A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Jolcsi!
Szerintem nem kell sehova jelentgetni, csak fizetni az EHO-t ahogy eddig is,az elszámolás lezárásáig.
Katla
Válasz idézéssel
Hát ez nagyon jó! :evil: Pont az APEH-ben nem tudják az Art-ot rendesen értelmezni. Ez igazán elkeserítő. Mi próbálunk mindent követni, határidőben, jól és pontosan dolgozni. Bocs, ez itt a panasz helye volt. De ilyenkor nagyon el tudok keseredni. És még fenyegetőznek 200 eFt bírsággal. Holnap esetleg megpróbálom őket felhívni. Kíváncsi vagyok mit mondanak.
Még egy kérdésem lenne. Ha a nyugdíjas beltag lett a végelszámoló, akkor őt ki kellett volna jelentenem és utána pedig be valamilyen jogcímen. És tételes EHO-t fizetni kell utána, mint végelszámoló is? Díjazásban nem részesül.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Jolcsi!

A hatályos trv-t Kati idézte én meg feltettem a tájékoztató helyét. A táblázatban a 33.§. (3-6)ig irják a 45 napot. Kivétel a 2006 ban kezdődöttek.
Klári
Válasz idézéssel
Pontosan ezt írták a levélbe: "az Art.33.par.5.bekezdése alapján azokról az aókról, amelyeknél az adó megállapítási időszak egy hónap, egy negyedév, a bevalással még le nem fedett időszakról a soron kívüli adóbevallási kötelezettséget kiváltó eseményt követő 30 napon belül kell a bevallást benyújtani." Csak az áfa és társ.adó bevallást hiányolják, a 0703-t nem.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Szerintem is 45, sőt az APEH Nyugat-magyararszági Régió szerint is.

Katt ide
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/regiok/nyugatdunantul/aktualis/gazd_tars_bev.html">www.apeh.hu/regiok/nyugatdunantul/aktua ... s_bev.html</a><!-- w -->

Klári
Válasz idézéssel
Jogszabályi hivatkozások
Az Art 33. §-ának (6) bekezdése szerint a végelszámolás alatt álló adózók a tevékenységüket lezáró adóbevallást - a végelszámolás kezdő időpontját megelőző nappal - a végelszámolás kezdő időpontját követő 45 napon belül, a záró adóbevallást a végelszámolást lezáró beszámoló elkészítésének időpontját követő 45 napon belül kötelesek benyújtani. A két bevallás közötti időszakról e törvény általános rendelkezései szerint kell a bevallási kötelezettségeket teljesíteni. Az éves elszámolású adókról a két bevallás közötti időszakban bevallást csak akkor kell benyújtani, ha az időszak hosszabb, mint 12 hónap.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Képzeljétek, ma jött egy levél, hogy a végelszámoló cégem nem nyújtotta be határidőben a végelszámolás kezdő időpontját megelőző időszakra a bevallásokat. Szept.01-én kezdődött a végelszámolása, én úgy számoltam október 15-ig ráérek, ez a 45 nap. És most a levélben azt írják, hogy 30 napon belül be kellett volna adnom. Nem a 45 nap akkor a határidő?
Jolcsi
Válasz idézéssel
A végelszámolás végéig Tb-köteles a beltagod. A TB felé majd a végelsz. végét kell jelenteni.
Erika
Válasz idézéssel
A végelszámolás alatt lévő Bt beltagja meddig köteles fizetni a járulékokat maga után (máshol nincs munkaviszonya!)? A végelszámolás kezdő idöpontját megelőző nappal-ig vagy a végelszámolás végéig? Be kell-e jelenteni a végelszámolást a TB felé?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Igen, az APEH sem tud mit kezdeni az egyszerűsített végelszámolásokkal. Mi is "megszívtuk" még májusban a "bevallási időszak hibás" utat, és azóta csuklóból azonnal beadjuk a 202T-t, ezért is írtam régebben hogy be kell adni, mert a végelszámolás kezdetekor senkinek nincs infoja arról, hogy elkezdődött, csak közététel van, az meg csak a hitelezőknek jelent valamit.
Szóval szerintem az egyszerűsített végelszámolás a mi szempontukból semmiben nem különbözik a normálistól, sőt még macerásabb.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Rita!
Nálam is ugyanilyen eset történt, mivel az ügyvéd késöbb adta csak be a cb-ra, elküldtem az adatbejeneltőt és azt mondták az apeh-tól, hogy majd jelentkezzem ha már a cégbirósag visszadta, mivel ők a bevallásokat addig nem könyvelik le hiába küldtem be.
Válasz idézéssel
Klári!

Az én 08asomat is hibalistára rakták mondván nem jó a bevallási időszak ott sem jelentette át a cégbíróság én is felhívtam a 08 javítókat és azt mondták akkor adjam be a 07t202t -t a végelszámolásról és el van rendezve. Majd egy hét múlva érdeklődjek ha feldolgozták a változás bejelentőt és akkor majd ő feldolgoztatja a bevallást! :lol:

üdv
Rita
Válasz idézéssel
Zizi, Klári! Köszi az infókat. Felhívtam az APEH-ot, a hölgy semmit sem tudott mondani, ill. azt, hogy látja, hogy nem tudták feldolgozni, de nem érti. Már át kellett volna jönni a Cégbíróságtól, de végül is még lehet, hogy úton van. Én mondtam, hogy pedig nem soká a záró bevallásokat is be kell adni, erre türelmetlenül válaszolt, hogy az még odébb van. Érdeklődjek. Ennyi.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Böröczkyné Verebélyi Zsuzsa közzé tett egy kiválló összefoglalót a tárgyban. Ajánlom figyelmetekbe.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adonavigator.hu/index.php?mod=cikk&kat=fullcikk&aktcikkid=80">http://www.adonavigator.hu/index.php?mo ... tcikkid=80</a><!-- m -->

Klári
Válasz idézéssel
Jolcsi!

Elő lehet fizetni rá az ecovit kiadónál.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ecovit.hu">www.ecovit.hu</a><!-- w --> :lol:
Válasz idézéssel
Kedves Klári! Köszi a választ. Nálam a kezdő időpont szeptember 01. A 0708-m jó, majd felhívom őket.
Zizi! A könyvelő kiadványhoz hogyan lehet hozzáférni?
Jolcsi
Válasz idézéssel
Szia Jolcsi!

Biztosan tudod a részleteket, de egyszerűbb, ha egy pl-val végigmegyünk. Ha a végelszámolás kezdete aug.01. és a vége okt. 31., akkor a tevékenységet záró beszámoló forduló napja júl. 31, és az éves elszámolású adóbev. időszaka 01.01-07.31. éretelem szerűen a né. 07.01-0731. Be kell adni az APEH-hoz szept 15-ig a besz, 0771,0765,0703.
Menet közben 08.01-09.30. 0665. Természetesen a minden hónapban a 8-asok.
A végelszámolás befejezésekor a lezáró bevalásokat kell elkészíteni 08.01-10.31-ig és december 15-ig benyújtani. 0771, 0765(10.01-10.31),0703.
Ekkor kell az IPAD záróbevallást 01.01-10.31-ig.

Látható, hogy mindig 45 nap van az esemény bekövetkeztéhez.

A már benyújtott 08-assal kapcsolatban javaslom, nézd meg mégegyszer, hogy a záró dátum nem-e a végelszámolás kezdete, mert az előző nap kell. Ha ez jó akkor hívd Őket, hogy az adóalannyílvántartás tudomásul vette-e a végelszámolás kezdetét. Hátha nem, akkor meg mégis kell a 202.
Klári
Válasz idézéssel
Jolcsi a könyvelő szeptemberi számában végelszámolásról van szó elég jó és példa is van ! :lol:

Rita
Válasz idézéssel
Kedves Klári! Még egy kérdés. Jól értelmezem, hogy a végelszámolás kezdő időpontját megelőző időponttól számítot 45 napon belül kell a bevallásokat és a beszámolót is beadni?
Jolcsi
Válasz idézéssel
Akkor jó. Igaz a 0708-t nem tudták így sem feldolgozni, hibaüzi jött, hogy nem egyezik a végelszámolás kezdő időpontja. Még a többi záró bevallás előttem van, kíváncsi vagyok azokkal mi lesz.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Szia Jolcsi!

Ez az eset amiről írtam. A Te ügyvéded úgy értelmezte a Cgt.-t, hogy a CB-nak kezdetről is változásbejelentőt kell küldeni és a bíróság hozott végzést. Örülj neki. Baj akkor lenne, ha az ügyvéd nem küldte volna és Te sem a 202-t. Ilyenkor az Apeh nem tud mit csináli a a tevékenység záró bevallásokkal.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok! Én is éppen egy egyszerűsített végelszámolás kellős közepén csücsülök. Én nem jelentettem az APEH-nak. Felhívtam őket és azt mondták, hogy nem kell. Most akkor kellett volna? A Cégbíróság felé lejelentette az ügyvéd, már megjött róla a végzés is.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Teljesen igazad van Klári!

Látod pedig hányszor átrágtam emiatt a Ctv.-t Én mindig leragadtam annál, hogy a 114§ leírja, hogy a 99-113§ rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni az egyszerűsített végelszámolásnál és mégsem jelentettük a változást a cégbíróság felé.

Ebből csak a 114§ 2) ponta rögződött bennem, hogy a végelszámoló személyét a vgelszámolás befejezésével és a törlési kérelemmel együtt jelenti be a cégbíróságnak.
Szóval a mi ügyvédünk sem jelentette a végelszámolás kezdetét. De most már legalább ezt is tudom.
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Erika!

Nem tudok egyet érteni a cikk szerzőjével Cry .

Az egyszerűsített végelszámolásnál is van végelszámolási időszak max 120 nap. A Cgt. előírja a kezdethez a tev.záró besz.t, a napját az adóhatósághoz be kell jelenteni, sőt a Cgt. 111. §-a szerint a CB-nak is. (Megjegyzem ezt az előírást az ügyvédek törvényi hivatkozási hibának gondolják és jelenleg Ők sem meg a CB sem tudja, hogy mi van.)
A végelszámolásnak ilyenkor is van kezdete meg vége az biztos.

Az Art-ot meg senki nem módosította,( legalább is én nem találtam módosítást,) ami azt mondja:
"33.§.(6).....A végelszámolás alatt álló adózók a tevékenységüket lezáró adóevallást - a végelszámolás kezdő időpontját megelőző nappal - a végelszámoá kezdő időpontját követő 45 napon belül, a záróadóbevallást a végelszámolást lezásó beszámoló elkészítésének időpontját követő 45 napon belül kötelesek benyújtani....."

A kollega valószinű cikkét a Cgt. végelszámoló feladatinak felsorolására alapozza, ahol kétségtelenül a záró idóponti kötelezettségeknél sorolja fel a bevallás készítési kötelezettségeket.
Csak, hogy a tevékenység lezárása még az ügyvezető kötelezettsége és nem a végelszámolóé.

Üdv Klári
Válasz idézéssel
Klári!

E-mailen már elküldtem.
Erika
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég