A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apeh folyószámla egyeztetés
m
Válasz idézéssel
Szia Klári,

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Szép napot kívánok!

Üdv:
Mazsó
Válasz idézéssel
Szia Mazsó!
Tökéletesen gondolod. Egyetlen tételt kell még a NAV által kimutatott jan.20-i egyenleghez kombinálni - az utolsó 65-ös bevallásban göngyölített Áfát (ha van), mivel az a könyvekben szerepel, de a NAV nem könyveli.
(Persze egyeztetésnél a figyelembe veendő napot mindig a bevallás gyakorisága határozza meg.)
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Egy nagyon ostobának tűnő kérdésben szeretném a segítségetek kérni:
Zajlik a könyvvizsgálat, ezzel együtt az adófolyószámla és a főkönyv egyeztetése. Rosszul gondolom-e, hogy az ÁFA elszámolási számla, összevezetések utáni 2011. december 31-ei egyenlegének nagyságrendileg az adófolyószámla 2012. január 20-ai (tehát a decemberi ÁFA befizetésének felkönyvelése utáni) egyenlegével kell megegyeznie?

Előre is nagyon köszönöm a válaszaitok!
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségedet Klári.
Magi
Válasz idézéssel
Szia Magi!
1., Az átvezetés Nav általi könyvelés napján a 464-ben megnyitott egyik szla. (honnan) T a másik (hova) K.
2., Nem csinálsz semmit, (megvárod míg az egyező túlfizetés elfogy)
3., Ne feledd, hogy a legtöbb adót ezerben valljuk és Ft-ban köünyveltük ezért kerekíteni kell.

Válasz idézéssel
Kedves Kollegák !
Én csak saját vállalkozásomat könyvelem (de több mint 20 éve, sima közgazdászként), ami általában menni szokott, mert mindig ugyanazon a sinen futunk. Most azonban nagy lélekzetet kellett vennem és az évek óta tologatott folyószámla-egyeztetést elvégeznem (a legtöbb adónemben túlfizetésben vagyok).
Úgy érzem, sikerült megküzdenem a problémával (köszönhetően az aktaforumon talált korábbi bejegyzéseknek is), korrigáltam, lekönyveltem. A különbözetek a 8-ba és 9-be kerültek (melyik hová) és azt is tudom, hogy a 8-ba került összeg adóalapnövelő tétel a társasági adó számításánál (a 9-be kerültek pedig automatikusan növelik az adóalapot, ha jól értem).
Namost !
Hogyan könyvelem le,
1. ha átvezetést kérek
2. ha nem kérek átvezetést, hanem adott adónemben "lelakom" a többletet ?
3. Kell még valami fontosat tudnom ebben a témában ???
Előre is köszönöm a segítséget.
Magi
Válasz idézéssel
Sziasztok!Az APEH által könyvelt a több, ami ugye nem fordulhat elő csak beküldött, de le nem könyvelt bevallások esetén. Vagy rosszul látom? És ha így van, mindenhol néhány ezer ft.csak akkor ezt el tudom-é úgy könyvelésileg, megengedetten tüntetni, hogy nem keresem meg az okát?Köszi előre is ! harakiri
Válasz idézéssel
Lehet, hogy balga dolgot kérdezek! Előre bocs érte!

Az egyeztetésnél figyelembe vetted, hogy az APEH csak jan. 12-i esedékességgel könyveli le a decemberi bérek utáni kötelezettséget, ill 20-án vagy. febr. 15-énaz Áfát. Ezek a kötelezettségek viszont a könyvekben már benne vannak.

Válasz idézéssel
Sziasztok! Bocs, de elszámoltam a nullákat, így félrevezettem mindenkit. APEH-nál 29ezer a könyvelésben 21ezer így hogyan néz ki a leányzó? Tehát valóban mindenhol az APEH által kimutatott a magasabb! Mégegyszer bocs ! harakiri
Válasz idézéssel
Szia!

Ha az APEH szerinti jan.1-i kötelezettség 29 e és a könyvekben 210 e van és a 462-es kartonon a könyvekben 12 db előírás látszik, akkor szerintem mégis csak az APEH-nél kevesebb az előírás, vagy a bankszámla nyitó egyenlege sem egyezik a könyvekben lévővel? Talán a befizetés hiányzik a könyvelésből?

Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Harakiri!

Meglátásom szerint nem úszod meg Cry ! Akkora az eltérés, hogy muszáj
lehívnod az előző éveket és megállapítani, hogy mi ment el hibaágra, mit nem javított az elődöd. Még az is lehet, hogy be sem adta csak kinyomtatta. (jártam így) Ez még az egyszerűbb eset.

Egy-két ezerre van nyulam, de ekkora összegre nincs.
Sziasztok! Azért gondolnám, hogy a hiba ott eredezik, hogy bement a bevallás időben és jól, csak nem lett lekönyvelve, mert minden tételnél az APEH nyilvántartás a magasabb összegű! Ha és amennyiben így van, akkor hogyan javítok? Bár még így sem sikerült eltüntetnem az eltérést, ha vélelemeztem a le nem könyvelt egy- két bevallást. harakiri
Válasz idézéssel
Harakiri!

Most leirok egy esetet,ami alátámasztja,hogy le kell egyeztetned.
Átvettem egy céget,semmi nem egyezett.
Kiderűlt,beadott egy csomó önellenőrzést átadáskor,le is volt fűzve az anyagban..de nem volt bekönyvelve az APEH-ban.Mint később kiderűlt,azért mert hibás volt a bevallás és nem lett lejavitva.
Most kapott a cég levelet,hogy ez és ez a bevallás hibás./8 hónap múlva./
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Harakiri!

Az APEH folyószámláját szerintem mindenképpen nézd vissza és egyeztesd le, hogy minden hónapra bement-e a bevallás, önellenőrzésekre különös figyelemmel.
Ha esetleg találsz olyan tételt, amit sehogysem lehet beazonosítani és ráfordításként kellene elszámolni, akkor azt tanácsolom, hogy év végén tedd be az adóalap-növelő tételek közé és akkor adóhiány ebből nem lehet.
Egyébként nem is értem, hogy a mai, havi bevallások világában miért olyan bonyolult dolog úgy lezárni egy évet, hogy egyezzen a folyószámlával :evil:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!

Meglátásom szerint nem úszod meg Cry ! Akkora az eltérés, hogy muszáj
lehívnod az előző éveket és megállapítani, hogy mi ment el hibaágra, mit nem javított az elődöd. Még az is lehet, hogy be sem adta csak kinyomtatta. (jártam így) Ez még az egyszerűbb eset.

Egy-két ezerre van nyulam, de ekkora összegre nincs.

Válasz idézéssel
Sziasztok!Szerintetek ezen a problémán hogyan legyek úrrá? Átvettem egy Bt-t és a folyószámla- kivonat egy tétele sem egyezik meg a könyveléssel. A záró főkönyvi kivonat/2007évi/ mindég alacsonyabb mint az Apeh 2008-évi nyitó . Kicsi Bt.! Pl. szja. Apeh szerint nyitóegyenleg 29000 könyvelés szerint 210000ft. Úgy néz ki, hogy van beküldött, de le nem könyvelt bevallás / 08-as/ Ilyenkor mit lehet illetve kell csinálni- nem szívesen keresném meg az eltérés okát!! Köszi előre is ! harakiri
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Hát persze, hogy ez a történet.
Akkor most jöhet az önellenőrzés. Tök jó, már elnézést.

Köszi a segítséget.

Üdv:
Adri
Válasz idézéssel
Szia Adri!

Nézd meg a bevallásodat. Lehet, hogy elbanzsitottad? Mi is jártunk már így.
A vállalkozói kivét utáni befizetést a 67-es sorba kellett írni. Nem véletlenül belepingáltad az 58-ba? Ilyen esetben szokott előállni az általad leírt helyzet.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozónak a vállalkozói kivét után mikor írják elő az adó folyószámlán az szja előleget.
Ezt ugyebár havonta nem valljuk be, de az ev-nak nem jár adójóváírás, így van szja-ja, amit havonta be is fizetett.
Az éves bevallás alapján írják elő nemde?

Az egyik vállalkozóm ugyan veszteséges volt, de a minimálbér után volt 80e szja kötelezettsége, amit a 0753-C lapon le is vezettem. A folyószámlán mégis 0 szerepel az éves bevallás sor mellett. Így úgy néz ki az szja, hogy a 2007 évre 80e túlfizetés van. Amit sehogy sem értek.

Valószínű én szúrtam el valamit, de mit?

Ha tudtok kérlek Bennetek, segítsetek rajtam.

Köszönöm:
Adri
Válasz idézéssel
Szia Polika!

Nem én voltam,de örülök,hogy irtad.....mert én sem tudtam hogyan kell.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sőt! 2006-os is lekérdezhető így.
Válasz idézéssel
Erzsó!
Nem te kérdezted, hogyan lehet 2007.évi folyószámlát lekérni?
Eddig azt hittem nem működök, de most valamit nyomkodtam, kipróbáltam, jönnek a 2007.évi folyószámlák.
A lekérdezéseknél beállítom, folyószámlát kérek. bejelölölm: 2007.0101.2008.08.19, kiválasztom a céget, ott bejelölöm a 2007.12.31-et és lett 2007-es részletes folyószámlakivonatom.
Válasz idézéssel
Természetesen!!

Tündi
Válasz idézéssel
juhasziren Írta:Szia.

081
7

Szia! Köszi a segítséget Irina. Még annyit kérdeznék, hogy ezt is ügyfélkapun keresztül kell küldeni? doska
Válasz idézéssel
Szia.

0817
Szép napot!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég