A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rehabilitációs hozzájárulás
Éves bevalló hogyan vallja be a rehab előleget, ha a 0801-es hibát jelez???
Válasz idézéssel
Egy gyors segítséget kérnék, (most kapott az egyik cég munkaügyi ellenőrzést) hogy leellenőrizzem magamat.
Van 24 fő ebből 1 fő tag, 1 fő 20 órás és 3 fő 10 órás , hogyan kell kiszámítani a statisztikai létszámot, és hol találom a törvényt.
Van egy nyomtatványom a statisztikai létszámra, de félek, hogy nem jól töltöm ki.
Várom gyors válaszotokat.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Tünde, köszönöm! Néha irigylem tőled a Tanácstalankodó feliratot a neved alól, rám is nagyon illene. Smile Hol és hogyan lehet olyat "szerezni"?
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Egy gyors megerősítést szeretnék kérni tőletek (a főnököm kissé bekavart, és már abban sem vagyok biztos, amit pedig tudok)!
Amit a 0705 bevallás 1. és 2. sorába írok rehab. és szakképzési kötelezettség, ugye azt könyveli fel az APEH kötelezettségként, és ennyit is kell(ett volna) befizetni 02.15-ig? És ugye oda nem az egész éves összeget kell írni, hanem csak a különbözetet?

Caranita, megerősítelek.
Tünde
Válasz idézéssel
kicsi 50, biztos elkerülete a figyelmemet, majd jővő évvégén csodálkoztam volna. köszi zsóka
Válasz idézéssel
Egy gyors megerősítést szeretnék kérni tőletek (a főnököm kissé bekavart, és már abban sem vagyok biztos, amit pedig tudok)!
Amit a 0705 bevallás 1. és 2. sorába írok rehab. és szakképzési kötelezettség, ugye azt könyveli fel az APEH kötelezettségként, és ennyit is kell(ett volna) befizetni 02.15-ig? És ugye oda nem az egész éves összeget kell írni, hanem csak a különbözetet?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kedves Pribusné !

Valószinüleg elkerülte a figyelmedet, hogy nincs már 0805 bevallás, az is a 0801-en fog menni ( összevonásra kerültek )

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ágica, ha havi vagy negyedéves bevalló vagy évvégén a 0805-n kell a rehab negyedi negydévet vallani. zsóka
Válasz idézéssel
Kicsi50 Írta:Tomi és Ágica !

Tökéletes amit Tomi leírt a bevallásokról, de évvégén nem 0805, hanem az is a 0801-en lesz.
Tomi !

összevonásra kerültek !

Üdv.

tényleg, bocsi! Smile
Válasz idézéssel
Mónika, még egy kérdés a kitöltéssel kapcsolatban.
Az oktatást végezte részben ha az ügyvezető tartotta meg az oktatást akkor a szakképesítésthez nem írok ugye semmit. Jól gondolom?Előre is köszönöm a segítségedet.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Tomi és Ágica !

Tökéletes amit Tomi leírt a bevallásokról, de évvégén nem 0805, hanem az is a 0801-en lesz.
Tomi !

összevonásra kerültek !

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Ágica!

Munkavédelmi oktatással kapcsolatban tudok segíteni: Munkavédelmi oktatási naplót kell beszerezni, nyomtatvány bolta, értelemszerűen kitölteni, és a jelen lévőkkel aláíratni, így a legegyszerűbb!
A rehab bevallása szerintem 0703, v 0701 de ilyenem nincs úgyhogy passsz!

sziasztok!
negyedévente kell bevallani a 0801-en az első 3 negyedévet, majd a 2009.febr.15-ig esedékes 0805-ön kell korrigálni éves szinte!

üdv,
tomi
Válasz idézéssel
Ágica!

Munkavédelmi oktatással kapcsolatban tudok segíteni: Munkavédelmi oktatási naplót kell beszerezni, nyomtatvány bolta, értelemszerűen kitölteni, és a jelen lévőkkel aláíratni, így a legegyszerűbb!
A rehab bevallása szerintem 0703, v 0701 de ilyenem nincs úgyhogy passsz!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Lehet, hogy buta kérdés, de ha be kell vallani azt, hogy kell megtenni?
Sajnos nem igen igazodok el ezen a témán.
Segítséget kérnék még, mit kell írni a munkavédelmi oktatás megrartásáról, ki tudnátok segíteni egy nyomtatvánnal?
köszönöm
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Húha !

Bizony ez a rendelet ezt írja, na megbeszélem a főbéresekkel, hogy vajon miért nem veszik ezt figyelembe, hallom már a választ " mert 1983-ban nem ők csinálták és ha eddig jó volt, akkor ők csak átvették "

Majd megint mondják, hogy én mindig találok valamit, az tény, hogy 1996 óta " tanácsadom " ezt a céget és 2005.-ig teljeskörűen levizsgálta az APEH és még csak rá sem nézett a rehabra, pedig mindig volt.

Én minden esetre köszönöm az infót ( Látod Neked még a kérdésed is segítség )

Puszi

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Kicsi!

A gondot a 8/1983. Sz EüM-PM rendelet (nem tévedés tényleg 1983-as) okozza. Erre hivatkozással, ha egy járadékost foglalkoztatsz az nem számít bele abba a létszámba amit 21 fő mellet foglalkoztatnod kell.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klárikám !

Nekem egy helyen van ilyenem készen kapom a számokat és úgy számolom a rehabot, tájékozódtam a "főbéresektől " azt mondták, hogy az átlag létszámba is " belehozza a gép " és az 5 %-ba is beleteszik, azért mert megváltozott munkaképességűek a leszázalékolt nyugdíjasok is és a járadékosok is.
Na ilyenkor verem a falba a fejem, hogy megkérdezem, hogy de hol van ez leírva, azt nem tudják csak "mindig így volt ".
Mondjuk ott megtehetem, hogy nem nézek utána, mert csak jobban kellene tudniuk, hogy mit miért csinálnak, de sajnos az elveimmel nem egyezik ez az eljárás, de ilyen alapon az összes szakmát kitanulhatnám :roll:
Úgy hogy én az általuk megadott létszámokkal dolgozom.
A többi kis cégnél 20 alatt van a létszám, így nem téma a rehab.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az átlaglétszám, valamint a foglalkoztatott rokkant létszám megállapításánál, hogy veszitek figyelembe a rokkant nyugdíjasokat, illetve járadékosokat?

A törvény szövegéből számomra nem egyértelmű, hogy a nyugdíjas, illetve járadékos foglalkoztatása nem számít be az 5%-os létszámba.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Örök hálám!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Anita !

1991. évi IV. a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

41. §

Üdv

Kicsi
Válasz idézéssel
Ivett! Köszi a választ, már azt hittem hogy 10 fő, de így megnyugodtam!
Köszi! Big Grin
Válasz idézéssel
Azt nem tudja valaki így kapásból, hogy melyik törvény/rendelet írja elő a rehab. hj.-t?? Éppen egy ezzel kapcsolatos kérdést kaptam, próbáltam a magyarorszag.hu jogszabálykeresőjében rákeresni, de nem találtam meg Sad
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy cégnek hány alkalmazottól kell rehabilitációs hozzájárulást fizetni?
Szia Mónika!
Ha az éves átlagos statisztikai létszáma a 20 főt meghaladja.
Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy cégnek hány alkalmazottól kell rehabilitációs hozzájárulást fizetni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég