézéssel
Na lelépek, de ha holnap bért szeretnétek számfejteni frissítsetek, aztán majd megmondjátok délután, hogyan ment a küldés.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
felteszem a segédletekhez először a munkaszerződés módosítást egységesben + a segédletet hozzá várom a véleményeket és ha meg vagytok vele elégedve, akkor jön a munkaszerződés + belépéskori mutyik is. Kriszta
Válasz idézéssel
Én is jelentkezem érte!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
engem is érdekel.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
nané hogy érdekel :lol: :lol:
Válasz idézéssel
Ha valaki érdekel, készitettem egy munkaszerződés módositást egységes szerkezetben amit rlbből kidobott adatbázissal automatizáltam, ma elkészült ennek sima beléptetéses munkaszerződés + tájékoztatás + nyilv vétel automatizált változata is rlb-ből. Ha valakit érdekel szivesen feltezsem Kriszta
Válasz idézéssel
Köszi Ági, így próbálom.
Johanna
Válasz idézéssel
Alapadatok menüben - könyvelési év váltása
kiválasztod a 2009-es évet

utána ismét az alapadatok menüben a törzsadatok átvétele előző évről,
itt kiválasztod a 2008-at, és bepipálod, hogy miket akarsz áthozni.

üdv.
Ági
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Leírná nekem valaki nagyon dedós módszerrel, hogyan lehet az RLB-ben az új évet megnyitni?
Egyelőre csak a bérszámfejtéshez kellene áthozni az alkalmazottakat, meg gondolom a fők. törzset.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az RLB program nem csinál 0801-et, vagy csak nincs még fent?
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Nikus!

Csak most vettem észre, hogy kérdeztél. Én tavaly óta használom az RLB-t, biztosan vannak ennél sokkal jobb programok, de amire egy kisebb irodában kell, arra tökéletes.
A bérszámfejtés része csak egyszerűbbb esetekre alkalmazható, de ezt írják is az ismertetőben, tehát meglepetés nem érhet. A könyvelés, tárgyieszköz szerintem szuper.
Nem bántam meg, hogy váltottam. Az ára.... a többihez képest szinte ingyen van.

Tündi
Válasz idézéssel
lysglimt Írta:
Nikus Írta:sziasztok! Kezdőként érdeklődöm, mi a véleményetek az RLB programról? Megbízható? Szerettek vele dolgozni? Kezdőknek ajánlott? Várok minden kedves hozzászólót!!
Köszönöm szépen Smile

Szia! Én szeretek az RLBvel dolgozni, ha jól van beállítva, sokmindent megcsinál. (Igaz nincs sok összehasonlítási alapom, ezen kívül csak 2 programot használtam, de azok már mind őskövületek). A bérszámfejtésnél viszont ha sok pótlékosod van, azt sajnos kézzel kell beírni.

Szió,
köszönöm a gyors válaszodat Smile Megnyugtató amit írsz Smile
Válasz idézéssel
Nikus Írta:sziasztok! Kezdőként érdeklődöm, mi a véleményetek az RLB programról? Megbízható? Szerettek vele dolgozni? Kezdőknek ajánlott? Várok minden kedves hozzászólót!!
Köszönöm szépen Smile

Szia! Én szeretek az RLBvel dolgozni, ha jól van beállítva, sokmindent megcsinál. (Igaz nincs sok összehasonlítási alapom, ezen kívül csak 2 programot használtam, de azok már mind őskövületek). A bérszámfejtésnél viszont ha sok pótlékosod van, azt sajnos kézzel kell beírni.
Válasz idézéssel
tundi Írta:RLB-sek!
Már frissítették a progit!

Tündi

szia Tündi,
érdeklődöm, mióta dolgozol az RLB programmal? Mennyire vagy elégedett vele? Kezdőnek ajánlanád?

üdv. Nikus
Válasz idézéssel
sziasztok! Kezdőként érdeklődöm, mi a véleményetek az RLB programról? Megbízható? Szerettek vele dolgozni? Kezdőknek ajánlott? Várok minden kedves hozzászólót!!
Köszönöm szépen Smile
Válasz idézéssel
külföldi partner mikor vallja? valószínű, amilyen dátumot ír a számlára.. Én is akkor szoktam. Olyan nem szokott előfordulni, hogy nincs számlám,.
Ha utalok, a számlá hozzám kerülléséig előleg, és egy ilyen utalás után hajtom a cégen az alapdokumentumot.
Válasz idézéssel
Konkrétan a következő a bajom:
Aki tud, segítsen nekem, már nincs ötletem, hogyan lehet megoldani.
Köszönöm!

EU-s beszerzés 2008. április 28-án: 1150 EUR
Számviteli elszámolása április kell legyen, MNB árfolyammal (1150 EUR x 252,47 Ft) 290. 341 Ft
Az áfa esedékessége, mert pl. nem volt számlám, május 15. Az enapi MNB árolyam 250, 20 Ft/EUR, vagyis 287.730 Ft.

Szállító naplóban könyvelem, bepipálom, devizás, megadom a tejesítés szerinti árfolyamot. Lekönyvelem áfa mentesen úgy, hogy bepipálom a fordított áfa fület. Feldobja a vegyes könyvelési lehetőséget, ahol megadom a május 15-ei árfolyamot, átírom a dátumot mind a fizetendő áfánál mint a levonhatónál május 15-re, és lekönyvelem alappal együtt, ne kelljen nekem kiszorozni, és hogy elkészítse az összesítőt magától.
Majd amikor megnézem az áfa bevallást, akkor szépen hozza is májusra, ahogy azt kell, a 8142 Árubeszerzés kartonon április 28, ahogy az kell, viszont az összesítő nyilatkozatban nem májusra hozza be, hanem áprilisra. És nem a május 15-ei árolyamon, azaz 287.730 Ft-ot hoz, hanem az áprilisi árfolyamon 290.341. Úgy sem jó, ha kipipálom, hogy az áfa esedékessége eltér a számla teljesítéstől, mert akkor meg nem azt írja ki, hogy hibás a dátum, nem enged tovább, hogy könyvelhessem a fordított tételeket. Mit csinálok rosszul?
Tudom, hogy április és május ugyanaz a negyedév, de ha a két érintett hónap június és július, akkor mindjárt gondban vagyok. Biztosan egyszerű a megoldás, csak én nem jövök rá!
Válasz idézéssel
Lenne még egy kérdésem:

Külföldi szállító (árubeszerzés) könyvelése az rlb-ben.
Tudjuk, hogy számviteli törvény szerinti teljesítési időpont elétér attól, amit az áfa bevallásban kell szerepeltetni. Pl. Novemberi a számla, ekkor meg is történt a teljesítés, de nem állt rendelkezésre számla stb stb., ezért áfa szempontjából a teljesítést követ hónap, vagyis december 15-ei árfolyamot veszem figyelembe. Mind két esetben az MNB közepet használom. Most már van lehetőség két teljesítési időpont megadására a programban (decemberbe javítottoká), de árfolyam megadására csak egy mező van. Az már tehát megoldható, hogy az áfa listában a decemberinél szerepeljen, számviteli értelemben pedig a novemberben, de ez azonos árfolyam lesz, ami nyílván nem jó. Van erre szerintetek megoldás, vagy plusz egy vegyessel külön kellene könyvelni? Ti ezt hogy csináljátok?
Köszi, ha valaki tudja a választ...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég