A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
társasági adó
contador Írta:Sziasztok!

De tényleg jó lenne egy NAV lekérdezhetőség erre...

Üdv.
Csöre
Drága Csöre!
Szeretnék olyan fiatal lenni mint Te! Neked még vannak illuzióid! Nekem sajna már nincs!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Akit érdekel: megoldódott a probléma.
Szerencsére jó volt a megérzésem mert nem
talált a tulaj sem új határozatot.
Ugyanazt a 2008.évre vonatkozót hozta el mégegyszer.
DE: a könyvelő duplázva írta be a bevallásba 2010-ben!
Marha jó nem? (Ő nem gyanakodott eléggé..... Big Grin )

Sajnos csak az van elhatárolva amiről eddig is tudtam.
Öröm az ürömben, hogy nem használt fel emiatt többet, mint ami járt volna.
De tényleg jó lenne egy NAV lekérdezhetőség erre...

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségeteket!

Nem jutok előrébb....
Kiegészítő melléklet a 2011. évre ahol van felhasználás
összesen 8 mondat. (megszámoltam)
Én nem is értem ezt. Akkor én egy könyvvizsgáló köteles cég
főkönyvelője voltam és olyan litániákat kellett írnom kieg.melléklet
gyanánt mindig, hogy beleőszültem.
Mások meg elintézik ennyivel és semmi problémájuk.

Klári!
Én épp tegnap olvastam az általad idézett paragrafusokat és örültem
is, hogy élhetek vele, csak az összeg a kérdéses....

Most kiadtam a tulajnak házi feladatnak, hogy kutakodjon
már kicsit otthon a régi iratok között hátha megtalálja. (ha van egyáltalán...)
Még a legrégebbi is megvan a 2007-es amit elutasított a NAV anno.
Csak épp az hiányzik ami kéne.
Ez a méreg, nem a cián... :oops:
Azért a NAV is vezethetne egy nyilvántartást erről amit
le lehetne kérdezni pl. Úgyis mindenre kíváncsiak, akkor erre miért nem?
Pedig súlyos adóalapokról van szó....
Na hátha adtam egy ötletet. Big Grin

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Arra figyelni kell hogy az idei évtől a veszteség keletkezését követő 5 évig lehet csökkenteni az adóalapot igy a 2008-as veszteség már kiesik.

Sziaszrok!
A veszteségelhatárolás szabályaiba (17. §.) csempészték be a keletkezést követő öt évet mint felhasználási korlátot.
Az új szbálynak azonban figyelem nincs visszható hatája, mert a trv. 29/A. ezt mondja:

(6) A 2014-ben kezdődő adóév utolsó napjáig keletkezett, és az adóalapnál még nem érvényesített elhatárolt veszteséget az adózó a 2014. december 31-én hatályos előírások szerint írhatja le azzal, hogy az elhatárolt veszteséget legkésőbb 2025. december 31. napját magában foglaló adóévben lehet az adózás előtti eredmény csökkentéseként érvényesíteni.
Ez azt is jelenti, hogy az emített nyílvántartásnak ezentúl ha lehet még nagyobb szerepe van.

Válasz idézéssel
contador Írta:Honnan tudom megállapítani, hogy mennyi volt az eredeti veszteségelhatárolás
összege előző években

Kiegészítő mellékletben esetleg?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hello!
Akkor ezt törlöm igazad van nehogy valaki megjegyezze én kis TAhO elovastam a TAO-t :lol:
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika!

Részvétem.
Az 1 db feltalált határozaton kívül
ezt onnan vezettem le én is táblázatos formában, csak abban a határozatban nem
ez az összeg szerepel ami később megjelenik a bevallásban...

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Én is bajlódok hasonló esettel, a 29-esben nem lett beírva a 3-as lapra a nyilvántartott veszteség egyik évben sem. Én visszamenőlegesen letöltöttem a 29-eseket és készítettem egy nyilvántartást 5 évre visszamenőleg, hogy mely évben mennyi volt a veszteség. Szerintem a 29-esekből szépen le tudnád vezetni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Honnan tudom megállapítani, hogy mennyi volt az eredeti veszteségelhatárolás
összege előző években ha nem találok róla határozatot az átvett könyvelési
anyagban?
Konkrétabban:
2008.évi veszteségre van határozat 4.876 e ft-ról.
Majd 2009. és 2010. évben nem volt felhasználva belőle.
De a 2010.évi társasági adóban oda van biggyesztve 9.760 e Ft,
mint felhasználható összeg, de nem volt felhasználás.
Az a könyvelő elég jól csinálta a dolgokat, nem hiszem, hogy
csak úgy odírta volna...
Alátámasztja ezt, hogy következő 2011.évi adóbevallásban megjelöl 8.640 e Ft
elhatárolt veszteséget és a felhasználás 1.120 e Ft. (8.640+1.120=9.760)
Ezen kívül még 2013-ban van egy 1.080 e Ft-os felhasználás, de azt már nem ő könyvelte.
Elvileg van 7.560 e Ft felhasználható, gyakorlatilag nem tudom biztosan.
Most viszont akarnék elég sokat felhasználni, de így nem tudom mennyit lehet....
Szeretek hinni a saját szememnek. 8O

Köszi ha segít valaki.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Olyan jó hogy vagytok Smile Mielőtt bepánikolnék megkérdezem, és csak aztán gondolkozom, pedig forditva kéne Big Grin Köszönöm nektek.
Válasz idézéssel
VnéErika!

Ez nem költség, nem kell elhatárolni. Amikor a 1429-t kitöltöd, akkor a fizetési kötelezettségből vond ki az összes TÁO előleg összegét (feltéve, hogy be is fizették) és a különbözetet írd oda a 1429-01-01 lap 23. sorába! Egyébként az egy tájékoztató adat neked, hogy tud, mit kell fizetni vagy visszaigényelni május 31-én! A könyveléshez ne nyúlj, az utolsó előleget január 20-án fizette, tehát ez már 2015. évi adat. A mérlegben meg a TAO kötelezettség csak az első három részlet összegével van csökkentve, hiszen december 31-ig csak azokat fizette!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sajna ennek ez a természetes "állapottya". Hagy így. Ezt mindig kalkulálni kell.

Válasz idézéssel
Társasági adó IV né-i előirása jan.20-ig, év elején befizetve. Mivel ez már 2015-ben lett utalva, igy a fki kivonat eltér a 1429-től, de ha papiron hozzáadom a IV,né-i befizetést akkor kijön. Elhatárolással oldjam meg? Vagy hagyjam igy ?
Válasz idézéssel
Jól gondolod!

Válasz idézéssel
Sziasztok !

2012-ben egy vevő nem fizette határidőre a számlát, ügyvéd által fizetési meghagyás kiküldve, vevő nem reagált.
2013-ban 100 % értékvesztést képeztünk a követelésre (adóalap növelő tétel volt), majd megindult a cég felszámolása.
A felszámolóbiztosnál nem jelentettük a követelést, mert az ügyvezető nem akarta növelni a veszteséget.
Most látom a cégkivonaton, hogy az adott cég felszámolása befejeződött, törölték a cégnyilvántartásból 2014.októberi hatállyal.
Jól gondolom-e, hogy most behajthatatlan követelésként kivezethetem, és adóalap csökkentőként figyelembe vehetem ?

Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Szerintem a NAV-t hívd fel hétfőn, megmondják mit csinálj!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elmulasztottam a társasági adóelőleg feltöltésre beküldeni a 1401-et. Az ügyfél tudta, hogy mennyit kell fizetni, de későn utalt.
Amikor kerestem a folyószámlán a befizetett összeget, akkor láttam, hogy elő van írva az előleg kötelezettségként és akkor jutott eszembe, hogy nem küldtem el a bevallást.
Gyorsan pótoltam, aminek az lett a vége, hogy most meg kétszer van előírva, ezért az ügyfélnek adótartozása lett.
Tölteném a 1401-re az önellenőrzést, de mindig hibát hoz. Ha kitöltöm a bevallási időszakot, rossz. Ha nem töltöm ki, akkor is.
Bejelöltem az önellenőrzést és a 03-as lapra a megfelelő sorba beírtam mínusszal az összeget. A Java legfrissebb verziója is le van töltve.
Már nem tudok mivel próbálkozni. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm, sürgős lenne.
Johanna
Válasz idézéssel
Akit érint az innovációs járulék feltöltéséről se feledkezzen meg. Szintén 1401-n.
Válasz idézéssel
Mónika!

Köszönöm. Az IPÁ-ról nem feledkeztem meg, sajnos az a húzósabb összeg!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Pontosan. összeadod a 04.20, 07.20, 10.20, valamint 12.20-án előírt kötelezettséget azt kivonod a tényleges "kalkuklált" 2014-es tao-ból és a fennmaradót írod a 1401-be és fizeted is be, és ne feledd hogy az IPA-nál is kell feltöltés és bevallás is a kiegészítésről.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ugye jól gondolom, hogy a feltöltési kötelezettség továbbra is azt jelenti, hogy az előírt előlegek mellett annyit kell még 1401-n bevallani, hogy az év végi kötelezettség 100%-t elérje? Persze 90%-os feltöltés alatt büntetnek csak! Tavaly nem volt ilyen cégem, azóta meg nem láttam, hogy bármi is változott volna!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Jogos a megjegyzésed Klári Confusedab: Felületes voltam.
Válasz idézéssel
Bocs csak egy pici halk megjegyzés. Természetesen, nem csak előleget, hanem a várható adókötelezettségre való feltöltést -beleértve az előleget - is most kell számolni, bevallani és megfizetni.

Válasz idézéssel
Vica válasza megerősítve.
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Január 20-ra van előirva a következő fizetendő TA. Ezt az összeget célszerű befizetni most dec.20-ig?

Köszönöttel: Erika

Szia!
Én úgy tudom, hogy csak azoknak kell dec. 20-ig megfizetni az előleget, akik feltöltésre kötelezettek. A többieknek január 20.
Üdv.
Vica
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég