A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Sziasztok! nekem is zavaró ami a levélben van, mert én is úgy tudtam nem kell kérni már a nyb-tól a járulék igazolásokat.
A nyomtatványokat csatolmányokat a levélből én nem tudtam letölteni /biztos nem vagyok ott tag/ azért.
Így továbbra is van a homály a törlési kérelem formájával kapcsolatban a fejemben.
Az új tv szerinti végelszámolást csinálom, de sok kérdésre sehol nem kaptam választ.
Azért leírom azt amit én csináltam eddig hátha valakinek több már a tapasztalata e téren kérem ossza meg.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Klári!

Én is így gondoltam, de Zara László levelében nem ez olvastam. Nem egy régi levél ez?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Attól függ. Ha egyszerűsített a VA akkor ügyvédnek nincs dolga hanem Neked. Ha sima, akkor olyan, mint rége.
A Nyug.Int-től már nem kell kérni az igazolást, hogy a NYenyi-K le vannak adva. Elvileg a NAV intézi.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ugye nem jól olvastam Zara László levelét? Nem kell adatot szolgáltatni a nyugdíjbiztosítási adatokról? Nekem most kezdődik egy végelszámolás. Mi lesz az ügyvéd dolga?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen jót tudod!

Válasz idézéssel
Hello!
Ugy tudom ha végelszámolás van a be/változás jelentést a jogi képviselőnek kell beadni a cégbírosághoz ha viszont egyszerüsitett végelszámolás van akkor a végelszámoló a NAV-al van kapcsolatban neki küldi az íratokat és majd a nav küldi a cégbírsághoz.
Válasz idézéssel
Nagyon köszi. Nekem 3 van folyamatban és jövő évben szintén lesz 3 .
Megírom én is a tapasztalataim , de eddig semmi jó, keveredik a régi törvény az új senki nem tudja mit kell tenni cégbíróság nav egymásra mutogat agyrém az egész.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Az Egyszerűsitettnél mi.(Hogy szakadjon rá a budi aki kitalálta). Én 10-én fejezek be egyet majd leírom a tapasztalatot. Bár ha valki már fejezett be ú módi szerint akkor biztos beszámol itt. Ide csatolok egy pár cuccot amit nekünk kel kitölteni és még amit mondtak róla.

Csatolt fájl(ok)
.doc   Zara levél.doc (Méret: 48.5 KB / Letöltések: 185)

Válasz idézéssel
Sziasztok! A végelszámolás esetén a cég törlése iránti kérelmet kinek kell beadni a könyvelőnek vagy az ügyvédnek? Van erre vonatkozó nyomtatvány?
A cég 2019.01.01 től fogja kezdeni a végelszámolását.
A bejelentőt beadtam a nav fele 18T201T-t.
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!
A Jegyzett tőkén felüli vagyon lesz adókötelet. A végelszámoló vagyonfelosztási javaslata szerint  kell elárni, azaz az adóköteles részt leszámfejted (Szja+EHO 18-ban) és a záró 08-asba (V3) beállítod, és bevallod.  Kifizeted az utolsó napon és átutalod az adókat minimum az adott bevallást szerinti kötelezettség teljesítésénrk határidejéven.
A NAV a CB feé a törlési engedélyt csak ez után fogja megadni (hetek), tehát nem várhatsz sem a kifizetéssel, sem a bewvallással, sem az adófizetéssel.

Válasz idézéssel
Köszönöm.  Ezt már a cég törlését követően kell befizetni a bt bankszámlájáról?
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Hello!
Az vállalkozásból kivont jövedelem lesz szja+eho? jövőre szocho a cég levonja és neki kell befizetni,bevallani.
Válasz idézéssel
Segítséget kérek!  Bt egyszerűsítettt végelszámolását szeretném lezárni. Az eredménytartalékban van 944.000,- Ft, a pénztárban 937.000,- Ft, a bankban 7.000,- Ft.  Az eredménytartalékban kévő összeget fel kell osztanom a tagok között és osztalékként ki kell adni a részükre? Ez után a bt-nek kell megfizetni az szja-t és eho-t vagy - mivel a bt-nek erre már nem maradt pénzeszköze - a 2 tag átvállalhatja helyette?Ezt a lezárás előtt le kell "zongorázni" vagy a záró beszámolóban látszani kell osztalék előírásnak vagy már csak az adófiz. kötelezettségnek?  Nagyon szépen köszönöm!
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Nagyon köszi a hasznos infókat!
Válasz idézéssel
Szia!
Simán elkezdesz egy új beszámolót, akkor azonnal megkérdezi, hogy az előzőt akarod-e passzíválni. Mind a kettő fent lesz az E-beszámolón, de az későbbiaz igazi.

Válasz idézéssel
Szia Klári!
Nagyon köszönöm a válaszokat!
El fogom engedni az osztalékot ha a cégbíró felszólít egyéb pótlásokra.
Új mérleg leadása esetén simán leadok egy újat, vagy egy 3 oszlopos mérleget kell leadnom?

A másik cég esetében leírtam, hogy mikor került kiegyenlítésre a járulék.
Köszi még egyszer!!!
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Az elengedett osztalék mentes minden adó és iminden illeték alól. Én azt tenném. Itt van szépen leírva: https://ecovis.hu/osztalek-elengedesenek-adovonzata

A végelszámoló jelentésében kellene leírni, hogy a végelszámoló a záró napot követően x napon kiegyenlítette saját forrásból a kötelezettséget, vagy arcátlanul a záró napra előra hoznám a kiegyenlítés könyvelését. A bíró nem látja a bankot, a NAV békében van, mert a 08-on bevallott kötelezettség megtérült. Egyébként a V3-as08-asban lévő kötelezettséget nem tudod záró nap előtt teljesíteni, ha csak nem előre fizetsz.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
2 cégem van végelszámolás alatt illetve már a végelszámolás befejezése van folyamatban, de a következő problémáim vannak, amik eddig még egyik cégnél sem jelentkeztek akik megszűntek.

Az egyik cégnél még a tevékenység lezárása előtt bevallottuk és befizetése is került a felhalmozott osztalék adója. Közel egy millió ft.
Viszont a pénzeszközök között nem maradt már annyi pénz, hogy a nettó osztalékot kifizessük teljes mértékben a tagnak, így a mérlegben szerepel egy ki nem fizetett osztalék kötelezettség, a cégbíró felszólította hiánypótlásra a céget , hogy nyilatkozzon mi ez a kötelezettség, kérdésem elég-e az ha nyilatkozik, hogy a pénzhiány miatt ki nem fizetett nettó osztalék vagy az egész 1871-et és mérleget újra kell csinálnom és a következő tételt könyvelem T 4 kötelezettség  K 9 egyéb bevétel és így eltűnik a kötelezettsége, viszont azt nem tudom egyértelműen, hogy ez az elengedett kötelezettség adóköteles-e vagy adóalap csökkentő tétel lesz? Más alternatíva van erre a helyzetre? A probléma abból adódik, hogy a végelszámolás alatt cég anyagot többszöri kérésre is későn kaptam meg így nem láthattam , hogy mit ügyködött a végelszámolás időszaka alatt.

A másik cégnél az ügyvezetőnek már a végelszámolás 3 hónapjában nem volt főállása nyugdíjas lett, így belépett a 7320 ft járulék fizetési kötelezettség, így ennél a cégnél is 4.000 ft   kötelezettséggel zárult a végelszámolás , és a bankszámlán pénztárban is ennyivel kevesebb pénz volt a tartozás ki lett egyenlítve de csak a végelszámolás lezárása után, így a záró mérlegben ez benne volt.
Mit lehet tenni ahhoz, hogy a cégbíró ne dobja vissza, itt meg az volt, hogy a tag későn közölte, hogy neki megszűnt a munkaviszonya.

Nagyon köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Klári!

Köszönöm! Erre gondoltam!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Igen. A veszteség fenezetére adott pótbefizetést most jártam körül. Csatolom amit gyűjtöttem.

Csatolt fájl(ok)
.doc   Pótbefizetés elengedése.doc (Méret: 50.5 KB / Letöltések: 359)

Válasz idézéssel
Szeretném megtudni, hogy egy olyan KFT-nél, ahol a tagok pótbefizetésein (nem tagi kölcsön) kívül más tartozás nincs végelszámolással megszűnhet?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klári!

Sajnos igyekeznek a könyvelőre nyomni ezt a munkát, de határozott leszek ,  a mérleg alapján csinálják meg. Smile Smile Smile
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Allj!!!!
Ne hogy már az ügyvéd feladatát vedd magadra! Igen neki kell a tájékoztatót megírni, Te legfeljebb a mérleget adod neki. Beszámolót Te készíted és teszed közzé 365 naponként, de a magyarázkodás az Övé meg a végelszámolóé!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Éven túli végelszámolás témában kérnék segítséget.
Végelszámolási témát átolvasva nem találtam választ a kérdésemre.
 Van egy Kft  végelszámolás alatt, nem fejeződött be egy év alatt,  2018.02.28-án letelt az egy év.
Úgy tudom  beszámolót kell készíteni kell, és közzé is tenni erre  150 nap van talán?
Most kaptunk a Cégbíróságtól levelet, hogy a cégbíróságot is tájékoztatni kell   a kezdő naptól évente,( erre 20 nap határidőt adtak)  e tájékoztatóban be kell mutatni a végelszámolás alatt álló cég helyzetét, annak okát hogy az eljárás befejezésére miért nem kerül sor.
Azt írják elektronikusan.
A kérdésem az lenne készített e már valaki ilyen tájékoztatót, milyen részletesen kell itt beszámolni?
A másik kérdésem ezt  mi hogyan küldjük elektronikusan, vagy ezt is az ügyvéd küldi el?
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egysz. végelszámolással kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a végelszámolást lezáró záró mérleget( a 40 nap  febr. 23.án telik le) fel kell-e tölteni az OBR-re,   vagy az ügyvédnek kell-e   adni?   Kell-e  kieg. mell. is?   Mivel az adatokban változás nem-igen lesz,  már megcsináltam a záró bevallásokat,  vagyonfelosztást,  08-at is a fizetendő járulékokról. Azt nem tudom, hogy erről a két hónapról , amiben szinte semmi nem történt, az IM-re ugyanúgy fel kell -e tölteni mindent mint a tev.zárónál?    A 01-es bevallást minden  évben NY-on küldöm el mert nincs semmi amit ki kellene tölteni rajta. Most megpróbáltam a  nyomtatványt V3-al  0-san megcsinálni de  ahogy beírom valahova a 0-át már több adatot is kérne. Tehát ez nem megy .  A tev.zárónál  is NY-ot adtam be utólag tudom, hogy  így nem jó de nem is jeleztek vissza miatta? Mi van ha  nem adok be 01-est?
Köszönettel: Elza
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég