A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyesület
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Judit!
itt találod: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/szja1_1/tajekoz/tajekoztatas_szja_20140627.html">http://www.nav.gov.hu/nav/szja1_1/tajek ... 40627.html</a><!-- m -->
"A 2014. évben felajánlásban részesült szervezetnek a 1437A adatlapon kell jelölnie, amennyiben a szervezet a következő évekre vonatkozó előzetes kedvezményezetti regisztrációt is igényli.

Külön regisztrálnia – az elektronikus EGYREG adatlapon 2014. szeptember 30-ig - csak azoknak a szervezeteknek kell, amelyek nem kapnak felhívó-tájékoztató levelet, mert nem részesültek felajánlásban a 2014. rendelkező évben, vagy a 2015. rendelkező évben részesülhetnek első alakalommal az szja 1 %-os felajánlásokban pl.: a 2 éves várakozási idejük a 2015. rendelkező évre vonatkozóan teljesül első alkalommal."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudom érint-e valakit:

2015-ben változik az 1 százalékos felajánlásokra való jogosultság igazolásának
menete a civil szervezetek esetében

A változás következtében a magánszemély rendelkező nyilatkozatában felajánlásra
kerülő összegre igényt tartó szervezetnek az adóhatóságnál kell előzetesen -
elektronikus úton - regisztrálnia és igazolnia a kedvezményezetté válás Szftv-ben10
meghatározott, előzőekben ismertetett feltételeit, valamint bejelenteni a kiutaláshoz
szükséges adatokat. A regisztrációs kérelem benyújtásának határideje a rendelkező
évet megelőző év szeptember 30-a, amely határidő jogvesztő.
A szervezet a
nyilvántartásba vételt követő évben válik kedvezményezetté, a regisztráció
visszavonásig érvényes.
Annak a civil szervezetnek, amely 2015-ben részesülni kíván az 1%-os felajánlásokból
2014. szeptember 30-ig kell regisztrációs kérelmet benyújtania az adóhatósághoz.
Azon civil szervezetek, amelyek részére az adózók 2014-ben is felajánlják az szja 1
százalékukat és ebből kifolyólag 2014. évben ezen felajánlásra vonatkozóan az előírt
eljárásban igazolják a kedvezményezetti feltételeket, nem kötelesek előzetes
regisztrációs eljárást kezdeményezni. Azzal, hogy 2014-ben igazolják, hogy a
kedvezményezetti feltételeknek megfelelnek egyúttal a regisztrációs
kötelezettségüknek is eleget tesznek.

Tehát, ha jól értem, ha valaki jövőre kapni szeretne 1%-ot és idén nem kapott, akkor regisztrálnia kell szeptember 30-ig.
Hogy mely nyomin kell, még kutatom.
Válasz idézéssel
már az alapításkor ill. a bejegyzés folyamán eldőlt, hogy rendelkeztek-e köszhasznú besorolással /amit amúgy is nagyon könnyű elveszíteni, ha nem vagytok lóvéval ellátva vagy nincs több tucat személyes kzreműkodőd regisztrálva/, ez tisztáznod kéne az elnökkel

szerintem meg egyszerűbb kettősben könyvelni. én évközben mindent ráteszek 5-sra, és majd év végén átvezetgetem a célszerintit 6-osra, a vállakozásit 8-asra. /egyszeres naplófökönyvvel én is próbáltam egyesletet knyvelni kezdő koromban, majd beleőőrültem az átláthatatlanságba s még a Nav is kötözködött áfaellenőőrzéskor.

/bocs pár betű kihagy a billentyűmn, főleg ékezetesek/
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagyon kezdő egyesület vagyunk (szomszédok egy lakótelepről), pici pénzzel, ezért mindent magunk csinálunk. Most készítem az egyesületünk számviteli politikáját meg az ilyesmi dolgokat, és megakadtam. Éves tagjdíjunkból 50 000 Ft gyűlik össze, más bevételünk nincs, célunk a környezetünk szebbé/jobbá tétele pályázati pénzből. Így úgy gondolom, egyszeres könyvvitelt kell vezetnünk. Az okozza a gondomat, hogy nem tudom eldönteni, nekünk kell-e közhasznúsági jelentést készítenünk (nem vagyunk közhasznúak), illetve a beszámolót közzé kell-e tenni majd tetetni?
Köszönet előre is a segítségért!
Tasli
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsa,

köszönöm a választ a tanárnéninek is és neked is.
A hölgy, vagyis a szakszervezet elnöke aki ezen dolgokat ellátja, az ingyenesen végzi akárcsak az egyesületeknél a tagok a közreműködést.
Munkavállaló nincs, nem is lesz, egy Zrt munkáltató szakszervezete. A munkáltató és munkavállalók tárgyalásában segít, munkavállalók érdekeit képviseli. Nincs 1%, nincs pályázat. A munkavállalók az éves pár száz forintos tagdíjat kp-ban fizetik.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Ezek szerint csak van olyan civil szervezet akinek még sem kell bankszámla ha bizonyos dolgoknak megfelel. :-)
Válasz idézéssel
Mai álláspont, megkérdeztem tanár "nénit", aki jövedelemadózás feladatokból tartott órákat, és azt mondta, hogy a szakszervezetnek nem kötelező a számlanyitás, akkor ha semmilyen pénzmozgás nincs, azaz nincs munkavállalója, nem akar 1%-ot kapni, stb... ha bármelyik fennáll, akkor bizony kell. Mondjuk azért visszakérdezett, hogy aki ott dolgozik, nem kap bért, társadalmi munkába végzi amit csinál, Anita? Wink Mert ha kap bért, akkor már kötelező a számlanyitás.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Anita!

Civil szervezetnek is kötelező bankszámla nyitása.pl. az 1 %-ot ha kapnak,hová utalják?Támogatásokat szintén.
Míg egy egyéni vállalkozó a saját bankjáról utalhat,a civil szervezet nem! :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm Placebo.
De még mindig tanácstalan vagyok, hiszen az Art 38-s paragrafusa jogi és nem jogi személyiséggel rendelkező Gazdasági társaságról illetve áfás egyéni vállalkozóról beszél. A civil szervezet pedig nem gazd.társaság továbbra sem.
Válasz idézéssel
Hello!
Az új PTK szerint az egyesület is jogi személy.

3:63. § [Az egyesület fogalma]

(1) Az egyesület a tagok közös, tartós, alapszabályban meghatározott céljának folyamatos megvalósítására létesített, nyilvántartott tagsággal rendelkező jogi személy.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ptk2013.hu/szakcikkek/sarkozy-tamas-az-uj-ptk-egyesuletekre-es-alapitvanyokra-vonatkozo-rendelkezeseirol-gj-20132-12-15-o/1767">http://ptk2013.hu/szakcikkek/sarkozy-ta ... -15-o/1767</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok,

ugye továbbra sem kötelező civil szervezeteknek a bankszámla nyitás, miután egyik kötelezetti körbe sem lehet besorolni?

" A 38.§ (2) bekezdése értelmében legalább egy belföldi pénzforgalmi számlával kell rendelkeznie (a köznyelvben vállalkozói bankszámla) a belföldi

jogi személynek, (például: kft)
jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságnak, (például: bt)
és az általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek, ideértve az egyéni vállalkozót is."
Válasz idézéssel
Szia, ha a bíróságon át lett vezetve a név változása, azt szerintem civil szervezetnél nem adja át a bíróság a NAV-nak.
A 14T201 nyomtatványt tölteném ki, annak a B01 lapján van, ahol az új nevet be lehet írni. + a bírósági végzést a változás bejegyzéséről szkennelném és csatolmányként beküldeném.
Válasz idézéssel
Lehet nem lett jelentve a bíróság felé a változás bejelentőn azért nem
ment át a NAV felé.

EGYESÜLET VÁLTOZÁS NYILVÁNTARTÁSBA VÉTELE KÉRELEM ŰRLAP | ÚTMUTATÓ

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.civi.linfo.hu">www.civi.linfo.hu</a><!-- w --> találod meg ezt a nyomtatványt.

A bíróság felé ezt kell küldeni.
Válasz idézéssel
Icuska Írta:Ha az egyesület nevében változás történt és a bíróság ezt nem adta át a Nav-nak, mert még a régi néven szerepel az egyesület a törzsben, akkor melyik nyomtatványon lehet ezt módosítanom?

Tud nekem ebben valaki segíteni?
Válasz idézéssel
Ha az egyesület nevében változás történt és a bíróság ezt nem adta át a Nav-nak, mert még a régi néven szerepel az egyesület a törzsben, akkor melyik nyomtatványon lehet ezt módosítanom?
Válasz idézéssel
Icuska,

Gazdálkodó tevékenység – gazdasági-vállalkozási tevékenység

„…elsődlegesen gazdasági-vállalkozási tevékenységű szervezet: azon szervezet, amelynek éves összes bevétele hatvan százalékát eléri vagy meghaladja a gazdasági-vállalkozási tevékenységéből származó éves összes bevétele”(Ectv. 2.?§ 7.).

Amennyiben a gazdasági-vállalkozási tevékenységből származó bevétel meghaladja az éves összes bevétel 60 százalékát, úgy a civil szervezet elsődlegesen gazdasági-vállalkozási tevékenységű szervezetnek minősül. Ezt a jogszabály szankcionálja, mégpedig úgy, hogy az adóhatóság a civil szervezettel szemben törvényességi ellenőrzési eljárást kezdeményez (Ectv. 23.?§).

„…gazdálkodó tevékenység: azon tevékenységek összessége, amelyek a civil szervezet vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetére kiható gazdasági eseményt eredményeznek”(Ectv. 2.?§ 10.)
„…gazdasági-vállalkozási tevékenység: a jövedelem- és vagyonszerzésre irányuló vagy azt eredményező, üzletszerűen végzett gazdasági tevékenység, ide nem értve az adomány (ajándék) elfogadását, továbbá a bevétellel járó, létesítő okiratban meghatározott cél szerinti, valamint a közhasznú tevékenységet”(Ectv. 2.?§ 11).

Számos esetben előfordul, hogy a civil szervezet vezetője nem tudja eldönteni, hogy a szervezet által végzett egyes tevékenység cél szerinti, vagy gazdasági-vállalkozási tevékenységnek minősül-e. Sajnos az új jogszabályok sem definiálták a cél szerinti tevékenységet, ugyanakkor több esetben használják a fogalmat. (A Közhasznú törvényben szerepelt a cél szerinti tevékenység definíciója!)
Mindezek alapján továbbra is a már tíz éve változatlan formában és tartalommal hatályos szabályozást vehetjük alapul a tevékenységek minősítéséhez: A társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 6. számú. mellékletének A) pontját.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/ado/atirtak-a-civil-szervezetek-gazdalkodasat#">http://ado.hu/rovatok/ado/atirtak-a-civ ... alkodasat#</a><!-- m -->

továbbá a Nav 13-s info füzet:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu//data/cms321491/13._sz._fuzet_Civil_szervezetek_20140220.pdf">http://www.nav.gov.hu//data/cms321491/1 ... 140220.pdf</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy polgárőr egyesület végezhet e őrzési tevékenységet (vállalkozási tevékenységként), amelyről számlát állít ki a megbízójának? Vagy nem mivel ő egy nonprofit szervezet?
Válasz idézéssel
2014.06.27.
Tájékoztatás az szja 1%-os eljárás 2014. évi változásairól

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/szja1_1/tajekoz/tajekoztatas_szja_20140627.html">http://nav.gov.hu/nav/szja1_1/tajekoz/t ... 40627.html</a><!-- m -->

2014.06.27.
Tájékoztatás az szja 1%-os eljárás 2014. évi változásairól

A személyi jövedelemadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti felhasználásáról szóló 1996. évi CXXVI. törvény (továbbiakban: Szf. tv.) módosítása következtében jelentősen átalakultak a 2014. rendelkező évi felajánlásokból részesülni kívánó civil szervezetek kedvezményezetté válásának, elszámolásának feltételei.
Válasz idézéssel
A közhasznúval nagyon sok a macera.
Mi Társadalmi szervezetként működünk,nem közhasznú./sportegyesület/ :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
egyesület és alapítvány ,most akkor közhasznú legyen vagy ne legyen közhasznú?
mert úgy csinálnám meg a beszámolót. (2 ezer Ft támogatást most is bekönyvelhetünk decemberre, az 1% gyűjtés meg érdektelen, 20-30 ezerért nem éri meg adminisztrálni, pont minket könyvelőket vennének rá ingyen)
melyik variációnál nem kell jelentgetni, átjavítgatni a Bíróság/Ügyészség felé ha marad közhasznú vagy nem marad?

(célszerű lenne már a msot készülő tag/közgyűlési/kuratóriumi jegyzőkönyvbe a mérleggel együtt elfogadni)
ki hogyan látja?
Válasz idézéssel
Olvasnivaló:

nyereményjátékok szja vonzata

SZJA

2012. május 17. 21:25

Forrás: Önadózó
Szerző: Kopányiné Mészáros Edda
Válasz idézéssel
Valaki esetleg tudna segíteni a lenti kérdésemben?
Erika
Válasz idézéssel
Adott egy egyesület, ahol a nyugdíjas klub(egyesületen belüli) bált rendez. Az egyesület szeretne felajánlani tombolatárgyat. Ezt a tombolatárgyat, mondjuk egy robotgép, vagy hajszárító le lehet írni költségként? Van ennek valamilyen adóvonzata?
A tombola vásárlásokról nyugtát kell kiállítani?
Bocsi az áfa közepén a sok kérdésért, de tőlem is ma kérdezték, megpróbáltam utánajárni, de vajmi kevés infót találtam a neten.
Ha valaki különösebb utánajárás nélkül tudna segíteni, nagyon megköszönném!
Erika
Válasz idézéssel
Szia!
Mielőtt még hajánál fogva rángatnál elő költséget, meg kéne vizsgálni, hogy valóban hova költötték a bevételeket. Lehet, hogy az egyesület céljai szerint költötték csak nem kértek róla számlát, akkor azt kell pótolni. Ha nem ez van mögötte és nem is trehányság, javaslom hagyd a fenébe őket. Nincs az a könyvelési díj ami fedezné egy későbbi hivatlba, meg más helyekre járkálást!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Könyvelek egy Egyesületet akinek sok a nyugtás bevétele,
amit minden hónapban összesítünk és lekönyvelünk a pénztárba.
Így nem csak az év végére, de már év közben is nagyon sok
pénz van a pénztárban. Ezt szeretném valahogy csökkenteni.
A vezető a tagi kölcsönről hallani sem akar.
Kérdésem ha a klubtagoknak nevére állítunk ki kiküldetési
rendelvényt de benzinszámlával már nem tudjuk alátámasztani.
Ez mennyire állja meg a helyét?
ill. az egyesületnek és a klubtagoknak ebből milyen adókötelezettsége származik?

Köszi

Üdv.Feri
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég