A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
társasági adó
Hello!
Nem csak azok:
Az (1) bekezdés szerinti feltételeknek megfelelő adózó az adóévi társasági adóelőleg-kiegészítési kötelezettségről szóló bevallás benyújtására nyitva álló határidő utolsó napjáig a társasági adóelőleg-kiegészítési kötelezettségről szóló bevallásban, vagy - ha adóelőleg-kiegészítésre nem köteles - az adóhatóság által rendszeresített külön nyomtatványon, elektronikus úton

Tao 26/A §
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Növekedési adóhitellel kapcsolatban lenne két kérdésem:

Ha jól értem, ezt nem csak az előleg-feltöltésre kötelezettek vehetik igénybe?
Milyen módon/nyomtatványon kell bejelenteni 12.20-ig a NAV-nak a választást?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Zsani!
Én a következők szerint csinálom. Összeadom, amit 04.20.,07.20,10.20. dátummal a terhelés oldalon előírtak, előjel helyesen kombinálom az egyenleget, pont ennyinek kell lenni 12.31-én a 461 egyenlegének. Persze figyelembe kell venni ay előző év túlfizetését, vagy hiányát.Halk megjegyzés: Nem ördögtől való ha az előlegeket előírjuk. Lehet a 891-461 et minden ne.-et követő 20-án előírni, de akkor a nyereség, kalkulálásakor nem szabad elfeledni, hogy van kalkulált adózás előtti eredményt érintő tétel.
Válasz idézéssel
A folyószámla és a 461 nem fog egyezni.
A folyószámlád akkor jó, ha 0 a tartozásod, a 461-en pedig túlfizetésként kell látnod az adott évre előírt előlegeket.
Az a "-" összeget valamikor előleg fizetéskor tudod figyelembe venni és így kevesebbet utalsz, de könyvelni nem kell.
Válasz idézéssel
Alba Írta:Szia Zsani!
Társasági adót nem könyvelünk folyószámla szerint!
Könyveljük év közben az egyenlegeket (461-384), majd év végén (891-461) a bevallás szerintit. A 461 egyenlegét e szerint egyeztesd.

Szia Alba,

Ezt így is csináljuk, ahogy leírtad. Csak amikor a nav folyószámlán látok - összeget azzal nem tudok mit kezdeni... Sad
Válasz idézéssel
Szia Zsani!
Társasági adót nem könyvelünk folyószámla szerint!
Könyveljük év közben az egyenlegeket (461-384), majd év végén (891-461) a bevallás szerintit. A 461 egyenlegét e szerint egyeztesd.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Társasági adónál, amikor a folyószámlán látok mínuszos összeget a bevallás oldalon, azt Ti hogyan könyvelitek le?
Simán fordítottan ahogy előírjuk: 461/891?

Köszönettel,
Zsani
Válasz idézéssel
Ok!
Nekem nem volt adómentesség jelölve,azért fogadta el. Nem idén volt.. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
A 04-es kódot nem tudod kiválasztani egyiket sem rád nem vonatkozik ha nem közhasznú ,az adómentesség meg csak a közhasznúnak nem minösülönek jár azért nem engedi az adómentességet a 04 szerv kódot,a potlás meg a bevallás jellegénél kell jelölni.

Köszönöm szépen! Így küldtem el.
Kata
Válasz idézéssel
Hello!
A 04-es kódot nem tudod kiválasztani egyiket sem rád nem vonatkozik ha nem közhasznú ,az adómentesség meg csak a közhasznúnak nem minösülönek jár azért nem engedi az adómentességet a 04 szerv kódot,a potlás meg a bevallás jellegénél kell jelölni.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Igen!
Minden évben beírtam,sportegyesületnél,nem közhasznú.

Köszönöm szépen!
Nem fogadja el a 04-es szervezeti kódot, ha beírom a mentességet. Sad
Válasz idézéssel
Igen!
Minden évben beírtam,sportegyesületnél,nem közhasznú.
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
A vállalkozási tevékenységből elért eredményt kell az F sorba írni majd a 01-01-en a 10-es sorba az adómentesség ha nem közhasznú 10milláig nem adózik,de ugyan ugy vannak adóalapnövelő csökkentők is a 03-as és 04-esen ha érintik az egyesületet

Szia!
Köszönöm a segítséget!
Abban még segítenél, hogy a szervezeti kódot, 04-es kód, be kell-e írni nem közhasznú egyesületnél?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Hello!
A vállalkozási tevékenységből elért eredményt kell az F sorba írni majd a 01-01-en a 10-es sorba az adómentesség ha nem közhasznú 10milláig nem adózik,de ugyan ugy vannak adóalapnövelő csökkentők is a 03-as és 04-esen ha érintik az egyesületet és potlás lesz a főlapon.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Szia Kata!

Hová irod be az eredményt, ?

Én csak a vállalkozási tevékenységből írom be,az f sorba az X után... Meg a 3-as pontnál kiválasztom a kódot,nekem 4-es..
A többit nem kell csak a főlapot..kitölti amit kell. :oops:

Szia!

Igen, az x után írom az eredményt. Viszont, ha a vállalkozási tevékenységből származó pozitív eredményt írom be, akkor számol társasági adót, pedig fizetési kötelezettsége nincs. A kód értelmezésében sem voltam biztos. 04-es kód a nem közhasznú egyesületek esetében is?
04: Közhasznú alapítvány, közalapítvány, egyesület, köztestület

Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Szia Kata!

Hová irod be az eredményt, ?

Én csak a vállalkozási tevékenységből írom be,az f sorba az X után... Meg a 3-as pontnál kiválasztom a kódot,nekem 4-es..
A többit nem kell csak a főlapot..kitölti amit kell. :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Nem közhasznú egyesület nem küldte be a TAONY nyomtatványt. Volt 200eFt vállalkozási bevétele, de társasági adókötelezettsége nincs, mert nem érte el az értékhatárt.
Hogy kell benyújtanom a 1429-est? Mit kell jelölnöm rajta? Bejelöltem az f) pontot, Kettős könyvvitelű egyéb nonprofit szervezet. Az eredményhez a közhasznú és vállalkozási tevékenység eredményét írom összevontan? (Eredmény -4.160eFt kh tevékenységből, vállalkozási tevékenységből pedig 200eFt). ... és a többi lapon?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm Monik!

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
CSöre!
B)
Adórendszeren kívüli támogatás oszlopban.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Álláskereső munkavállaló utáni támogatást a Tao. bevallás 2 lapján hogyan kell
szerepeltetni, melyik sorban?

Ez van a hatósági szerződésben:
"EU szerz.107.cikkelly (1) bek. és az 1998/2006/EK bizottsági rendelet 2. cikkelye
szerinti de minimis támogatás
D típusú csekély összegű támogatás
Támogatási kategória: JI"

Nem tudom kihámozni hová kell beírnom vagy már a dömpingben a szememtől nem látok....
Segítene valaki?

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A tao tv. 2014. évi hatályos szövegét keresem. Tudtok segíteni? SOS
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tavalyi évtől könyvelek egy állattenyésztéssel ( ez a főtevékenysége) foglalkozó céget. A 2014. főleg a telep kialakításáról szólt, azaz beruházásokról, de mivel volt más tevékenysége is szépen lett nyeresége. Erre az ágazatra elég speciális szabályok vonatkoznak a támogatások területén. A telep kialakítása ( kerítés, kocaszállások, takarmánytároló) beruházást kellene minősítenem, olyan szempontból, hogy igénybe tudja-e venni a Tao. tv.7.§ (1),zs) pontja szerinti adóévi beruházási értéket adóalap csökkentő tételként. Hivatkozik még a (12) pontra is de nem tudom értelmezni. Tudnátok ebben segíteni? Minek kell hogy megfeleljen a beruházás, hogy mezőgazdasági csoportmentességi támogatásnak minősüljön?

Köszönöm: Rozál
Válasz idézéssel
igen,lehet,
Válasz idézéssel
atunde Írta:Sziasztok !
A 1429-esben a jövedelem nyereség minimumnál még lehet alkalmazni csökkentő tételként az elábét? Vagy már nem?
Tündi
Mivel a 2014-es TAO-t csinálod, igen.... az elábé 2015. január 1-től nem csökkentő tétel.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok !
A 1429-esben a jövedelem nyereség minimumnál még lehet alkalmazni csökkentő tételként az elábét? Vagy már nem?
Tündi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég