A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
társasági adó
Nagyon köszönöm Monik!

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
CSöre!
B)
Adórendszeren kívüli támogatás oszlopban.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Álláskereső munkavállaló utáni támogatást a Tao. bevallás 2 lapján hogyan kell
szerepeltetni, melyik sorban?

Ez van a hatósági szerződésben:
"EU szerz.107.cikkelly (1) bek. és az 1998/2006/EK bizottsági rendelet 2. cikkelye
szerinti de minimis támogatás
D típusú csekély összegű támogatás
Támogatási kategória: JI"

Nem tudom kihámozni hová kell beírnom vagy már a dömpingben a szememtől nem látok....
Segítene valaki?

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A tao tv. 2014. évi hatályos szövegét keresem. Tudtok segíteni? SOS
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tavalyi évtől könyvelek egy állattenyésztéssel ( ez a főtevékenysége) foglalkozó céget. A 2014. főleg a telep kialakításáról szólt, azaz beruházásokról, de mivel volt más tevékenysége is szépen lett nyeresége. Erre az ágazatra elég speciális szabályok vonatkoznak a támogatások területén. A telep kialakítása ( kerítés, kocaszállások, takarmánytároló) beruházást kellene minősítenem, olyan szempontból, hogy igénybe tudja-e venni a Tao. tv.7.§ (1),zs) pontja szerinti adóévi beruházási értéket adóalap csökkentő tételként. Hivatkozik még a (12) pontra is de nem tudom értelmezni. Tudnátok ebben segíteni? Minek kell hogy megfeleljen a beruházás, hogy mezőgazdasági csoportmentességi támogatásnak minősüljön?

Köszönöm: Rozál
Válasz idézéssel
igen,lehet,
Válasz idézéssel
atunde Írta:Sziasztok !
A 1429-esben a jövedelem nyereség minimumnál még lehet alkalmazni csökkentő tételként az elábét? Vagy már nem?
Tündi
Mivel a 2014-es TAO-t csinálod, igen.... az elábé 2015. január 1-től nem csökkentő tétel.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok !
A 1429-esben a jövedelem nyereség minimumnál még lehet alkalmazni csökkentő tételként az elábét? Vagy már nem?
Tündi
Válasz idézéssel
Szia Lili!
A beszámolód háromoszlopos. A 1329-et én helyesbíteném, hisz a részletezők változnak.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni:

2014-ben feltárt 2013-as hiba meghaladja a mérlegfőösszeg két százalékát, de mivel a Tao jnym után lett kiszámítva a negatív adózás előtti eredmény miatt, és a feltárt hiba ellenére is maradt mínuszos az adóalap, ezért nem kellett a Tao-ra önellenőrzést küldeni. Attól viszont még a 14-es mérlegnek 3 oszloposnak kell lennie?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én már ki is hagytam.
Először visszakapta a pénzt , mert megszűnt a cég akitől vette és nem használhatta a gépet. Vett egy másikat azt meg cserélni kellett mert gyári hibás volt.Már nem tudom hol volt az eleje meg a vége.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Igen,az lesz a baj. Én beadok 2013-ra egy helyesbítést a 02-es lapra, idén pedig nem tüntetem fel sehol, mivel nekünk is 2013-ban nyílt meg a támogatás, viszont csak 2014-ben realizálódott pénzügyileg.
Válasz idézéssel
Nekem sajnos így sem megy! Állandóan visszabeszél!!! :oops:

Ha valakinek hibátlan,majd ossza már meg velem a sorokat! köszi Tongue Tongue
Nem lehet,hogy az a nagy baj,hogy a reg. 2013... a sok elvtelen húzódás miatt 2014. évben lett belőle valami. Na kihagyom a
bevallásból!!!! /ez legyen a legnagyobb hibám/ :mrgreen:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Nagyon köszönöm a választ, így már menni fog! :lol:
Válasz idézéssel
előre bocsátom, hogy nem tudom, hogy jól csináltam-e...

én tavaly írtam bele (1329), a 02 lapra az adórendszeren kívüli támogatás oszlopba,
az igénybe vétel napja a PTGREG dátuma, és az árfolyam a megelőző hó utolsó napi MNB árfolyam
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ez az én kérdésem is! :oops:
Mivel nem találkoztam még ilyennel,nem tudom! :!:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném tőletek megkérdezni, hogy a TA bevallás 02-es lapján, a csekély összegű támogatások részletezését pénztárgépek esetében (250e Ft)hogyan kell kitölteni? Még nem volt ilyenem, szerintem most sokunknál lesz aktuális. Köszi! Smile
Válasz idézéssel
Polika!

A könyveléssel nem volt gondom,azt leírták hová,hogyan., A 29-es melyik sora? Azt nem akartam keresgélni! :oops:
Válasz idézéssel
Én simán lekönyveltem a 96 támogatások közé
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Én csak a tagival!

Valaki súgjon már,a online ptgép támogatását melyik sorokba írjuk,hogy ne keresgéljem..köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Cég jövedelem minimum számításánál a ki nem fizetett osztalékkal kell számolni
szerintetek vagy csak a tagi kölcsönnel?
Előadáson azt mondták, hogy minden taggal szembeni kötelezettséggel kell
számolni, az osztalékkal is.
Tao tv. 6 § 9. "ide nem értve a ki nem fizetett osztalék kötelezettség"

Ti is csak a tagi kölcsön növekménnyel számoltok?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Gondban vagyok Ti biztos tudjátok csak nekem probléma.
Van egy nonprofit kft.
Van bevétele a tevékenységével kapcsolatban és van vállalkozási célú is.
Az iparűzési bevalláson kívül semmi nem tiszta.A vállalkozási célú bevétele után fizeti az iparűzési adót z egyértelmű.
A társasági adóbevallásában hol bontom meg a bevételét?
A költségeit is gondolom meg kell bontanom a bevételének arányában.
A mérlegében pedig én úgy gondolom, hogy a teljes bevételt és teljes kiadást kell feltüntetnem.
Eddig nem volt vállalkozási célú bevétele ,azért nem merült fel a probléma.
Hol lehetne utána néznem, hogy mi a szabályos bevallás ebben az esetben, akár mérleg akár társasági adó ügyben.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Köszönöm. Biztos hogy hetente 2 óra csak.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

Jó a számítás, de biztos, hogy heti 2, nem napi 2 órában foglalkoztatja?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nos, ma beállt az agyhalál: :oops: Amennyiben egyéni vállalkozó heti 2 órában foglalkoztatna irodai alkalmazottat, ez esetben a bérét hogy számolom:
122.000.- / 40 óra x 2 óra= 6.100.- FT/hó a bruttó bér?

Közben, látom, hogy rossz témába írtam ezt a kérdést, bocsánat érte a segítségbe szerettem volna.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég