A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Köszönöm a választ!
Másik kérdésem lenne : Van arra valami  szabály ,hogy ha a végelszámolás befejeződik megszűnés nélkül,  ismét mikor kezdhető el a végelszámolás??
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Ibcsi !

A 201-en a 06./-on a 2. oszlophoz neked nem kell irni . Szerintem az  a törlést ha válsztja akkor kell...

A 40 nap megvan 01.31- el. Én úgy tudom a közzétételtől kell a 40 napnak eltelni. Szerintem ha ha nincs meg minden még inkább toljátok ki a végét...

Itt találtam előrébb választ a többi kérdésedre Placebo irta:

Beszámolókat közzéteszed az ilyen nyitó mérleget nem,a végén a 2 doksit a cégbírosághoz itt alul a leírás

https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_foolda...e22aa8519d
A cég az adóhatósági bejelentéssel egyidejűleg köteles elektronikus úton, az E-ügyintézési tv.-ben és végrehajtási rendeleteiben meghatározott módon megküldeni a cégbíróság részére a Ctv. 111. § (1) bekezdése szerint elfogadott vagyonfelosztási javaslatot, továbbá a Ctv. 111. § (3) bekezdésében megjelölt határozatot. A vagyonfelosztási javaslat és a határozat kizárólag a jogszabályban meghatározott iratminta megfelelő kitöltésével készíthető el. (21/2018. (VII. 4.) IM rendelet 2 – 7. mellékletei)
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy Kft, egyszerűsített végelszámolás  2019.11.01.-től. Most január 31-el be szeretné fejezni. Egy személyes kft.
Kicsit összezavarodtam az időpontokat illetően, mikor- mit- hova kell beadni?
Tudom a T201T-n a NAV-hoz bejelenteni a végét. Az A06 lapon 21.sor (végleges megszűnés) két időpontnak van helye, sehogy sem jön ki hibátlannak a bejelentő.
Most a 08-on már jelölni kellene a V.3-t, de ahhoz be is kellene adni a T201T-t, gondolom én!!!
A másik  dolog ami zavarba hozott. Azt olvastam hogy a NAV bejelentővel egyidőben kell a cégbíróságnak a taggyűlési jegyzőkönyvet és a vagyonfelosztási javaslatot. De ez még nincs kész. Erre mi a határidő??
Mint írtam egy személyes kft,( volt e már valakinek ilyen ???) ebben az esetben is a 13.melléklet kell, vagy találtam a 16. mellékletet  Alapítói határozat. Szerintetek melyik kell??

Előre is köszönök minden segítséget!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Igen, a befektetés jár vissza és ha van még a vagyonfelosztásból rá eső + is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segitséget, igen ez igy logikus csak mint tag ugye nem szünt meg mert a vagyonfelosztásnál meg mőködik
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
 végelszámolás kezdetével a tagsági jogosítványok megszünnek. Joga és kötelezettsége csak a végelszámolnak van.

Válasz idézéssel
Sziasztok !

Most végre hogy 30 nap múlva bejegyezte a cégbiróság, hogy végelszámlás alatt van a cégem, csak azt  nem értem, hogy a "sima tag " nem ügyvezetőhöz miért irta oda, hogy változás van, 12.29- től. De mást nem ir, hogy miért van változás??? A végelszámolási határozat kelte az 12.30.-a volt , hogy elhatározzták hogy 2020.01.01 től végelszámlással megszüntetik a céget.... Akkor ez mi itt ???  Tudja valaki ? Vagy a cégbiróságot hogy lehet megkérdezni ?

A tagsági jogviszony kezdete: 2013/03/21

A változás időpontja: 2019/12/29

Bejegyzés kelte: 2019/12/29 Közzétéve: 2019/12/31

Hatályos: 2019/12/29 ...
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
Akkor viszont lehet elhatárolás , valóban a 71-ben nincs de az nem is tartalmaz mindent.
Köszi akkor nézem én is még mi a fene lehet a baj, meg küldöm a 08-at.
Köszi és kitartást.
Válasz idézéssel
Szia Potyi !

Nem mikrogazdálkodói beszámolót készit a cégem , hanem sima egyszerüsitett beszámolót és a 1971- es bevallásba nincs aktiv pasziv időbeli elhatárolás, hogy beirnám ami a végelszámolás előtt időszakot zárja mérlegembe van...

NA DE nekem bejegyezték végre. A NAV nál lehoztam egy folyószlát és már úgy hozza, hogy végelszámolás alatt Smile
Én is kb ilyen idővel adtam be mint Te. Az információs füzetbe a végelszámolánál szerintem ir az EVA-s ról. Nézd meg...
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
Az enyém egy bevételi evás nyilvántartást vezető bt.
Leadtam az eva bevallást, fel is vitték.
Aztán január 3 bejelentettem , hogy végelszámolásba kezd január 1-én, de még decemberben bejelentettem, hogy visszaáll az evából alanyi mentes társasági adós céggé január 1-től.
El vagyok bizonytalanodva, hogy miket kell akkor most leadnom.
Miről adjak 19-es zárót mikor evás volt?
Szerintem időbeni elhatárolás nem lehet a mikrógazdálkodási mérlegben.
Válasz idézéssel
Szia !

Szerintem egyébként az adónyilvántatáson lehetne érdeklődni, telefonos kódos meghatalmazással... de szerintem a NAV se tud semmit tenni,Ők nyilván tovább adták és nekem is ha letöltöm a céginfót érdekes módon azt hozza , hogy 2019.12.29. én hatályos adatok. Szerintem azért irják igy mert 12.30.- val hozta meg a cég a döntést, hogy 01.01. től végelszámol. Ráadásul nekem a 08- ra jött egy hibaüzenet amit nem is értek, mert azt irta, hogy nem kezdődött ekkor még végelszámolás és nem jó az időszak vége. Erre  a régi könyvelő beadta simán a bevallást , úgy hogy nem jelölte a V 1 -et. / Nem tudom ezt hogy fogom javitani.... volt már ilyen valakinek ?/
A másik amibe segitsetek nekem SOS , hogy a végelszámolás időszakot megelőző beszámolóba se lehet már aktiv passziv időbeli elhatárolás ?? A 1971-en nincs neki hely. Tegyem át egyéb követelés és egyéb kötelezettségbe ?? Holnap van a határidőm beadni.  Angry

Szia Pötyi !

Nyitó mérleget szerintem nem kell közzétenni , hanem a végelszámolás előtti zárót...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hol kellene érdeklődnöm, hogy mi van a céggel.
Január 3-án adtam be, hogy végelszámolásba kezd.
Sem a nav-nál sem a céginfóba nincs nyoma, de hibaüzenet sincs.
Esetleg adóalany ny. osztály? 
Ez agyrém, mert már lassan be is lehetne fejezni.
Köszi
Válasz idézéssel
Még mindig nem látok a cég nevénél "va".t
A nyitó mérleget pedig már le kellene adni, akkor azt is vissza fogják dobni?
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
Ma néztem nekem is dettó cégkivonatban sincs semmi.
Meddig várjunk?
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Én is ugyanigy vagyok a végelszámolással. Beadtam még 01. 02. án , hogy 01.01- től végelszámolás egyszerüsitett és se be nem jegyezték , de se el nem utasitás , a cégkivonatba is az van, hogy 2019.12.29. én hatályos adatok....
Szerintem is el vannak maradva ...

Tündi
Válasz idézéssel
Jaj én is ettől félek mi van ha valami elutasítás van, amit sem én sem az ügyfél nem lát.
Érdeklődöm akkor meg 3 nyugtatót kell bevennem, hogy méltósággal el tudjam viselni a lekezelő stílust.
Kénytelen vagyok felhívni őket, mert az ügyfél meg folyamatosan érdeklődik mi van a céggel.
Válasz idézéssel
Szia Pötyi!
Az előbb kaptam agyhugykövet. December 4-én beadtam egy őstermelői kezdést, január 6-án érdeklődtem, elhajtottak azzal, hogy sok a dolguk. Tegnap, postán kapott az ÜF elutasító levelet aminek jan. 7 a kelte. Na így állnak hozzá. Az irodában van függőbe lévő ÁFA kilépés egy jó pár.

Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klári.
Még sajnos mindig semmi, de hiba üzenet sem érkezett.
Eva bevallást beküldtem, hátha arra is várnak.
Válasz idézéssel
Várj egy picit, piszkosul le vannak maradva a feldolgozéssal.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy evás cég végelszámolásba kezdett január 1-én.
Bejelentettem január 3-án.
Nem látom a a cég neve mellett, hogy "va"
Semmi hiba üzenet nem jött sem a cégnek sem nekem.
Az eva bevallását még nem adtam le.
Nem tudom mit kellene még most leadnom?
Van valakinek ilyen tapasztalata, eddig ha leadtam láttam is a feldolgozást, most semmi.
Köszi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Köszönöm szépen!
Az anyagot is!
Válasz idézéssel
Balázs!

Igen én biztos beadnám,de megpróbálnám a adófolyószámla osztályt  is hívni.Nem vagyunk agysebészek ,mi tudunk javítani  ők nem ,mert a beteg mint zöldség ébred.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.pdf   Vegelszamolas-20181004_jegyzet.pdf (Méret: 1.01 MB / Letöltések: 396)
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan régen csináltam már végelszámolást, hogy a fene se emlékszik már rá:

egy bt-mnél a végelszámolás kezdete 2018. 04.15. A 2017-es évről a 29-es bevallást beadtam, abban volt huszonezer tao. Ez alapján előírták az előlegeket. Leadtam a 2018.01.01-04.14-ig a a 71-es bevallást nulla társasági adóval. Először is nem látom a folyószámlán. Most adnám le a 29-est egy évre, és ezután a zárót is. De a folyószámlán ott az a nyomorult előleg, ami így persze tartozást mutat.
Most tényleg el kell utalnia, hogy majd visszakapja? Vagy ha most beadom a 29-est 2018. 04. 15-2019.04.14-ig, akkor azt végre felkönyvelik nullával?

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Aláíratod és úgy scaneled szerintem a többit leírtam.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek. Próbálom újra küldeni.
Az aláírást grafikusan nem értem , de úgy fogom beküldeni.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég