A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Szia Lilla!

Egyszerűsített esetben nem. Nyugodtan támaszkodj a meglévő 0-sra ha már kiadták. A CB nem szokta vizsgálni az időszakot, csak kipipálja, hogy meg van.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok Klári, Suresz!

Tegnap egy szemernyi időm sem volt visszalépni, helyettesítem a kolléganőmet is....., de látom nem egyedül küzdök.
Nekem az Apeh már adott egy 0-s igazolást a tevékenységet lezáró időszakról, most kell kérnem ezek szerint még egyet?
Engem tegnap az ügyvéd hívott fel, hogy készítsem el a záró bevallásokat és elkészíthetjük a jkv-et. De még a Körny.véd-i Ig-tól még mindig nem érkezett meg az igazolásom.

Tehát, ha jól értem, akkor még meg kell várnom a végelsz. záró dátumával beadott bevallások feldolgozását az apehnál, s még egy 0-s igazolást kérni?
Erika
Válasz idézéssel
Klári!

Köszönöm a megnyugtatásodat; tegnapi pánikom elmúlt: már azt hittem, hogy valami határidőt elmulasztottam!
Mivel ez a végelszámolás nem tartozik a mindennapi feladataim közé (szerencsére) és egyébként is oly sok mindenre kell/kellene figyelni, hogy már mindenre pánikkal reagálok.
Csak abban vagyok biztos, ami elmúlt, elfogadták és nem jött rá bírság!!!! :lol:

(Megnéztem a javasolt összefoglalót is: tök jó!)
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Szia Suresz!

Ha meg van a befejezés napja, akkor újból egy halom bevallást kell beadnod. Az APEH Nyugatdunántúli Reg. Ig. Aktuális rovatában (nemcsak) a társaságok bevallásai baromi jól össze vannak szedve (mit, mikor, hogyan) annak a végén megleled a befejezést követő dolgokat.
Eddig szerintem mindened tökéletes! Most kell megszerezni a 0-t. Azt meg a záró bevallás nélkül nem szokták kiadni. Beszélj a tevékenységet záró bev. revizorával, hogy most beadod a végelszámolást záró bevallásokat kiadják-e vizsgálat nélkül a 0-ást. Ha sima voltál talán nem várja ki a 30 napot.
Klári
Válasz idézéssel
Akkor én most jól összekutyultam valamit????
Tevékenység lezáró bevallásokat és mérleget már készítettem. Az APEH-nál már voltam ellenőrzésen is ezügyben.
Egyszerű kis, nem működő (csak JT-t felélő) cég volt, így már a végelszámolás kezdő mérlegben is csak pénzeszköz szerepelt.
Tehát: már két mérlegen túl vagyok, most csinálnám a harmadikat (végelszámolás befejezésével). Ha jól értem, akkor most kell elkészítenem azt a zárómérleget, amit feltettél a segédletekhez. Ebben még szerepelni fog a pénztárban lévő suska és forrás oldalon a felosztható vagyon.
Ezután türelmesen várok, amíg az Ügyvéd elkészíti a CB felé a papírokat a végelszámolás befejezéséről. Ezt a CB elfogadja egy dátummal, amellyel elkészítem a végelszámolás vége bevallásokat.

Klári! Légyszi... tégy a helyes kerékvágásba, ha ez így nem jó!
Válasz idézéssel
Suresz!

Az Apeh-hoz se pec alatt add be a záró Szt. szerinti beszámolót meg a bevallásokat, és a vagyonfelosztási javaslatot. Ha van JT-n felüli kiosztandó vagyon azt a záró bevallásban SZJA-zd és EHO-zd! Addig nem vizsgál mig be nem adod. 30 napja van rá Neked meg a 0-ra szükséged van és azt meg a vizsgálat után adja ki!

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Jaj de jó, hogy leírtam a gondomat! :oops: Pénztári kifizetést még tudom javítani! Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A végelszámolás befejező napját a végelszámoló dönti el. (Addig nem lehet befejezni, mig ismert követelés vagy kötelezettség van amelyről a vagyonfelosztási javaslat nem rendelkezik.)Ezzel a nappal le kell zárni könyveket és elkészíteni az Szt szerinti beszámolót, a zárómérleget, a zárójelentést valamint a vagyonfelosztási javaslatot és elő kell terjeszeni a végelszámolást elhatározó testületnek döntésre.
Vigyázat Suresz! a felosztott vagyont csak a CB törlést követően lehet kiadni.
Egy zárómérleg formát feltette a segédletekbe.
Szerintem olyan állapotba vagytok, hogy most már az ügyvédet kell hajtani, hogy mondja meg mit kér még és csinálja már me a záró taggyűlési jkv.-t, jelentést, stb.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Erika!

Ugyanezen tipródom én is!
Eltelt a 90 nap a végelszámolás kezdete óta. Tulajdonképpen minden rendben van: tartozások, követelések nincsennek; a pénztárban és a bankban lévő pénzt is kivették a tulajdonosok - csinálhatnám a nullás mérleget. DE! Meg kell-e várnom, hogy az Ügyvéd beadjon valamit a CB-hez??? Az Ügyvéd még nyaral, tehát megkérdezni nem tudjuk. Úgy érzem hiányzik még egy láncszem, hogy elfogadják a záró bevallásokat az APEH-nél is.
Válasz idézéssel
A végleszámolás záróidőpontját a végelszámoló határozza meg. De melyik az az időpont?
Már a Körny.véd.Felügy. igazolásán kívül minden megérkezett, mindenkit értesítettem. Meghatározhatom mondjuk Aug. 31-re a végelsz. záró dátumát és erre az időpontra készítem a zárómérleget és vagyonfelosztási javaslatot?
Erika
Válasz idézéssel
elküldtem a változásbejelentőt. Azóta már a folyószámlámon látszanak a feldolgozott bevallások, a túlfizetésemet vissza is utalták. Már kezdem remélni, hogy talán hamarosan vége lesz....
Válasz idézéssel
Nálam meglett a hiba oka. Felhívtam az Apeh-ot és a változásbejelentőt még nem dolgozták fel. El kellett faxolnom a cégközlönyben megjelent hirdetést, majd újból elküldeni a bevallásokat, s így már elfogadták.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Flowstone!
A végelszámolás kezdetéről beadtad a 07T202T változásbejelentőt?
Én már jártam úgy, hogy benyújtottam az összes bevallást csak éppen a változásbejelentőt felejtettem el. Addig viszont nem dolgozták fel a bevallásokat míg ezt nem pótoltam.

Balu
Válasz idézéssel
Nekem is visszadobták a 0708-asomat, telefonon nem tudták megmondani mi a baj. Végül talán itt olvastam valahol az ötletet: beadtam egy javítást ugyanazokkal az adatokkal, azonnal feldolgozták. Semmi hiba. A többi bevallásomat érdekes módon nem dolgozták még fel, pedig azokat a 0708 előtt hetekkel adtam be. Hm.
Válasz idézéssel
Szia Lilla!
Én úgy emlékszem, hogy a végelszámolásnál 0708- as bevallás nem tudja jól kezelni a dátumokat.
Ha Klári erre jár talán Ő megerősit, hogy a szolnoki Apeh nyílt napon ezt felvette, de érdemben semmi válasz nem jött rá. / ha keverném valamivel , bocs../
Katla
Válasz idézéssel
Értesítést kaptam a 0708-as bev.-ról azzal, hogy nem jó az időpont.
Ha a végelszámolás kezdő időp-ja 2007. 07. 10, akkor az egyik 0708-ast 07.01-07.09-ig kell, amásikat 07.10- 07.31-ig kell leadni nem?
Nem tudom, hogy mi lehet a baj!!
Erika
Válasz idézéssel
Nekem is azt mondták a bankban, hogy csak ha töröltek, akkor írjak egy papírt amiben kérem a bankszámlám megszüntetését és ha személyesen beviszem, akkor abban a pillanatban meg is szüntetik.
Válasz idézéssel
Így van, a másodpéldányt az ajánlott szelvénnyel együtt kell beküldenie az ügyvédnek. A jogi képviselet kötelező a cégeljárásban. Ezzel igazolod, hogy ezt is elintézte végelszámoló. (Mint említettem lehet, hogy elcsúszik és nem fogja kérni a cégbíró, nincs rá egységes gyakorlat.)
Válasz idézéssel
Kata!

Ezeknek az értesítéseknek a másodpéldányát kell beküldeni a cégbírósághoz?
Csak azt kell bizonyítanom, hogy én ezeket postáztam, igazolás csak az Apeh-tól, a VPOP-tól, az önkormányzattól kell?
Erika
Válasz idézéssel
Persze, hogy csak akkor akkor kell az általam felsorolt helyekre elküldeni, ha a szükséges, tehát ha van a társaságnak ingatlana az illetékes földhivatalhoz...stb.
Viszont amit írtam törvény írja elő, tehát szerintem például a bankszámlát vezető pénzintézethez el kell küldenie a végelszámolónak, mert bankszámlára biztos van. Ha nem küldi el a végelszámoló ezeket a bejelentéseket törvényt sért. Egyébként a Cégbíróság (bár cégbírója válogatja) ezeket kérni fogja.
Válasz idézéssel
A nyugd. biztosítónál és a banknál azt mondták, hogy majd akkor menjek, ha már vége a végelszámolásnak. A bank ennek alapján megszünteti a számlát. A nyugd.b. pedig azt mondta, hogy van amikor a cégbíróság egyáltalán nem is kéri az igazolást, úgyhogy várjak.
Erika
Válasz idézéssel
A földhivatalt csak akkor, ha van a Bt tulajdonában ingatlan, legalábbis nekem ezt mondták, az illetékhivatalt sem értesítettem.
A Bt beltag viszont biztosított marad a végelszámolás végéig.
Erika
Válasz idézéssel
A végelszámoló a végelszámolás közzéátételétől számított 15 napon belül szükség szerint értesíti a végelszámolás megindításáról
- a cég ingatlanának fekvése szerinti földhivatalt,
- az illetékes Vámhatóságot,
- illetékhivatalt,
- nyugdíjpénztárat, ha cég engedélyköteles tevékenységet végez, az engedélyező hatóságot,
- a területileg illetékes állami munkerőpiaci szervezetet,
- az illetékes környezetvédelmi felügyelőséget,
- a cég bankszámláit vezető valamennyi pénzintézetet,
- a cég vagyoni részvételével működő jogalanyok vezető tisztségviselőit,
- a cég által vagy ellen indított ügyekben hatóságokat és bíróságot.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Végelszámolás kezdetről mely hatóságokat kell értesiteni? apeh és önkormányzat, onyf ezt tudom, de ezen kivül? és mégegy kérdés: ha a beltag lesz a végelszámoló, és nincs heti 36 órás munkaviszonya, akkor kell járulékolni a végelsz időszaka alatt avagy nem?
előre is köszi

Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van végre közzétételre mintám, remélem jó is lesz.
Az érdekelne még, hogy ellenőrzés terén van-e valami tapasztalatotok, mit néznek azon a kötelező ellenőrzésen?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég