A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szabályzatok/minta
Ha az ügyfél KATÁ-s, ilyet keresnék, ha van készen valakinek nagyon megköszönném!
Üdv: vami
Válasz idézéssel
Szia Mada!
Most gyorsan ilyet tudok feltenni. Holnap megnézem, hogy van-e a benti gépemen önkormányzati.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna nekem valaki iratkezelési szabályzat mintát, önkormányzat-polgármesteri hivatali felhasználásra?

Nagyon megköszönném!

Mada
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Tudna valaki küldeni nekem Cafeteria szabályzat mintát. Nálunk 15 munkavállalóból csak 3 kapna étkezésit, aki vidéki kiküldetésben dolgozik. Ehhez kellene írnunk egy szabályzatot.
<!-- e --><a href="mailto:m.era85@freemail.hu">m.era85@freemail.hu</a><!-- e -->

Előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Iboly!

Erre gondoltál!

Marcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, nincs valakinek munkahelyi szabályzata?
Nagyon megköszönném ha valaki felrakta nekem egyet!

Iboly
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Alapítványoknak szabályzatok....
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom, hogy viszonylag ritkán kell, de hátha mégis....iratkezelési szabályzat
Válasz idézéssel
Ahogy elnézem senkinek nincs ilyen, így magadnak kell írni. Szerintem csak azt kell leírni, hol dohányozhatnak a vendégek és az alkalmazottak. Gondolom el kell különíteni a nem dohányzóktól. Ja és leírni, mi történik, ha nem tartják be!

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Senki?Valaki?
Válasz idézéssel
Egy kocsmát üzemeltető Bt-nek dohányzási szabályzat elkészítését kéri az ÁNTSZ.TUDNÁTOK EBBEN SEGÍTENI EGY MINTÁVAL?
Válasz idézéssel
Alba!

Valószínűleg rosszul csinálom, mert én eleve a számla végösszegét kerekítem. A pénzkezelési szabályzatban pedig az van, hogy naponta könyvelve vannak a számlák, így külön házipénztár nincs, a 381 számlaszám a házipénztár is. Ha kerekítve van a számla, akkor a pénztárban nem lehet eltérés!

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
A kerekítéshez annyit, hogy két helyen szabályozhatod:
a) számviteli politikában a kerekítés - a törvény szövegezésének megfelelően- egyéb bevétel, ill. egyéb ráfordítás,
b) pénzkezelési szabályzatban, a pénztárosi teendők, a pénztárjelentés helyessége, stb. miatt.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Alba!

Köszönöm a segítséget. A 100,000 Ft-os értékhatárról megfeledkeztem, az még mindig 50,000 Ft nekem. A pénzkezelési szabályzatban nekem 2000-től van már érték. De azt nem tudtam, hogy ezt a 2%-os limit miatt módosítani kell.
Az 1,2 Ft-os megszűnése ezek szerint a szabályzatokat nem érinti. Én arra gondoltam, le kell szabályozni, hogy a könyvelésnél már a kerekített összeget kell könyvelni, nem a számlán szereplőt. Pl. 143 Ft-os számlánál 145 Ft-t könyvelek.

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

Célszerűen része volt a számviteli szabályzatnak a pénzkezelési szabályozás. 2007.01.01-jétől viszont kötelező a Pénzkezelési szabályzat, ekkor kellett a házipénztár keretet meghatározni.
A második felvonása 2009.02.15.(?) volt, amit azt hiszem kitoltak 06.30-ig (?), és a szabályzatot ki kellett egészíteni a napi kp.záró állomány maximális mértékével, ezt a 2000.évi C törvény 14.§9.pontjában találod.
A kp. kerekítésre pedig: "A Magyar Nemzeti Bank kivonta a készpénzforgalomból az 1. és 2 forintos pénzérméket, ezeket fizetőeszközként 2008. március 1. napjától használni nem lehet. A kerekítés szabályairól a 2008. évi III. tv. rendelkezik."

A számviteli politika a devizás értékelés módját elvileg tartalmazza, ha volt devizád. A módosításban csak nyilván akkor kell rögzíteni, ha változtattál az alkalmazott árfolyamon.

Javaslom, hogy ha alkalmaztad a 100.000 Ft alatti tárgyi eszközök egyösszegű értékcsökkenését, akkor írj egy módosítást 2006.01.01-jétől, mert ez a lehetőség akkortól él.

Én úgy kezelem a szabályzatokat, hogy ha nincs sok módosítani való rajta, akkor egy pár oldalas "... szabályzat módosítás" című irományt készítek, amit természetesen a vezető jóváhagyásával és aláírásával ellátunk. A helyedben 2000-től csak ilyen módosításokat csinálnék, és mondjuk amikor a legtöbb változás volt, akkor készítenék egy egységes szerkezetűt.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. A számviteli politikát anno elkészítettem (2000-ben, tehát jó régen), de a módosításokat csak írogattam, hogy szükség esetén majd gyorsan elkészítsem. Eddig soha nem kérték, de már annyiszor kellett volna módosítani, hogy most elhatároztam, 2010-ben pótolom. Abban kérném a segítségeteket, hogy egészítsétek ki a listámat, ha valami hiányzik! A módosítok 2000.01.01-től a következők voltak:

Pénzkezelési szabályzatban nem történt változás, mert 2%-os limit a számviteli törvényben van. Természetesen van max. pénzkészlet, ami nem egyezik a 2%-kal. Ide kell esetleg írni a 1és 2 forintosok megszűnése miatti kerekítések kezelését (2008.01.01-i hatállyal)?

Értékelési szabályzat: 2009.01.01-től meg kell határozni, hogy az MNB vagy a hivatalos bank árfolyama alapján számolom az ÁFA alapot közösségi beszerzésnél!

Számviteli politika: 2009.01.01-től módosítani, ha az egyszerűsített mérlegkészítést választom. Természetesem itt ki kell térni a maradványérték eltörlésére, elhatárolások megszűnésére, kieg. melléklet hiányára, stb.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Boldog ÚJ Évet Kívánok!

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Az egyik mg. őstermelő ügyfelemnek ilyen nyilatkozatot kellett kitöltenie:[ATTACHMENT NOT FOUND]
(Bocsánat, az Á betű valahol lemaradt).
Johanna
Válasz idézéssel
Szia !

Ha lejebb lapozol itt van feltéve Zsemle tollából egy szabályzat amit le tudsz tölteni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudna nekem valaki küldeni munkaruha szabályzatot?Nagyon hálás lennék....
E-mail cím:ghelga@rfo.hu
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy egyszeres könyvvitelt vezető alapítvány számviteli politikájának és szabályzatainak a mintájára lenne szükségem!

Tudd valaki segíteni benne?

Az e-mail címem: <!-- e --><a href="mailto:beus.hajdu@gmail.com">beus.hajdu@gmail.com</a><!-- e -->
Válasz idézéssel
Ide teszem Emese által máshova pakolt nonprofit szabályzatot.
Válasz idézéssel
Nekem éppen a múlt héten ajánlottak egyet, Hét határ. Elolvastam jó volt. Addigra sajna már meg kellett csinálni a sajátot, sportegyesületre, de a véletlen is úgy hozta, hogy ugyanabból az alapból dolgoztam, mint ők
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Egyszeres könyvelést vezető lakásszövetkezet részére kellene Számviteli politika, illetve a többi szabályzat. Előre is köszi, ha segítetek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom, hogy már van fenn egy pár pénzkezelési, de hátha valakinek ez szimpatikus.
Én magunknak csináltam. Nálunk tényleg van házipénztár, meg pénztáros és egy jó pár telephely.
Válasz idézéssel
Ide másolom Katczi jó kis "Szervezeti működési szabályzatát". Köszönet érte!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég