A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Erika, el tudnád nekem is küldeni?
<!-- e --><a href="mailto:bettina@cheval.hu">bettina@cheval.hu</a><!-- e -->
köszönöm!
Betti
Válasz idézéssel
Átfaxolnám, de nincs nálam a névjegykártyád. Kellene a faxszámod.
Erika
Válasz idézéssel
Tedd meg kérlek, de faxon is jó.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!

e-Adózási és Adatszolgáltatási HÍRMONDÓ 2/2007 szám. 2007. febr. 20.
A 12. oldal lap alján tette fel egy könyvelő az ezzel kapcsolatos kérdését.

Ha nincs meg megpróbálom bescanner-ni, ha sikerül. E-mailben el tudom juttatni.
Erika
Válasz idézéssel
Erika!

Kérlek a cikk feltalálási helyét írd meg, mert el szeretném olvasni a kollega fejtegetéseit.

Klári
Válasz idézéssel
Most olvastam egy érdekes cikket a végelszámolásról, amelyet Ruszin Zsolt írt.
"A "rendes" végelszámolás csupán annyiban különbözik az egyszerűsítettől, hogy a végelszámolás nem egy, hanem kétszer jelent időszaki zárást. Vagyis a tevékenység lezárásakor az első, majd a megszűnéskor a másodikat. Ezzel szemben az egyszerűsített végelszámolás során nem történik az előbbiek szerinti kétszeri zárás, lényegében a cégbíróság által kimondott megszűnéskor kell a záróbevallásokat beadni és kész!"

Én azt gondoltam, hogy csak az a különbség a kettő között, hogy az egyszrűsítettet csak akkor alkalmazhatom, ha a Bt-nek nincs semmilyen tartozása és így van esély a 120 napon belül történő megszűntetésre, valamint, hogy a változásbejelentőt és a végelszámoló személyét a cégbírósághoz csak a végelszámolás végén kell bejelenteni.

Azért írtam ezt le, mert sok fórumozót érint.
Eddig hiába olvastam ezer cikket erre vonatkozóan, nem figyeltem eléggé oda, s mégis leadtam a tevékenységet záró bevallásokat, amelyeket ezek szerint nem kellett volna. Most fogom leadni a tényleges zárókat, hát kíváncsi vagyok a reakciókra. Max. töröltetik velem majd levélben a tevékenységet zárókat.
Erika
Válasz idézéssel
szerintem addig kell fizetni az Eho-t ameddig a végelszámolás le nem zárul
/ de majd jön valaki akinek már volt ilyen tapasztalata /
Katla
Válasz idézéssel
Bocs Zizi! Még kell a 0771-es is.
Jolcsi
Válasz idézéssel
Zizi!
Szerintem a 07T202-s nem kell. Legalábbis én mindenhonnan ezt az infót kaptam, még az APEH-tól is. Egyébként minden úgy van, ahogyan írtad, csak az iparűzési maradt ki. Én is most csinálom életem első végelszámolását. Nekem az sem tiszta, hogy a Bt nyugdíjas beltagja lett a végelszámoló. Eddig fizettük utána az EHO-t, díjazásban nem részesült és most sem részesül. Nem tudom most kell-e EHO-t fizetni utána?
Jolcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Belépek én is a pályafutásuk első végelszámolását csinálók körébe!

Kérdés:

Ha egyszerűsített a végelszámolás az azt jelenti hogy elhatározom beadom a cégbírósághoz felosztom a vagyont és egyből a nullásat megszűnést adom be mindenhova, a "sima végelszámolásnál pedig ugyanez két lépésben elhatározás végelszámolást megelőző nappal beadom a végelszámolási bevallásokat:
07t202
0765
0703
0708a
utánna felosztom a vagyont és ugyanezeket beadom megszünési bevallásként???

Jól gondolom?? :oops:
Válasz idézéssel
Nem vagy egyedül pláne, ha azokat a nyűves trv. módosításokat még jól álcázzák és még el is rejtegetik. Lsd. Gt meg Szt módosítások. :twisted:
Klári
Válasz idézéssel
Kedves Klári,

nagyon köszööm az iránymutatást, azt meg külön, hogy tanítónénis lett, néha nekem ez kifejezetten jól jön... Néha úgy érzem magam mintha én lennék Micimackó, a csekély értelmű medvebocs, és bizony néha a jogszabályokban 5*is el kell olvasnom, hogy valamit megértsek...
Válasz idézéssel
Szia Marianna! Ez nagyon pösös ügy!

1. A céget végelszámolni anélkül, hogy a tulaj időnként itthon ne tartózkodna lehetetlen. Minimum a végelszámolás eldöntésekor kell egy ügyvéd által elkészített okirat amit alá kell írjon ami a kezdetet határozza meg és kijelölni kéri a CB-tól a végelszámolót aki bárki lehet.
2., Az elektronikus bevallások benyújtásához ki fogja a meghatalmazást Neked aláírni? Ez is a beltag, ügyvezető aki nincs.
3., Ha tudnak szerezni egy ügyes ügyvédet, az megmondja a módját mi módon lehet megszüntettetni a céget a CB által firnyákossan hivatalból. Ez talán járható a beltag hiányában és utánna jön a végelszámolás.
4. A bevallások pótlása és egy halom beszámoló Neked nem ügy megcsinálni, de ilyenkor mindig van mögötte egy csomó sitt és nemcsak a rengeteg rendbírságra gondolok amit kaptak már jócskán, hanem az itthon maradók számlákat is gyárthattak akár.
5., Ha minden tiszta és csak dolgoznod kell akkor is évente 5 havi díjat minimum kérj el, mert a nóta nemcsak arról szól hogy ülsz a gépben és gyártod a töménytelen 0-ást, mert napjaid mennek el az APEH-hel való egyeztetéssel stb., de ezt úgy is tudod.
6., A dijaidat javaslom úgy vizsgáld felül, hogy először nézd meg az évente kiadott inflációs rátát (5 évre sok lesz)és próbálj számításokat végezni.
7., Sajnos nem tud senki itt a segédletek közé feltenni árjegyzéket irány vagy tájékoztató jelleggel sem, mert azonnal nekünk jönne valaki és feljelentené a Fórumot kartel vádjával a Versenyhivatalnál. Próbálj keresni önálló könyvelőirodai honlapokat ahol vannak árak. Amit én láttam ott egy kettős alapára 20 és utánna még jön a bizonylat ár és a számfejtett dolgozók után 3.
(Na ez megint jó hosszú meg tanítónénis lett)
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok kedves Fórumosok!

Egyik cégemet elvitték tőlem még 2002-ben azzal, hogy a tulajdonos köllföldre megy dolgozni, akik itt maradnak, és képviselik a BT-t, vidékiek, és nem akarnak hozzám Budapestre járkálni. Most 2007-ben jelentkeztek, hogy folyton zaklatja őket az APEH, mindenféle bevallásokat hiányolnak, stb stb. Kisült, hogy mióta elvitték tőlem, semmi sem lett beadva sehová, igaz, nem is csinált a cég semmit, a tulaj továbbra is külföldön van, esze ágában sincs hazajönni. Végelszámolni kellene a céget. Mindent deadni, ami eddig elmaradt. A kérdésem az lenne, ha Ti vállaltok ilyet, mennyiért teszitek? Nekem fogalmam sincs, mennyi kell kérni ilyenkor. Egy KFT-m is van szinte teljesen ugyanilyen szituban, de ott a tulajt, aki ukrán állampolgár, megtalálni sem igazán lehet.
Ha van valakinek aktuális árjegyzéke a könyvelési díjakról, azt is szívesen venném ha kitenné esetleg a segédletekbe, már lassan 5-6 éve, hogy nem emeltem senkinek. Jó lenne utolérni magamat, s ehhez jó lenne ha írna árakat aki tud. Nem akarok nagyon "elszállni sem", de túlságosan áron alul sem akarok tevékenykedni.

Köszönöm mindenkinek, aki segíteni tud.
Marianna
Válasz idézéssel
Potyi, Klári!

Köszönöm a válaszotokat!

Viki
Válasz idézéssel
Szia Viki!
Amikor leadod a záró bevallásokat, kérdezd meg az ügyvédet, hogy leadta-e a cégbíroságra a papirokat.
Ugy jártam, hogy szépen elküldtem a bevallásokat az APEH meg visszadobta, mert nem adta még be az ügyvéd és nem tudtak a megszünés elhatározásáról.
Azokkal a bevallásokkal kell kezdened amiket a Klári irt.
Előbbre jutok a témában tájékoztatlak.
Válasz idézéssel
Szia Viki!
Első lépés 202T-n ki az EVA-ból vissza ÁFA, Tao alá a végelszámoléűs kezdetét megelőző nappal. Kell 43 és 03. A végelszámolás már nem Evas.
Klári
Válasz idézéssel
EVÁS Bt végelszámolást határozott el. Milyen bevallásokat kell legelőször elkészitenem (0703, 0743)? A tagok csak a végelszámolás kezdő idopontjáig biztositottak? Tehát csak a kezdő időpontig nyujtom be a 0708 bevallásokat? A TB felé jelenteni kell-e a végelszámolást?
Válasz idézéssel
Kati ! Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Szia!

Idemásolom, így keresni sem kell.

Üdv: Kati

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/regiok/kozepmagyarorszag/aktualis/egyszerusitett_vegelsz.html">http://www.apeh.hu/regiok/kozepmagyaror ... gelsz.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Klári !
Kerestem a középmo-i igazg-nál az aktuálisban a témát, de üres volt. Apeh főoldalról a szervezeti egységekre ugrottam - lehet, hogy nem jól keresgéltem ?
Válasz idézéssel
Szia Suresz!

Módositom a hozzászólásomat, a 2006 évi V törvény rendelkezik a cégeljárásról, a cégnyilvántartásról, valamint végelszámolásról.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Beszéltem tegnap az APEH-kal. Azt a felvilágosítást kaptam, hogy a nullás igazolást a tevékenységet záró bevallások után adják ki, HA KELL. Szerintük ezen nullás igazolások beszerzése nem jogszabályi feltétele a végelszámolás lezárázának, csak akkor kell, ha a CB kifejezetten kéri.

Őszinte leszek :oops: : a nullás igazolások beszerzése után csak akkor kezdtem el kapkodni, amikor itt olvastam, hogy ilyet is csináltok.
Valahol le van ez írva, vagy gyakorlat a CB-nél ezek kérése?
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Köszi Klári, akkor megnyugodtam.
Erika
Válasz idézéssel
Bocs elfeljtettem :oops:

Van egy jó cikk az egyszerűsítettről a Közép-magyarország Aktuálisában.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég