A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyéni vállalkozás szüneteltetése
Hello!
Nem biztos a 45 nap
A biztosítás szünetelése esetén nem alkalmazhatók ezek a passzív jogosultságra vonatkozó szabályok.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagnak/ellatas_magyarorszagon/jogosultsag_az_ellatasra/az_egsszsegbiztositas_szolgaltatasaira_jogosultak/biztositottak_penzbeli_es_egeszsegugyi_ellatasra">http://www.oep.hu/felso_menu/lakossagna ... _ellatasra</a><!-- m -->

Ha fizet Egészségügyi szolgáltatási járulék kap eü ellátást

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/regiok/kozep_dunantul/kozepdunantul/ugyfelszolgalatok/segitjarulekfizetesikotelezettseg.html">http://nav.gov.hu/nav/regiok/kozep_duna ... ttseg.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Köszi! Felhìvtam öket, lehetetlenség törölni,nincs rà mód, meg kell várni a 30 napot, aztán visszaállítani mûködônek. Csak az miatt izgulok hogy a dokinàl ne okozzon ez problèmàt, ugye 45 napig biztosan kap orvosi ellàtàst, mert 4 hèten belül szülni fog?. Érdekes hogy pár nap alatt már a taj száma jelez, eddig az àtfutási idö hosszabb volt, vagy èn tudom rosszul?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
A fiúk (1818) azt mondták, hogy csak aktíválással lehet "törölni" a bejelentést. Ez a szünetelés megszűnése esetedben. Kérdezd meg Őket ettől függetlenül, mert lehet, hogy van már törlő fungcióhuk. A múlt héten még nem volt.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
És az okmányirodai bejelentéssel mit tegyek?
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Szerintem a 1041-es bejelentés törölhető.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék, ugyanis ostobaságot követtünk el a vállalkozóval. Kata-s egyéni augusztustól táppénzen van, ugyanis szülni fog, mivel belátható időn belül nem lesz aktív ezért, /hogy ne kelljen minden hónapban jelenteni a 101E-n/ a szünetetetés mellett döntöttünk. :oops: Ezt október 08-án a Webmesteren keresztül be is jelentettem, minden rendben 1041 beadva, viszont most a doki közölte, hogy a taj száma érvénytelen, a nyomozás eredménye a szüneteltetés bejelentése miatt, ezt valahogyan vissza kellen "csinálnom" de ötletem sincs hogya kezdjek neki????? A 1041-est tudom töröltetni? Vagy meg kell várni a 30 napot, és újra aktívvá tenni? Csak félő, hogy e miatt a táppénzét sem fogják folyósítani, ezt ma adta be az igénylést. Segítsen valaki kérem akinek volt hasonló esete.
Válasz idézéssel
Tibi74!

Én bejelenteném!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem tudom, hogy ide tartozik-e a kérdés. Egyéni vállalkozás szüneteltetése alatt bekövetkezett székhely változást be kell jelenteni?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Már meg is történt. Csak mindig, mindennel a könyvelőt keresik meg. Pl. ezzel is. A cégeknél sem én intézem a társasági szerződés módosítását!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
thekla Írta:Ok, értem. Az önkormányzat honlapjáról letöltöttem a nyomtatványt. Ki is lett töltve, de beadni gondolom nem tudom, mert csak a NAV felé van az ügyféltől meghatalmazásom! Szóval az ő jelszavával megy be!

Ha van ügyfélkapuja, akkor jó ha ő küldi be a saját felh.nevével és jelszavával.
Válasz idézéssel
Ok, értem. Az önkormányzat honlapjáról letöltöttem a nyomtatványt. Ki is lett töltve, de beadni gondolom nem tudom, mert csak a NAV felé van az ügyféltől meghatalmazásom! Szóval az ő jelszavával megy be!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
thekla Írta:2010-ben is nyugdíjas volt!

bocsánat, de ennek a kérdésemnek nincs jelentősége. Ahogy monik írta, az illetékes okmányirodai változásbejelentőn, az F betétlapon a 2. pontot X-eled.
Válasz idézéssel
2010-ben is nyugdíjas volt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
thekla Írta:Visszaolvastam a hozzászólásokat, de ennek ellenére gondban vagyok. Nyugdíjas EV szüneteltette a tevékenységét 2010-től. Most letelt az 5 év, be kell fejeznie! Hol tudom bejelenteni? 15T104-es nyomtatvány nem erre való, 15T101E-n nem találtam megfelelő "rublikát", a 15T1041-n nyugdíjasoknak nem kell kitölteni. Akkor most hol jelentsem be, hogy a szüneteltetést befejezi? Egyébként nem KATÁ-s, akkor még nem volt! A kormányablaknál elhajtották, mondván, elektronikusan adja be! Persze a nyomtatvány nevét nem tudták megmondani!

Okmányirodai változásbejelentőn, amit már csak elektronikusan lehet leadni.
A nyomtatványt innen tudod letölteni:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://kekkh.gov.hu/hu/evig_adatvaltozas_bejelentes">http://kekkh.gov.hu/hu/evig_adatvaltozas_bejelentes</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szerintem a 15T101E-B01 lapon a 7. rovatba a 4-es kóddal változásbejelentésként.

2010-ben már nyugdíjas volt, amikor bejelentette a szünetelést egyébként ?
Válasz idézéssel
Visszaolvastam a hozzászólásokat, de ennek ellenére gondban vagyok. Nyugdíjas EV szüneteltette a tevékenységét 2010-től. Most letelt az 5 év, be kell fejeznie! Hol tudom bejelenteni? 15T104-es nyomtatvány nem erre való, 15T101E-n nem találtam megfelelő "rublikát", a 15T1041-n nyugdíjasoknak nem kell kitölteni. Akkor most hol jelentsem be, hogy a szüneteltetést befejezi? Egyébként nem KATÁ-s, akkor még nem volt! A kormányablaknál elhajtották, mondván, elektronikusan adja be! Persze a nyomtatvány nevét nem tudták megmondani!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Most kezdte a szüneteltetést? Ez esetben a 15T1041-es nyomi A blokkjába beírod a 3.5.esetleg még a 6.-t a legutolsó bejelentett adatokkal, aztán a B blokkba a 8. sorba beírod a szüneteltetés kezdő dátumát ami az okmányirodai dátummal egyező.

Köszönöm a választ . A vállalkozás szüneteltetetése 2013 évben volt . Elküldtem a 13T104 nyomtatványt és hibaüzenetet kaptam
: változás esetén a megadott szüneteltetés kezdete nyilvántartásunkban nem található . Próbáltam javítani de csak újabb hibaüzenet érkezett. Az egészségbiztosítónál úgy szerepel hogy nincs biztosítása ( ez a legnagyobb baj ) pedig fizeti minden hóba az 50ezer Ft-ot (KATÁS) Szerinted mit tegyek ? Töröljem az összes bevallást egy 15T104 es bizonylattal és küldjek újat ? :?:
Köszönöm a segítséget
Válasz idézéssel
Most kezdte a szüneteltetést? Ez esetben a 15T1041-es nyomi A blokkjába beírod a 3.5.esetleg még a 6.-t a legutolsó bejelentett adatokkal, aztán a B blokkba a 8. sorba beírod a szüneteltetés kezdő dátumát ami az okmányirodai dátummal egyező.
Válasz idézéssel
Kérem segítségeteket az alábbi témában: egyéni vállalkozó szüneteltetésének bejelentése:-
A Kormányhivataltól kapott igazoláson a szüneteltetést kezdő dátuma és a szüneteltetés lejárati dátuma egyező kell legyen a 15T104 nyomtatvány 13 pótlapon 8 illetve 9 során szereplő dátummal ? vagy a 15T104-es nyomtatványon egy nappal korábbi dátum kell ? Kapom a hibaüzeneteket és nem értem miért?
Köszönettel : Ildikó :oops:
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozást 2010.01.01 óta lehet szüneteltetni.
Csak jelzem, hogy aki akkor már élt a lehetőséggel, annak lejár az 5 év.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Zéró! Köszönöm hogy visszajeleztél az ügyben, legalább ennyivel is okosabb lettem, és örülök hogy sikerült! Smile
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Zéró! Hát visszavonom akkor azt ,hogy már nem adhatod be, mert ha a NAV-nál ezt mondták, akkor reméljük, hogy így is lesz. Nekem nem volt olyan esetem, hogy határidőben nem ment be a 101E, de valahol olvastam ezt a jogvesztő hatályt /átolvastam a KATA törvényt, valamint a NAV információs füzetet és ezekben nincs benne/, lehet hogy újságcikk volt, az meg ugye tudjuk hogy nem mindig igaz, szóval bocsi az ijesztgetésért. Azért kíváncsi lennék a fejleményre, hogy valóban elfogadják-e, kérlek oszd meg majd velünk a tapasztalatot. A folyószámlán előírták a kata-t ezekre a hónapokra?

Kedves Mónika! A Kata eredetileg elő volt írva, de most kaptam meg a levelet, hogy törölték. Rendesek voltak, biztos ők is látják hogy elég logikátlan az adatközlés menete, hiszen ezt az adózási módot pont az egyszerűsítés miatt találták ki.
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozóm novembertől szünetelteti kerti munkára szóló vállalkozását, de most hozott egy szerződést, miszerint iskolában karatét oktat, a szerződésben az áll, hogy havi 50.000 Ft a megbízási díja, kb. heti kétszer tart órát.
Ebben az esetben kell fizetnie a 6.810 Ft-ot?
Erika
Válasz idézéssel
Hello!
Van egy kis kavar de nézzük:
Kata

ez is 6 milláig nincs bünti de it is arányositani kell teljes hónap 7 honap de szüncsi decemberben igy 6 honap*500000ft=3milláig nem kell 40% plusz katát fizetni de valoszinű nem ez volt a kérdés

Áfa
alanyi mentesség naptári évre választható de itt is arányositás van 7/12*6mill=3500 000ft-ig lehet alanyi amelyik számlában ezt átlépi már áfásan kell kiállitani.
Válasz idézéssel
Szintén Katás vagyok, főállás mellett. 2014 júniusa óta vagyok katás, decembertől februárig szüneteltetném (pontosabban már szünetel). A kérdésem az lenne, hogy az évforduló júniusi kezdés esetén hogy alakul? Olvastam, hogy ha 12 hónapból (esetemben) 3 szünetel, akkor annyival kevesebb bevétel után jár alanyi mentesség. (tehát nem 6 millióig, hanem 4,5 millióig) Mivel júniusban kezdtem, a logika azt mondatja, hogy a 2015ös év júniusában kell e téren mérleget vonni, elvégre nem kezdhet mindenki január 1-én.
Jól gondolom ezt? Nem szeretném, ha meglepnének, hogy oké, te csak fél éve fizetel adót (25000), de december vége az évforduló, ezért fizess áfát a fél évre arányosított bevétel feletti részre.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég