A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Era!
A 01-es kell. Taggyűlési határozatot én nem szoktam mellékelni, mert a végelszámolás kezdetét a CB-nál pont határozattal jelentették be.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszi a segítséget! Adóalanyosok megerősítettek, tulajdonképpen mindenkinek él tovább a jogosultsága egészen addig, míg ő maga vissza nem vonja.
Ügyfélkapun annyi történt, hogy átírták a cég nevét, és a jogosultságok megmaradtak.

Kérhetek még egy kis segítséget?
1508, 1565, 1571 amit eddig kitöltöttem, illetve megcsináltam a záró napra a beszámolót a tört évről, iparűzési adóbevallást.
Ezeket mind beküldöm, kell még valamilyen bevallás? 1501-et nullásan gondolom még be kell.

Ehhez a tevékenységet záró beszámolóhoz ugyanúgy kell taggyűlési határozat?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
Ezért mondom, hogy Igazgatósága válogatja. Azt javaslom, hívd fel az illetékes "adóanyt", kérdezd meg, hogy mit tegyél az ügy érdekében. Akarnak-e új "egykét", mert se Te se a főnök személye nem változik, csak a titulus.
A tevékenység záró bevallásokat én még be szoktam adni a régi regivel, mert mire felébrednek, hogy valami történt addigra minden bevallás bent van hibaágon és onnan szokták elővarázsolni és felkönyvelni.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Akkor azt mondod, hogy a V.A. előtti nappal készült (09.30) zárókat se az én nevem alatt küldjem?
Vagy a zárót a V.A. zárókra értetted?

Ha a végelszámoló a jelenlegi vezető tisztségviselő, és a NAV generált neki korlátlan jogosultságot idén a céghez, akkor az a jogosultsága vajon meddig érvényes?
A 09.30-i zárásig? Mert a tisztsége azzal a nappal megszűnik, de ugyanaz a személy látja el 10.01-től a végelszámolói feladatokat?
Skrizofén egy állapot... Mert beadom neki az Egykét 10.01-től, aztán majd sikít a gépezet, hogy már van neki meghatalmazása :-(

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Igazgatósága válogatja!
Én be szoktam a 180-ast (Egyke) adni a végelszámolóra és az Ő ügyfélkajuján keresztül hajigálom el a záró bevallásokat.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás kapcsán olyan gyakorlati kérdésem lenne, hogy általam könyvelt cégnek a záró bevallásait és a V.A. cég új bevallásait is beadhatom könyvelőként a jelenleg meglévő ügyfélkapus regisztrációmmal?
Vagy a V.A. céghez újra regisztrálnom kell, esetleg csak a végelszámoló jogosult erre?
A végelszámoló a jelenlegi vezető tisztségviselő lesz.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most először csinálok végelszámolást és próbáltam a neten utána olvasni, hogy mindent jól csinálok-e, de arra jutottam, hogy az a biztos, ha kérdezek.
Szóval 2015.04.15-től kezdődött az egyszerűsített végelszámolás, így a napokban be kell fejezni (szept. 12-ig).
- Az első (lehet rém egyszerű) kérdésem az, hogy ugye a végelszámolást lezáró mérleget a könyvelő teszi közzé és emiatt be kell fizetni a 3eFt-ot? Az ügyvéd a napokban küldött egy e-mailt a tagoknak, amelyből úgy tűnik, hogy ő adja be, de én úgy tudtam, hogy a könyvelőnek kell.
- A második kérdésem az, hogy ha az iratőrzést bérleti díj fejében vállalja a cég régi ügyvezetője, akkor a részére kifizetett bérleti díjat ugye bevallhatom már az augusztusi 1508-as bevallásban, nem kell vele megvárnom a záró bevallást? Mert akkor most át is utalnák az SZJA-t.
- A harmadik kérdésem, hogy társasági adón május 31. után 7eFt túlfizetése volt a cégnek, de jelen pillanatban tartozása van 1 eFt összegben, mivel előírták a 2015.07.20-i előleget 8eFt értékben. Jól gondolom, hogy ha beküldöm a záró 1571-est, amiben nem lesz társasági adó fizetési kötelezettsége a cégnek, akkor az előírt 8eFt-ot törlik és marad ott túlfizetésként a 7eFt?
Segítségeteket előre is köszönöm.
üdv, Kiki
Válasz idézéssel
Szia!
A CB-gal csak az ügyvád komunikál, + hatóságok. Mi nem!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Még nem volt végelszámolásom és szeretnék ezért egy kis segítséget kérni Tőletek. A hitelezői igényekről készített jegyzéket kinek kell beküldenie a cégbíróság felé? könyvelő vs. ügyvéd
Válasz idézéssel
Köszönöm! utána nézek a doksik között.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Ágica!
Ezt láttad?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms224706/60_A_vegelszamolassal_kapcsolatos_legfontosabb_tudnivalok.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms224706/60 ... ivalok.pdf</a><!-- m -->

Beillesztettem a kérdésedet ide, mert itt hosszasan tárgyaltuk a témát. A dokumentumok között is találsz ütemtervet!

Válasz idézéssel
Bocsánat, igen végelszámolás, nem tudjuk a lezárásokhoz miket és kinek kell beadni. A végelszámolás alatt eladják az eszközöket és lesz egy-két kiadás is, így eredménnyel fog zárni.
Még egy kérdés a bankot mikor szüntethetik meg?
Köszönöm ha tudsz ebben segíteni.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Ágica!
Biztos, hogy felszámolás? Nem végelszámolást indított el az ügyvéd?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy Kft elhatározta a felszámolását az ügyvéd el is indította a felszámolást, nekem milyen bevallásokat kell elkészítenem és mikor. Nekem csak egyszerűsített felszámolásom volt Bt-nél.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vészhelyzet kérdés. SOS. Sad

Végelszámoláskor beadható a mikrogazdálkodói egyszerűsített beszámoló??? Vagy egyszerűsített kell???

Köszönöm, ha valaki ma válaszol!

Üdv: Orsi
Válasz idézéssel
Lehet így zárni, de szerintem valamit elklimpiroztál. Eszköz: 7000, Forrás 8000 . Így nem lehet zárni Big Grin

Itt körülnéztél már?
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=3044&p=129089&hilit=v%C3%A9gelsz%C3%A1mol%C3%A1s#p129089">viewtopic.php?f=32&t=3044&p=129089&hilit=v%C3%A9gelsz%C3%A1mol%C3%A1s#p129089</a><!-- l -->

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kérlek segítsetek egy egyszerűsített végelszámolásban.
A záró mérleg így néz ki: Pénzeszköz: 7 000 Ft, Saját tőke: 5 500 Ft, jegyzett tőke 20 000 Ft, kötelezetség: 2 500 Ft (helyi adó önkormányzat).

Kérdésem le lehet így zárni a céget, ha van benne kötelezettség? Mit tegyek ezzel a 2 500 Ft-tal?
Valamint hogyan néz ki ilyenkor a vagyonfelosztási javaslat?
Bankszámlát mikor lehet megszüntetni?
Esetleg tudnátok segíteni hol vagyonfelosztási javaslat, végelszámoló zárójelentés, vagyonfelosztási határozat mintában?

Nagyon várom a választ.
Köszönöm.

Orsi
Válasz idézéssel
Az alábbi cikket olvastam,és nem akartam elhinni, hogy ez lehetséges:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/illetek/Elevult_a_tagi_kolcson_kelle_illeteket_fize_DROPG6#utm_source=hvg_top&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2015.04.10&utm_content=top1&type-id=HvgTopAdo&user-id=">http://adozona.hu/illetek/Elevult_a_tag ... o&user-id=</a><!-- m -->{@%28%22@%22%29sid}
Válasz idézéssel
Hello!

A tagi kölcsön elengedése esetén az elengedett kölcsön összegével a cég bevételeit meg kell növelni, ugyanezt kell tenni akkor is, ha a kölcsönkövetelés elévül. Az elengedett vagy elévült tagi kölcsön összege után tehát legalább 10% társasági adót kell fizetni. Az elengedett tagi kölcsön után a társasági adón felül – összeghatártól függő mértékű, de legalább 21% – ajándékozási illetéket is meg kell fizetni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.piacesprofit.hu/kkv_cegblog/szabadulas-a-tagi-kolcson-fogsagabol/">http://www.piacesprofit.hu/kkv_cegblog/ ... ogsagabol/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Esetleg ebben valaki tud segíteni? Szabályos lenne ez így?

Köszönöm
Enikő

eniko2005 Írta:Sziasztok!
Nálam is van tagi kölcsönberagadva a végelszámolás során. Ez még 2005-ös kölcsön. Elszámolhatom ezt mint elévült kötelezettség illeték nélkül?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nálam is van tagi kölcsönberagadva a végelszámolás során. Ez még 2005-ös kölcsön. Elszámolhatom ezt mint elévült kötelezettség illeték nélkül?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
NA jól el is rontottam, szólt az ügyvéd hogy tartozás van a végső lezáró mérlegben , így nem fogják törölni a céget. Dehát én siettem leadtam gondoltam , hoyg csak 12000ft tartozás a mérlegben , hátha lezárják akkor ha visz igazolást hogy kifizette azt. De a a baj hogy vár még a tagi hitel utáni illetékkiszabásra a cég. AZ meg ugye 30 nap max a határidő addig nem lehet biztos hogy mennyi az illeték. Ha azt megvárom akkro meg bankktg lesz azután mire kiszabják aztán arra megint engedhetem el a tagi kölcsönt, aztán végtelen kör , vagy több tagi kölcsönt kell elengedni hogy legyen kis tartalék az lehet a megoldás.
Vagy pedig találni olyan gazdasági társaságot aki támogatásként nyújtja neki azt az 5-6000ft ot .
Azután nincs illeték az ajándékozott részéről ha jól tudom, csak az ajándékozó-támogató fizet . Kérdés mennyit ? Áfát és illetéket ?
Válasz idézéssel
Tibor!

Itt nézd meg, nem rég volt róla szó:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=3725">viewtopic.php?f=2&t=3725</a><!-- l -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ja rosszul írtam tagi kölcsön elengedés lesz ami követelés elengedésnek minősül --magyarul.
Min kell ezt bevallani bejelenteni, melyik nyomtatványon ?
1571-?? Nem láttam rajta
Válasz idézéssel
sziasztok

Követelés miatti tagi kölcsön elengedés lesz itt nekem, ahogy kitárgyaltuk már illetékköteles és be is kell jelenteni.
Tudja e valaki milyen nyomtatványon kell bevallani és bejelenteni ezt az illetéket ?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég