A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
társasági adó
Igen, jól írtam be.
És nem azt könyvelték fel, hanem a 24. sor + 06. 20-i előleget 05.31-re. Lekértem a folyószámlát 06.30-ig, ott is elő van írva a 06. havi egyenleg. Felhívom holnap őket.
Köszönöm szat-ing!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
jól írtad be a 24-es sort?
Válasz idézéssel
Elküldtem korán a 29-es bevallást. A 05.31-re lekért folyószámla-kivonat érdekeset mutatott, tartozást.

Úgy látom, hogy máj.31-re felkönyvelték a júniusi előleget is. Nincs külön soron a 29-es eredménye (fizetendőm volt), hanem összevontan van a júniusival.
Ez nem így szokott lenni, úgy gondolom. Tapasztalt ilyet valaki? Vagy rosszul emlékszem? Havi előleg fizető vagyok.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A de minimis támogatásokat a 1529- 02. lapon euroban már nem kell feltüntetni csak forintban? Lehet, hogy máshol kell
csak nem találom?
Válasz idézéssel
Köszönöm a gyors választ Klári! Confusedax:
Válasz idézéssel
Mindent jól látsz Vicuska!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
értékvesztéssel kapcsolatos kérdésem lenne: egy követelésre még 2014-ben elszámoltak értékvesztést. Ez már akkor is éven túli követelés volt, az adóalapot megemelték az év. összegével, de a 20%-kal nem csökkentették. A 2015. évi bevallásban ugye csökkenthetem vele az adóalapot? Szóval a 20% nem egy kötelező, hanem lehetőség, ugye?
Köszönöm előre is!
Vica
Válasz idézéssel
Szia ! Köszönöm a választ . Itt volt előttem és nem láttam :lol: :lol:
Válasz idézéssel
mikildiko Írta:Üdvözlők mindenkit ! Volna egy kérdésem : Fejlesztési tartalékból vásárolt tárgyi eszközt a társaság eladja . Kel utána társasági adót növelni ? ILDIKÓ

Mivel a fejlesztési tartalék miatt kevesebb adó tv. szerinti écs-t számoltál el, mint szv. tv. szerintit, így evvel nőtt a TAO alapod, ugye?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!Smile)
Nagyon-nagyon köszi a gyors segítséget!Smile
Válasz idézéssel
Szia Bea, rég láttalak!

Igen, a 02-02 lapon a "d" oszlopba kell írnod.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Kérdezni szeretnék:
Kft. kapott TÁMOP 1.1.1. támogatást.
A szerződésben az van, hogy ez adórendszeren kívüli támogatás.
Ezt be kell írni a 1529-02-02. oldalra?
Melyik oszlopba? "Általános"?
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Üdvözlők mindenkit ! Volna egy kérdésem : Fejlesztési tartalékból vásárolt tárgyi eszközt a társaság eladja . Kel utána társasági adót növelni ? ILDIKÓ
Válasz idézéssel
Tud valaki segiteni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

2015-ben volt átalakulással beolvadó cégem, amelynek készitem a TAO-t. A társasági szerződés azt mondja ki: "... a társaság általános jogutóda, a jogelőd vagyon a beolvadással a jogutód társaságra száll át, amely változatlan társasági formában működik tovább." Konkrét utalás nincs az adóalap elszámolására vonatkozóan. Kell az átvett eszközökre adóalap növelés szerintetek? A feltételek, hogy adóhatóságnak bejelentve megtörtént, nyilvántartás pedig a könyvvizsgálóval végzett mérleg, és az eszköz kartonokon adatok felvezetve.... (TAO 04-01 lap 27-es sor)

Másik kérdésem: ugyanekkor történt, hogy autót cserélt a cég, ennek maradványértéke van a 861-en, és egy nem nagy értékű eszközt adott el.... ki kell mutatni a TAO 04-01.lap 32.sorban?

Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klári!
Válasz idézéssel
Jól látod Mariann!

Válasz idézéssel
Tudom, hogy késő van! De ezerrel jár az agyam. Ha a Tánya folyószámlán többletként 300.e ft van, én ezt ugye beszámíthatom a feltöltésnél?
Tehát, ha 1.300 e ft.-ra szeretném feltölteni és van sport kedvezményem 500 e ft, akkor ugye elég az 500 e ft?

Üdv: Mariann
Válasz idézéssel
Csak annak kell a 1501-est beadni 12.21-ig, akinek feltöltési kötelezettsége van.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a 1501 bevallást annak a cégnek is be kell adni, akinek nincs feltöltési kötelezettsége? 0--ás bevallás kell?

Köszi: Év a
Válasz idézéssel
NAV 71. számú információs füzet Növekedési adóhitel kedvezmény a társasági adó rendszerében
2015.
http://www.nav.gov.hu/data/cms384675/Nov...ereben.pdf
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van valakinek olyan havi adóelőlegből utalt sport vagy filmművészeti támogatása?

Elvesztettem a fonalat a TAO adófolyószámla egyeztetésnél a sok támogatás pluszt és mínuszt hogyan kell értelmezni? :-(
Előírták rendesen havonta a társasági adóelőleget kötelezettség növekedés oldalon: 700e Ft-ot. (+)
Ezt a pénzforgalmi oldalon be is fizettük minden hónapban: 700e Ft-ot. (-)
Aztán ennek a fele ment el havonta a támogatásra.
Ezt úgy könyvelték, hogy a kötelezettség oldal csökkent, a pénzforgalmi oldalon meg plusz előjellel.
Ami engem zavar, hogy egyenlegében most fele annyi előírást és fele annyi befizetést látok a folyószámlán, de a könyveinkben meg látom az egész befizetést.
Feltöltésnél én az egésszel kalkulálok, hogy már befizettem, ugye?

Más kérdésem ezzel a támogatással kapcsolatban:
Feltételezzük, hogy 11x700e = 7.700e adóelőleg volt, ebből 3.850e a támogatás.
Idén a feltöltésre fizetendő még 2.300e adó (összes tao 10M).
Feltöltésnél már a 80%-ot lehet támogatásba adni.
10M x 80% = 8M (ebből már elment 3,85M), még adhatok 4,15M Ft-ot, miközben csak 2,3M Ft-ot kellene feltölteni?

Ennél a támogatási formánál majd 2016. július 1. után jön egyéb bevételként könyvelendő jóváírás a NAV-tól.
Ezért most én semmiféle ráfordításba nem kell, hogy könyveljek valamit is? Pusztán pénzforgalom és nyilatkozatok alapján különíti el a NAV a támogatott részére?

Miután tavaly megértettem a 70%-os 3 felé utaló, adóalap növelgető, fizetendő adót csökkentő támogatást, ez most újabb kihívás.
Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszönöm Klári!
Válasz idézéssel
Szia Julcsi!
Fel kell valószinű, mert a 26. par arról beszél, hogy "éves szintre átszámított 100 millió a kötelezettségi küszöb.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tao feltöltéssel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ha egy cég tavaly alakult, akkor idén fel kell töltenem december 20-ig, ha a tavalyi árbevételét arányosítom és úgy meghaladta a 100 milliót?
Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég