A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Köszi.
Eddig eljutottam , de nem feltétlen akarom telepíteni a segédprogramokat, de látom csak azzal megy. Talán az ügyvéd majd elküldi.
Válasz idézéssel
Hello!
Ügyvéd biztosan de te is megtudod:

https://ceginformaciosszolgalat.kormany....yeb-vegzes
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A végelszámolás alatt lévő cégemnek jött a cégbíróságról a tárhelyére illetve nekem is egy végzés.
Viszont nem tudom megnyitni, elolvasom mi szükséges a megnyitáshoz mokka vagy e szigno Ti ezeket letöltöttétek, én egyszer már ráfáztam a mokkával, így nem merem ezt tenni.
Az ügyvéd vajon meg tudja nyitni?
Nem tudom mi a fenének kell ilyen formátumban küldeni így azt sem tudom mit akarnak lehet a cég megszűnést de lehet valami hiánypótlást.
A nav már átadta a cégbíróságnak az biztos.
Ti kaptatok már ilyen levelet?
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Klári!

Köszönöm a segítséget. Most végig gondolva rájöttem, hülyeséget kérdeztem. Azért szűnik meg, mert veszteséges, tehát a jegyzett tőke nem lehet meg teljesen!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen Tamás!
Azt fogod a vagynfelosztási javaslatban szétosztani. Gondold végig! Nullás ST-s céget is végelszámolunk, ha nincs eszköze és kötelezettsége azaz a főösszeg 0.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!

Van pénz a kasszában, de ha kifizetem, akkor kisebb lesz a saját tőke, mint a jegyzett. Ha kifizetik a pótbefizetéseket, a maradék kb. 300 eFt-t fogom szétosztani a vagyonfelosztási javaslatban?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Ha nem lehet visszafizetni a pótbefizetést, akkor marad a tulajdonosokkal szembeni kötelezettség. Egyszerűen ott marad! Csatolok egy számviteli levelet!

Csatolt fájl(ok)
.docx   Lekötött tart végelszámolás.docx (Méret: 12.72 KB / Letöltések: 126)

Válasz idézéssel
Én is most fejezem be az egyszerűsített végelszámolásomat. Azt szeretném megtudni, hogy a saját tőke 3 millió Ft-ra történő feltöltésére befizetett pótbefizetésről le kell mondani a tagoknak vagy vissza kell fizetni még a végelszámolás előtt? Ha visszafizetem, akkor a saját tőke nem fogja elérni a 3 millió Ft-t. Ha le kell mondani róla, akkor azt hol írjam? Az utolsó  taggyűlési jegyzőkönyvben?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !  Még azt szeretném megkérdezni, a folyószámlán van 4 eft., áfában 48 eft követelés, mikor lehet 17-esen kikérni, a végelszámolás bejezése után ?

Sziasztok!  Most jönnek elő a gondok mikor már vége felé közeledik felszámolás, a Cégbiróság felé a végelszámolást záró beszámolót 2019.01.01-2019.02.28 időponttal adom be, kéri az adózott eredményre a jegyzőkönyvet  itt kell késziteni egy úgyanolyat mint máskor , a 13 sz. jegyzőkönyv független ettől amit majd a Szűf portálon kell majd beadni,  köszönöm szépen a segitséget, a következő felszámolás már biztos könnyebb lesz. üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítenétek Nekem? A vagyonfelosztási javaslatot és taggyűlési jegyzőkönyvet szeretném beküldeni . A cégkapun keresztül kell, de ott meg csak nyomtatványhoz csatoltan lehet. A VPK 03-as nyomtatványt használhatom erre? Ez az első általam intézett végelszámolás, és itt a vége nem világos. Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, hogy van-e már tapasztalat az egyszerűsített végelszámolás TÉNYLEGES lefutását illetően.
Régebben (és nem is feltétlenül az érintettek hibájából) sokszor futottak ki a határidőből,
majd a 150 nap túllépése miatt normál végelszámolásba fordult a folyamat.
Elméletben felgyorsulhat mindez az új szabályokkal, de a gyakorlat is visszaigazolta már?
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Törlési kérelem mintát keresek, a segédletekbe bele megyek , nem engedi megnyitni a linkeket, valamit nem jól csinálok ?
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Én még nem nyújtottam be  nav fele. Majd jövő héten.Én havonta küldtem a 1908-at még küldöm majd a februárit.
A mérleget a 1971-et.
A Fővárosi Önkormányzatnak a 2019 évi bevallást az ipáról.
A vagyonfelosztási javaslatot és törlési kérelmet nálam ennél a cégnél az ügyvéd adja le.

köszi.a nyomtatványt.
Válasz idézéssel
Köszi szépen a hozzászólást, segitséget: Potyi ! Te már benyújtottad a végelszámolás befejezésének időpontját ? nem tudom biztosan küldhetem-e már mivel a végelszámolás befejezését 02.28-val kérem. Én úgy gondolom még majd be kell adni február hónapra a 1908 V3-as jelöléssel, 01.01-02.28 időponttal a 1971 V3., 18 mellékletet vagyonfelosztásról nálam törzstőke van csak, 13 mellékletet a tagok gyüléséről, erről a két hónapról beszámolót a cégbiróság felé.
Válasz idézéssel
Hello!
It vannak nyomtatványok:
https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_foolda...e22aa8519d
Válasz idézéssel
Most néztem meg a Cégbíróságon a végelszámolás alatt lévő ügyfelemet. Bejegyzés kelte 2019.01.31., közzétéve 2019.02.02., hatályos 2019.01.01. Gondolom március 14-e előtt nem fejezhetem be a végelszámolást? Egy hónap csúszással közölt adatot a NAV a Cégbíróságnak!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szerintem jó lesz.
Nekem is ilyen határidőm van.
Eddig nekem is világos de aztán utána? 
Kell még majd a vagyonfelosztási javaslat meg a törlési kérelem is, ilyet még nem küldtem.
Én a túlfizetéseket visszakérem majd még.
Ipa bevallást is leadtam és onnan is visszakéretem a túlfizetést.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Egyszerüsitett végelszámolás kezdete: 2019.01.01. előtte lévő időszakra beküldve a bevallások, január hónapra beküldve v2 jelöléssel a 0908 h.járulék bevallás , most szeretném a 19T201T bejelentőt beküldeni a B04 lapon U egyszerüsitett végelszámolás befejezése: 2019.02.28-án , nincs semmilyen tartozás, a folyószámlán társ.adó tulfizetés, valamint az áfa bevalláson köv.időszakra átvihető követelés 48 eFt, Cégbiróságon közzétel 2019.01.05. lejár a 40 nap február 28-ig, szerintetek jó lesz így?
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári! 
Komolyan mindenféle variációban kerestem, de ezt az oldalt nem találtam meg.
Válasz idézéssel
Szia Juditka!
Ne keresd! nem kell! Én is megszívtam!

"A módosítás alapján, 2018. július 25-ét követően a cégbejegyzési, illetve a változásbejegyzési kérelem cégbíróság részére történő benyújtása során nem kell a végelszámolással érintett cég biztosítottjai adatainak átadásáról szóló, a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv és az állami adóhatóság által kiállított igazolást benyújtania.

Mivel az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény 95. § (1) bekezdése szerint a hatóság az ügyfél kérelmére csak jogszabályban meghatározott esetekben adhat ki adat igazolására hatósági bizonyítványt, a Ctv.  2018. július 26-ától hatályos módosítására tekintettel a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervek nem állíthatnak ki a végelszámolással érintett gazdasági társaság, illetve civil szervezet adtaszolgáltatási kötelezettségének teljesítéséről szóló hatósági bizonyítványt, azokban az esetekben, amikor a végelszámolás kezdő időpontja 2018. június 25-ét követő nap".

Itt olashatod: https://nyugdijbiztositas.tcs.allamkincs...3%A1s.html

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Erre a nyomorult K32-es nyomtatványra még mindig 3.000,- illetéket kell fizetni? 
Nem találom sehol. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a gyors választ.További szép napot.
Válasz idézéssel
Szia Ildi!
Szajna SzocHo!

Adófizetési kötelezettséget kell teljesíteni
- a vállalkozásból kivont jövedelem [Szja tv. 68. §],
- az értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem [Szja tv. 65/A. §],
- az osztalék [Szja tv. 66. §], vállalkozói osztalékalap [Szja tv. 49/C. §],
- az árfolyamnyereségből származó jövedelem [Szja tv. 67. §], - az Szja tv. 1/B. § hatálya alá tartozó természetes személy e tevékenységből származó jövedelme,
- az átalányadózó mezőgazdasági kistermelő által e tevékenysége alapján szerzett jövedelmének 75 százaléka,
- a tételes költségelszámolást választó, nemleges nyilatkozatot benyújtó őstermelő3 bevételének 4 százaléka Magyarországon adóztatható része után.
A természetes személynek kell megfizetnie az adót
- a vállalkozásból kivont jövedelem,
- az értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem,
- az osztalék, vállalkozói osztalékalap,
- az árfolyamnyereségből származó jövedelem,
- az Szja tv. 1/B. § hatálya alá tartozó természetes személy e tevékenységből származó jövedelme, Magyarországon adóztatható része után

Persze igaz a felső határ a min.bér 24xese.

Válasz idézéssel
Sziasztok ! A végelszámolás alá kerülő vállalkozásnál a vállalkozásból kivont jövedelem után a magánszemély fizet 15% szja-t és  még milyen adó fizetési kötelezettség van 2019 évben ?
Előre köszön ha rám szánt időt. Ildikó
Válasz idézéssel
Köszi Klári ! Nagyon jó , gyorsan el is mentem az egyém nem volt ilyen részletes, a következőnél hasznát fogom venni. üdv.Ildi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég