A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyesület
Szerintem igen.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
De ha nem volt ilyen bejelentés, akkor ide nullát kell írnom?
Válasz idézéssel
Itt találod, hogy mi minősül közérdekű önkéntes tevékenységnek!

2005. évi LXXXVIII. törvény a közérdekű önkéntes tevékenységről

pl. bejelentési kötelezettség is van:

"11. § (1) A fogadó szervezet a társadalmi esélyegyenlőség előmozdításáért felelős miniszternek (a továbbiakban: miniszter) köteles - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével előzetesen - bejelenteni az önkéntesek foglalkoztatását, és a bejelentett adatokban bekövetkező változásokat. A bejelentést a miniszter által e célra rendszeresített és a miniszter által vezetett minisztérium honlapján, az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 14. § (1) bekezdése szerinti honlapon (a továbbiakban: Civil Információs Portál), valamint a kormányzati portálon közzétett adatlapon vagy elektronikus űrlapon kell teljesíteni. Az adatlap és az elektronikus űrlap adattartalmát az 1. melléklet határozza meg."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
A PK-142 beszámoló 7-es lapján ahol a közhasznúsági jogállás megállapítási mutatók vannak az L. pontjában(közérdekű önkéntes tevékenységet végző személyek) ide a tagok számát kell beírnom, akik társadalmi munkában végzik tevékenységüket?
Válasz idézéssel
Igen!
És még mindig papír alapon... :oops: nincs kész a rendszerük.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni hogy az egyesületeknél ugyan azt a beszámoló formátumot (PK-142) kell beadni az egyesületeknek mint tavaly is?
Válasz idézéssel
Szia!

Tudom, hogy nem közérdekű célú, de az 1 % elszámolásnál a kapott összeg egy részét el lehet számolni működési kiadásokra.

Ezt szerettem volna tisztázni, hogy végülis melyek tartoznak ide.
Válasz idézéssel
Az szja 1 %-ára vmely közérdekű cél miatt lett jogosult az egyesület. A megkapott összeget ezen közérdekű célra kell forditani, nézd meg az alapító okiratot, mely tevékenység tartozik ide.
Bankköltség, irodaszer, könyvelési dij egyáltalán nem fér bele a közérdekű célra fordított kiadásokba.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket kérem az alábbiakban:
A 12KOZ nyomtatványnál a működési költségbe szerintetek mit lehet beleszámolni?
Eddig a bankktget, irodaszert,könyvelési díjat stb. beleszámoltam,de most nézem a 1996.évi CXXVI.tv.7§-át (szja felhaszn.rendelkezéséről) amely szerint ezek vehetők figyelembe:

(10)84 Működési költségként a következők vehetők figyelembe:

a) a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény

aa) 79. §-a szerinti személyi jellegű ráfordítások,

ab) 83. § (3) bekezdése szerinti fizetendő kamatok és kamatjellegű ráfordítások, a pénzügyi műveletek egyéb ráfordításai, valamint

ac) 86. § (7) bekezdés c) pontja szerint a visszafizetési kötelezettség nélkül átadott, pénzügyileg rendezett, véglegesen átadott pénzeszközök összege,

b) székhely, működési hely - kivéve, ha az valamely alapító, tag, vezető tisztségviselő, alkalmazott vagy ezek hozzátartozója által bármely jogcímen lakás céljára használt ingatlana is egyben - fenntartásával és működtetésével kapcsolatos költségek, így különösen az ingatlan bérleti díja és a kedvezményezettet terhelő közműdíjak,

c) postaköltség, telefon- és internetszolgáltatás alapdíja,

d) - költségvetési szervek esetében - személyi és dologi juttatások.

Ezekbe nem tartoznak bele az általam eddig figyelembe vett kiadások, ti hogyan értelmezitek mindezt?
Válasz idézéssel
Én is így gondoltam,ezért bizonytalanodtam el.Megmondom nekik,hogy egészítsék ki a cél szerinti tevékenységüket.Köszi,hogy foglalkoztál velem.Nehéz ügy ez az egyesület könyvelése!!!!!!!!!!!!!!
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Ebbe nem igazán fér bele, de ha kiegészíti a tagság azzal, hogy a tagok állóképességének megörsée, fejlesztése akkor talán.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nem támogatásból menne,hanem a befizetett tagdíjakból.
Válasz idézéssel
Van egy ilyen mondat az alapító okiratban hogy
"olyan sport vagy egyéb közösségi tevékenység megszervezése,amely a klubszervezetnek anyagi bázist biztosít és egyben a klub tagjainak aktív és rendszeres részvételét feltételezi"
Ebbe belefér szerintetek?
Válasz idézéssel
Hát Ildi én is ugyanígy aggodalmaskodnék.
Olvasd jól végig az alapító okiratot. Ha az egyesület céljába bele lehet érteni ezt a test erősítést, akkor igen, de egyébként nem. Pláne ha támogatás terhére menne.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nincs senkinek motoros egyesülete?
Válasz idézéssel
Van egy motoros klub ami nem közhasznú egyesület.Havonta a tagok elmennek kondizni.Szerintetek ennek a számláját elszámolhatják?
Válasz idézéssel
Tündi!

Ezt nem is értem! Nálunk március utolsó napja,vagy a közgyűlés időpontjáig, aki nem fizet tagdíjat onnantól nem tag.
A megemlítést választanám,mert szinte biztosra veszem,hogy aki nem akar tag lenni,az nem fizet.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek egy egyesület mérlegében ki lehet-e mutatni a tagdíjkövetelést?
A tagdíj beszedéséről számla nem lett kiállítva, tehát előírva nincsenek a tagdíjak, csak az van lekönyvelve amit befizettek.
Előírhatom-e így: T 36 - K 96 T96 - K 48
Nem tudom ez így szabályos-e egyáltalán?
Vagy csak az elnök említse meg a beszámolójában, hogy a tagdíjnyilvántartás alapján ennyi és ennyi tagdíjtartozás áll fenn?
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom, hogy még csak év eleje van, családi kedvezmény, meg 01-es bevallások, meg új járulék bevallások, de majd ne feledkezzünk meg a közhasznúakról sem. Mert hogy a jelenleg még közhasznúak 2014. május 31-ig közhasznúak. Aztán vagy igen, vagy nem...

Itt van egy oldal nektek is sok szeretettel, amit most olvasgatok:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://civiljogok.hu/utmutato/kozhasznu-szervezetek-uj-szabalyok">http://civiljogok.hu/utmutato/kozhasznu ... -szabalyok</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Igen igazad van, köszi a segítséget!
Válasz idézéssel
Az enyém egyszeres könyvelésű. Mivel pénzforgalmi a könyvelése, biztos, hogy csak 2014-es lesz a bevétel.

De szerintem kettősben is csak a kiutaláskor lehet bevételként könyvelni. Óvatosság elve miatt.
Hiába van meg a határozat, formai okok miatt, vagy bármilyen meg nem felelés miatt megtagadhatják a kifizetést.
Számviteli törvény: 86§ (4) b. Csak a pénzügyileg rendezett.
Válasz idézéssel
nszilvi!
Azt nem tudom még, hogy a határozat 2013-ban nyarán jött meg, hogy megnyerte a játszótérre a pályázatot, de a pénzt majd csak 2014-ben kapja meg. Te mikor állítod be a bevételeid közzé?
2013-ban mikor a határozat megjött vagy 2014-ben mikor megkapja az összeget??? Ha ezt már tudnám, hogy melyik évbe kell figyelembe venni, azután szerintem ezt a bevételt el kell határolnom és minden évben csak annyit lehet ebből bevételként elszámolnom amennyi kiadást azaz écs-ét elszámolok rá, szerintem.

Te melyik évben állítod be bevételek közzé?
Válasz idézéssel
Icuska, nekem is ugyanez a gondom.
Ráadásul 2013-as a játszótér bekerülése hitelből, és a pályázati pénz 2014-ben jön majd meg.
Az önkormányzat azt mondja, hogy ők nem veszik át üzemeltetésre. (Pedig nekem ez lenne logikus) Tehát az én tárgyi eszközöm. Mi az ingatlanok között aktiváljuk, mivel a földdel tartós kapcsolatban létesített dolog.
Gondom van az amortizácóval. 100%-ban támogatott eszköz. Bevétel lesz 2014-ben a befolyó támogatás. Ha átadnánk, akkor 2014-ben adnám át üzemeltetésre, és akkor a ráfordítások között a bekerülési értéke szerepelne, míg a bevételi oldalon a támogatás.
De ha nem akarja átvenni, akkor hogyan amortizáljam?

Szilvi
Válasz idézéssel
Icuska!

Leírom, hogy én hogyan csináltam egy átadást másik szervezetnek. Sztem ez neked is használható lehetne.

Úgy mint a saját erős beruházásnál a vásárolt anyagok számlái az én szervezetem nevére jöttek. Én csináltam excelbe egy táblázatot és ott gyüjtöttem őket,
(mert innen látod aktiváláskor a bekerülési összegedet csatolod az aktiválási jkv.höz.)
A számlákat én a költségeim közt elszámoltam.
Amikor aktiváltam azután készítettem egy jegyzőkönyvet, hogy könyv nyilvántartás szerint átadtam ennek és ennek további használatra.
Üdv.
Válasz idézéssel
Valaki az előző kérdésemben tudna nekem segíteni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég