A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gépkocsi elszámolás
Én a szívességi használattól tartózkodnék, gondoljatok a piaci árra, és a közeli hozzátartozóra. Normális bérleti szerződést kötnék a házastárssal,
(bérleti díj + az üzemeltetési ktg. a bérbevevőt terhelil) útnyilvántartást vezetnék, s ekkor már minden, a használattal kapcsolatos költséget el lehet számolni. Ha van útnyt., akkor nincs cégautóadó, ha nincs, akkor van. 9,-Ft nincs, az csak a saját gépjármű használatakor van, mint ahogy a kiküld. rendelvény sincs (az csak alkalmazottnak van). A bérleti díjat úgy állapítanám meg, hogy fedezetet nyújtson minimum az amortizációra. Aztán még lehet ragozni.
Üdv. zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
A SZJa szerint a saját és a házastárs gépkocsijára számolhat el gépkocsihasználatot. De az a papír ami van a a forgalmi engedély legyen.
Ha ügyvezető számol el gk. használatot, gondolom nincs munkaviszonyban - az elszámolt gk használati díjat ( bevételként és ktg-ként) be kell írni a bevallásban és szerintem a havi adatszolgáltatásba is, még akkor is ha nincs szja alap belőle.
Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha a cégvezető hölgy a férjével kötne egy megállapodást, hogy a férjétől megkapja a szgk-t szívességi használatra. Ezután pedig útnyilvántartás alapján, és kiküldetési rendelvény alapján kifizethető az üzemanyag költség (a 9 Ft/km-ben már bizonytalan vagyok).
Cégautóadó ezesetben nincs, mert ez saját szgk üzleti célú használata.
Novill.
Válasz idézéssel
Köszi a segítségedet!

A KFT kerekedelmi tevékenységet folytat, így az árúk szálítására használják a gépkocsit. Ez egyértelműen vállalkozási tevékenység.
Az autót az ügyvezető asszony használja, viszont az autó papíron a férje nevén van, akinek "semmi köze" a kft-hez.
Útnyilvántartást úgyszintén van.
Kell akkor valamilyen megállapodást, kölcsön-szerződést írni a gépkocsi igénybevételéről, vagy befizetni a cégautóadót?
Válasz idézéssel
A válaszhoz több info kellene. Ha a vállalkozási tevékenységhez használják a gépkocsit az egyértelmű hogy elszámolható az üzemanyagktg- tudni kell, hogy ki használja (alkalmazott, tag), kié a gépkocsi. Kiküldetési rendelvénnyel, vagy útnyilvántartás alapján elszámolhatók a költségek. A konkrét esettől függ, hogy egyáltalán szerepletetni kell-e az adóbevallásban. Ezesetben cégautóadóról nem beszélünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok: Egy KFT szeretne üzemanyagköltséget elszámolni, ennek megfelelően készít útnyilvántartást is. Egy hiányosság azonban még is akad: a gépkocsi nem a cég nevén van.
Állítólag ha írunk egy bérlői szerződést a gépkocsira (hogy a KFT igénybeveszi az autót a tulajdonostól), befizetjük a cégautóadót, és útnyilvántartást vezetünk, mégis el lehet számolni az üzemanyagot. Ti tudtok erről valamit?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég