A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Vagyonfelosztási javaslat.
Válasz idézéssel
Most végig olvastam amit írtatok, hát tényleg faramuci helyzet, hogy semmi sincs letisztázva.
A vagyonleletárra van valami formátumotok? De azért tényleg megkérdezném, hogy minek is vesz fel az ügyvéd közel 80 ezret, ha a könyvelő csinál mindent.
Válasz idézéssel
Kedves Verocs!

Tudnál abban segíteni, hogy ugye a 0703-ason vallom a szakképzésit, ugyan nem engedi bontani, csak 04.01-után blokkba írhatok, s most néztem, hogy a 0771-esen is kéri a szakképzésit, ott viszont csak az első blokkba enged írni, március 31-ig. Ezen a bevalláson egyátalán be kell írni a szakképzési összegét? Vagy valamit én néztem el, de a kitöltési számomra egyátalán nem egyértelmű.
Válasz idézéssel
Bocsánat! És az ügyvéd mia bánatot csinál a pénzéért :twisted: ? A gépükben benne van a forma szöveg? A végelszámoló csak alá szokta írni!
Huh! kifújtam magam!

Klári
Válasz idézéssel
a helyzet egyre szomorúbb. közzé kellene tennem 8 napon belül az egyszerűsített végelszámolás megkezdését, de sehol nincs minta, hogy pontosan hogyan is néz ki egy ilyen közzététel. A honlapon az megvan, hogy mit kell tartalmaznia, de ők nem szerkesztik, nem javítják, tehát pontosan úgy kell megírni ahogy közzétehető.
Tudna valaki segíteni?

Ja és úgy nézem, hogy változásbejelentőt is le kell adni az apeh felé.
És az önkormányzatnál a néni nem tudta mi az a végelszámolás.
le kell adni ott is záróbevallást és egy változásbejelentőn majd a megszűnést.
Engem is érdekel majd a vagyonfelosztási javaslat és társai!!!

Jaj de utálom ezt az egészet Sad
Válasz idézéssel
Röviden:
0771
vagy 0701 vagy 0703
0708
0765

Ha adsz priviben fax v e-mail elérhetőséget akkor elküldöm a leírást, az egy kicsit bővebb :wink:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudan nekem segíteni valaki, hogy milyen számú bevallásokat kell beadnom az apeh felé végelszámoláskor?

Előre is köszönöm.
Üdv
Andrea
Válasz idézéssel
Nekem is azt mondták, hogy elég a legvégén, de az is lehet, hogy senki nem kéri, úgyhogy fölöslegesen ne fizessek 2000 Ft-ot. Azt mondták, hogy van, amikor még a felszámolásnál sem kérnek semmit.
Erika
Válasz idézéssel
Ma nekem is sikerült felvilágosítást kapnom, nekem azt mondták, hogy le kell adni a tev. zárónál, mert utána a végelszámoló csinál mindent. Viszont ezután azt is mondta, hogy mivel nekem nullás, és én leszek a végelszámoló, leadhatom a legvégén.
És van egy kérelem amin igazolást kell kérni 2000 forintnyi illetékbélyeggel, majd az igazolást benyújtani a cégbírósághoz.

Verocs, elküldenéd nekem is azt a két oldalt?
<!-- e --><a href="mailto:flowstone@freemail.hu">flowstone@freemail.hu</a><!-- e -->
köszi előre is
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is egy végelszámolást csinálok. Zárójelentésben és a vagyonfelosztási javaslatban tudna valaki segíteni! Valami minta jól jönne!

Köszi!
Válasz idézéssel
Szia flowstone!

Ma más ügyben hívtam a Fiúmei uti nyf-et és rákérdeztem a végelszámolás miatti NYENYI-re. Megvilágosítottak hogy ez is éves adatszolgáltatásként működik, ezért a tev.zárónál nem kell külön leadni, csak ha befejeződik a "v.a." (a Cb. megszűnteti a céget).
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem is kellene kezdenem a végelszámolást, de nem merem elkezdeni amíg nem bogoztam ki az összes rejtélyt. A nyenyi miatt felhívtam az onyf-t és a néni NEM TUDTA, hogy milyen időponttal kell leadni és mi a határidő! Még majd próbálkozom más kirendeltségen.
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

Érdeklődök, hogy állsz a végelszámolással? Milyen bevallásokat adtál be? Ha gondolod, találtam egy nagyon tuti kis táblicskut, hogy kinek mikor milyen nyomit kell badnia. Ha érdekel és adsz valami elérhetőséget /2 oldal/ elküldöm.

Közben nyomoztam a nyilvános meghirdetés témájában /akárkit hívtam, mindenkinek újdonság volt ez a dolog. Khm...../ Magyar Közlönyben kell közzétenni és közjegyzővel bontogatni lezárt borítékokat, majd eredményt hirdetni. Fantasztikus! Holnap még ezzel kapcsolatban futok köröket.

Van még egy olyan feladat is, hogy a ny.bizt felé le kell adni a biztosítottak adatait. Ez a nyenyi lesz?

szerintetek ha a kényszer végelszámoláskor a jogutód nélküli megszűnés dátuma febr3, a vézés (beltag törlés és végelszámoló hivatalból való kijelölés) kelte máj 16 akkor jól gondolom h a végelsz kezdete febr 3?
Még a végén ledoktorálok speciális végelszámolásból :roll:
Verocs
Válasz idézéssel
Képzeld, én is feltúrtam az összes létező kiadványt ez ügyben és tényleg sehol nincs leírva gyakorlatiasan a dolog. Elméletben már kívülről fújom, hogy működik, de amikor konkrétan meg kell csinálni semmivel sem jutok előbbre. Folyton csak a kérdések meg akadályok jönnek elő. Cry
Válasz idézéssel
Odaadtam az ügyvédnek a záróleltárt, mérleget.
1.) Azt olvastam a ctv-ben, hogy az egyszerűsítettnél a végelszámolónak kell kezdeményezni 8 napon belül a közzétételt. Nekem az ügyvéd azt mondta, hogy 30 napon belül? Most melyik igaz?
2.) A következő lépés, hogy elkészítem a végelszámolási nyitómérleget és várok.
3.) Megkérem az igazolásokat a VPOP, Ny.bizt., Önkorm., Apeh, értesítem a Bankot. Kihagytam még valamit?
4.) Az Apeh felé most kell bejelentenem a végelszámoló, azaz az én személyemet, vagy ha vége a végelszámolásnak? Mert a cégbírósághoz elég a végén.
5.) Nekem, mint végelszámolónak aláírási címpéldányt kell-e közjegyzővel hitelesíttetni, vagy elég erre a megbízás?
Próbáltam keresni esettanulmányt végelszámolásra, de sehol nem találtam. Nagyon jó lett volna, ha legalább egy gyakorlati példát láttam volna erre. Van egy halom kiadványom, de egyikben sincs. Most egy kissé be vagyok pánikolva, mert nem tudom, hogy amit csinálok jól csinálom e?
Segítsetek légyszí!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

Szerintem is jól gondolod, a végelszámolás megkezdésével a régi vezető megbízatása megszűnik és onnantól a végelszámoló fizetése "ketyeg".
Válasz idézéssel
Nekifogok életem első végelszámolásának. Ígértétek, hogy segítetek a főbb vonalakban. Ma elkészítettem a végelszámolási vagyonleltárt, és a vagyonmérleget. Holnap odaadom az ügyvédnek. Mivel egyszerűsített végelszámolás, ezért majd csak a végén kell az Apeh-nak bejelenteni személyemet, mint végelszámoló. Legalábbis ezt olvastam. A párom a Bt beltagja, őt már most kijelenthetem, hogy ne ketyegjen a Tb-je, vagy ezt is ráérek a végén? Többféle variációt olvastam erre vonatkozóan, s számomra a tv. sem egyértelmű. Ha azt nézzük, hogy személyes közreműködés végéig tart, akkor ennek a végelszámolás kezdetével vége. Ugye jól gondolom?
Erika
Válasz idézéssel
Rácuppanok, mert nekem is kinéz belőle. Kösz!

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Vettem egy ezzel kapcsolatos könyvet, mely az új gt szerinti alapítás-átalakulás-végelszámolás számvitelével foglalkozik és abban is benne van. Interneten már olvasgattam, de akkor úgy voltam vele, hogy biztos elnéztem valamit.
Ha megvan Neked a hvg cégjogos különszáma, akkor a 71. oldal majdnem végén van.
Sőt, van egy olyan rész is, hogy a legfőbb szerv ( 8O ) a kényszer-végelszámolás alatt nem működtetheti a céget.
jan-tól van kényszer-végelszámoláson és máj-ban küldték meg a papírt. Be van jelentve nem is egy alkalmazott. Most már mindegy, nem?
Mindig kikapom az ilyen "ínyencfalatokat" Sad Sad
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Hol olvastad a kötelező nyilvános árverést? Kérlek írd meg mert ezzel még nem találkoztam. Egyébként az Önk. jegyzője tud felvilágosítást adni, hogy hol lehet "picibe" a hirdetést feladni és mi a lebonyolítás.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Verocs,
nekem most indul egy ilyen végelszámolásom, de szerencsére sokkal egyszerűbb az ügy. Egy ideje már nem működött a cég, vagyona se nagyon van...
Szóval tapasztalatom ebben nekem sincs, de kíváncsian várom a válaszokat. Smile
Betti
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Volt már valakinek kényszer-végelszámolása?
Egy kicsit utánaolvastam a témának és azt írja, hogy a váll vagyonát a végelszámoló csak nyilvános árverésen értékesítheti. 8O
Ezt most nem értem. Mi van akkor, ha váll-nak van több millás árukészlete autója, stb??? Kiáll az utcára és hirdeti, vagy hogy megy ez?
Lenne egy cég, aki egy az egybe átvenne mindent de hát az ugye házon belül lenne. Nem lehet így eladni?????
Válasz idézéssel
Verocs!

Ha nincs különbség a CB által elrendelt és önállóan elhatározott végelszámolás között, akkor:
- a közölt dátumot megelőző nappal le kell zárni a tevékenység szerinti időszakot (itt van egy zárómérleg).
- a közölt dátummal kezdődik a végelszámolási időszak (itt van egy nyitómérleg).
- a végelszámolás befejeztével pedig ismét van egy zárás (ekkor szűnik meg a cég).

Biztosan van kijelölt végelszámoló, aki az alkalmazottakat - saját döntése szerint - foglalkoztathatja a végelszámolás időszakában is.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Tanácsotokat szeretném kérni. Az egyik üf-em cégénél elrendelte a cégbíróság a jogutód nélküli megszűnését januári dátummal, de erről értesítést csak májusban küldtek. Ilyen esetben lehet szó a gyorsított eljárásról, vagy ez már késő?
Jól gondolom, hogy maga a cég ekkor /januárban /még nem szűnik meg, majd csak akkor, ha ki van nullázva minden köt,köv és a végelszámoló befejezte áldásos tevékenységét? Ezt a bejelentett alkalmazottak miatt kérdezem.
Válasz idézéssel
Ezt akkor lehet, hogy meg is találom az Apeh honlapján. Majd megnézem.
Erika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég