A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Bocsánat, igen végelszámolás, nem tudjuk a lezárásokhoz miket és kinek kell beadni. A végelszámolás alatt eladják az eszközöket és lesz egy-két kiadás is, így eredménnyel fog zárni.
Még egy kérdés a bankot mikor szüntethetik meg?
Köszönöm ha tudsz ebben segíteni.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Ágica!
Biztos, hogy felszámolás? Nem végelszámolást indított el az ügyvéd?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy Kft elhatározta a felszámolását az ügyvéd el is indította a felszámolást, nekem milyen bevallásokat kell elkészítenem és mikor. Nekem csak egyszerűsített felszámolásom volt Bt-nél.
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vészhelyzet kérdés. SOS. Sad

Végelszámoláskor beadható a mikrogazdálkodói egyszerűsített beszámoló??? Vagy egyszerűsített kell???

Köszönöm, ha valaki ma válaszol!

Üdv: Orsi
Válasz idézéssel
Lehet így zárni, de szerintem valamit elklimpiroztál. Eszköz: 7000, Forrás 8000 . Így nem lehet zárni Big Grin

Itt körülnéztél már?
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=3044&p=129089&hilit=v%C3%A9gelsz%C3%A1mol%C3%A1s#p129089">viewtopic.php?f=32&t=3044&p=129089&hilit=v%C3%A9gelsz%C3%A1mol%C3%A1s#p129089</a><!-- l -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kérlek segítsetek egy egyszerűsített végelszámolásban.
A záró mérleg így néz ki: Pénzeszköz: 7 000 Ft, Saját tőke: 5 500 Ft, jegyzett tőke 20 000 Ft, kötelezetség: 2 500 Ft (helyi adó önkormányzat).

Kérdésem le lehet így zárni a céget, ha van benne kötelezettség? Mit tegyek ezzel a 2 500 Ft-tal?
Valamint hogyan néz ki ilyenkor a vagyonfelosztási javaslat?
Bankszámlát mikor lehet megszüntetni?
Esetleg tudnátok segíteni hol vagyonfelosztási javaslat, végelszámoló zárójelentés, vagyonfelosztási határozat mintában?

Nagyon várom a választ.
Köszönöm.

Orsi
Válasz idézéssel
Az alábbi cikket olvastam,és nem akartam elhinni, hogy ez lehetséges:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/illetek/Elevult_a_tagi_kolcson_kelle_illeteket_fize_DROPG6#utm_source=hvg_top&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter2015.04.10&utm_content=top1&type-id=HvgTopAdo&user-id=">http://adozona.hu/illetek/Elevult_a_tag ... o&user-id=</a><!-- m -->{@%28%22@%22%29sid}
Válasz idézéssel
Hello!

A tagi kölcsön elengedése esetén az elengedett kölcsön összegével a cég bevételeit meg kell növelni, ugyanezt kell tenni akkor is, ha a kölcsönkövetelés elévül. Az elengedett vagy elévült tagi kölcsön összege után tehát legalább 10% társasági adót kell fizetni. Az elengedett tagi kölcsön után a társasági adón felül – összeghatártól függő mértékű, de legalább 21% – ajándékozási illetéket is meg kell fizetni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.piacesprofit.hu/kkv_cegblog/szabadulas-a-tagi-kolcson-fogsagabol/">http://www.piacesprofit.hu/kkv_cegblog/ ... ogsagabol/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Esetleg ebben valaki tud segíteni? Szabályos lenne ez így?

Köszönöm
Enikő

eniko2005 Írta:Sziasztok!
Nálam is van tagi kölcsönberagadva a végelszámolás során. Ez még 2005-ös kölcsön. Elszámolhatom ezt mint elévült kötelezettség illeték nélkül?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nálam is van tagi kölcsönberagadva a végelszámolás során. Ez még 2005-ös kölcsön. Elszámolhatom ezt mint elévült kötelezettség illeték nélkül?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
NA jól el is rontottam, szólt az ügyvéd hogy tartozás van a végső lezáró mérlegben , így nem fogják törölni a céget. Dehát én siettem leadtam gondoltam , hoyg csak 12000ft tartozás a mérlegben , hátha lezárják akkor ha visz igazolást hogy kifizette azt. De a a baj hogy vár még a tagi hitel utáni illetékkiszabásra a cég. AZ meg ugye 30 nap max a határidő addig nem lehet biztos hogy mennyi az illeték. Ha azt megvárom akkro meg bankktg lesz azután mire kiszabják aztán arra megint engedhetem el a tagi kölcsönt, aztán végtelen kör , vagy több tagi kölcsönt kell elengedni hogy legyen kis tartalék az lehet a megoldás.
Vagy pedig találni olyan gazdasági társaságot aki támogatásként nyújtja neki azt az 5-6000ft ot .
Azután nincs illeték az ajándékozott részéről ha jól tudom, csak az ajándékozó-támogató fizet . Kérdés mennyit ? Áfát és illetéket ?
Válasz idézéssel
Tibor!

Itt nézd meg, nem rég volt róla szó:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=3725">viewtopic.php?f=2&t=3725</a><!-- l -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ja rosszul írtam tagi kölcsön elengedés lesz ami követelés elengedésnek minősül --magyarul.
Min kell ezt bevallani bejelenteni, melyik nyomtatványon ?
1571-?? Nem láttam rajta
Válasz idézéssel
sziasztok

Követelés miatti tagi kölcsön elengedés lesz itt nekem, ahogy kitárgyaltuk már illetékköteles és be is kell jelenteni.
Tudja e valaki milyen nyomtatványon kell bevallani és bejelenteni ezt az illetéket ?
Válasz idézéssel
Szia Ivettke!
Köszönöm.
Válasz idézéssel
potyi Írta:Szia Gajda!
Köszönöm.
Ott tartok még, hogy leadtam egy záró bevallást , mérleget ipát, 1401-et, 1471 -etés áfát a végelszámolás előtti időszakról.
Konkrétan 2014. 01.01-2014.08.31 ig
Könyveltem tovább egy új néven "va" 2014.09.01-2014.12.31-ig
erről leadom az ipát, 1401-et áfát, 1471-et, mérleget.
Nyitok 2015 01.01el és addig lesz a következő időszak amíg a végelszámolásnak nincs vége vagyis
megint mérleg, ipa, áfa, 1501, és 1571 a 20115.01.01-2015.02.15-ig/mert akkor szeretnék lezárni/.
a bevallásokon feltüntetem, hogy "VA" ja és még 1508-at is le kell adnom.
Jól gondolom?
Köszönöm
A végelszámolás időszaka egy üzleti évnek számít (ha egy év alatt nem fejeződik be, akkor évenként kell leadni a mérleget).
Konkrétan:
a mérleget 2014.09.01 - 2015.02.15 időszakra,
a 1571-et szintén 2014.09.01 - 2015.02.15-ig
A 1401-et: 2014.09.01 - 2014.12.31
a 1501-et 2015.01.01 -2015.02.15
Az áfát a gyakoriságnak megfelelően, a 08-ast havonta.
Az iparűzési adónál 2014.09.01 - 2015.02.15.
Válasz idézéssel
Szia Gajda!
Köszönöm.
Ott tartok még, hogy leadtam egy záró bevallást , mérleget ipát, 1401-et, 1471 -etés áfát a végelszámolás előtti időszakról.
Konkrétan 2014. 01.01-2014.08.31 ig
Könyveltem tovább egy új néven "va" 2014.09.01-2014.12.31-ig
erről leadom az ipát, 1401-et áfát, 1471-et, mérleget.
Nyitok 2015 01.01el és addig lesz a következő időszak amíg a végelszámolásnak nincs vége vagyis
megint mérleg, ipa, áfa, 1501, és 1571 a 20115.01.01-2015.02.15-ig/mert akkor szeretnék lezárni/.
a bevallásokon feltüntetem, hogy "VA" ja és még 1508-at is le kell adnom.
Jól gondolom?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Az üzleti év alatt nem jan.1-dec.31. közti időszakot jelenti végelszámolás alatt !

A végelszámolás kezdő napjával új üzleti év kezdődik, ennek megfelelően a végelszámoló nyitó mérleget (és leltárt) készít, a főkönyvi nyilvántartásokat megnyitja (mintha év eleje lenne).
A végelszámolás időszaka alatt a végelszámoló a Számviteli Törvényben meghatározott üzleti évenként a gazdálkodóra előírt Számviteli törvény szerinti beszámolót és az adóbevallást köteles elkészíteni, annak feltűntetésével, hogy a társaság végelszámolás alatt áll.
Ezen a fórumon sok hasznos infót találsz, visszalépegetsz pl. 2012-es év elejére, s onnan olvasgatod. Továbbá:
60.Nav info füzet A végelszámolással kapcsolatos legfontosabb tudnivalók
Válasz idézéssel
Szia Mónik!
Köszönöm!!
Akkor 2 mérleg, gondolom 2 regisztrációs díj......2 ipa.
Válasz idézéssel
2006. évi V. törvény

a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról
104.§. (3)
"Ha a végelszámolás a megindításának évében nem fejeződik be, a végelszámoló a számviteli törvényben meghatározott üzleti évenként köteles elkészíteni a számviteli törvény szerinti beszámolót és az adóbevallást annak feltüntetésével, hogy a cég végelszámolás alatt áll."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csináltam már de olyan régen volt, hogy nem emlékszem.
Egy KFT megkezdte a végelszámolását 2014 évben és 2015 évben fejezi be ebben az esetben lezárom a 2014 évet, mérleg,ipa..., majd 2015 évben a végelszámolás befejezéséig újra mérleg, ipa , vagy egyszerűen egy mérleg 1 ipa és a dátum 2014...-2015... ig, nekem ez rémlik, de nem vagyok benne biztos.
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Hát nem eccerű a könyvelők élete, köszi megtaláltam a beszámolót megnyugodhatok hogy beküldtem. A számlát a közzétételről meg külön igényeltem még egyszer, hogy küldjék ki
Válasz idézéssel
tibor200 Írta:Beküldött dokumentumok, beadott bevallások állapota, adószakmai üzenetek-----az ebev ben itt próbáltam lekérdezni a beküldött beszámolót hogy mikor küldtem be, a nyugtát róla illetve az elektronikus számlát le akartam tölteni , de sehol semmi nyomát nem találtam. Hol lehet vajon?
e beszámoló - ott kell nézni
Válasz idézéssel
Akkor én lehet hogy az üzleti évet és naptári évet kevertem. Bocsánat, de szerintem más is aki nekem is igy mondta...

A beszámolóról a visszaigazolást az értesitési tárhelyre küldik csak ki és a számlát is.
A beszámolót megtudod nézni az elektronikus beszámolók oldalon, hogy rendben van -e . Elég hamar közzéteszik.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Beküldött dokumentumok, beadott bevallások állapota, adószakmai üzenetek-----az ebev ben itt próbáltam lekérdezni a beküldött beszámolót hogy mikor küldtem be, a nyugtát róla illetve az elektronikus számlát le akartam tölteni , de sehol semmi nyomát nem találtam. Hol lehet vajon?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég